МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кількість бездоглядних дітей на вулицях зменшується

02/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 3 лютого. (Наталія Андрусенко - УКРІНФОРМ). Кількість бездоглядних дітей на наших вулицях дедалі зменшується. У заході також узяли участь заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк та директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець.

За словами Юрія Павленка, торік було вилучено з вулиці близько 32 тисяч дітей, тоді як у 2005 році, навіть за неповної статистики, - 55 тисяч. "Ви сьогодні практично не побачите "дітей вулиці" на Хрещатику, як це було холодної зими 2005-2006 років, - сказав Юрій Павленко. - Більше того, значно скоротилася кількість бездоглядних дітей у масштабах усієї країни".

Як аргумент урядовець проаналізував ситуацію у притулках. Ще чотири роки тому, за його словами, ці заклади були заповнені на 120% від наявних місць, а сьогодні - лише на 76%.

"Але змінився й контингент дітей", - наголосив міністр. Чотири роки тому 80% дітей до притулків потрапляли прямо з вулиці (нерідко - й повторно), а решта - були вилучені з кризових сімей. Нині ж картина зовсім протилежна. "Більшість дітей вже вилучаються з кризових сімей. Тобто, ще до того моменту, як дитина втекла з дому, що, власне, є доказом превентивної роботи", - констатував Юрій Павленко.

Він також додав, що змінився й контингент бездоглядних дітей: "Раніше це були хронічні жителі вулиці, які роками жили на вулиці, з короткими зупинками у притулку. А сьогодні в притулку практично немає жодної дитини, яка б більше місяця жила на вулиці".

За словами міністра, вдвічі скоротилася кількість дітей, які повторно вилучаються з вулиці. Урядовець вважає це заслугою працівників соціальних служб, які відмовилися від найпростішого способу, коли дітей автоматично повертали туди, звідки вони тікали, і задля "галочки" звітували про свою роботу. Сьогодні дитина перебуває в притулку стільки, скільки необхідно для того, щоб повернути її до нормального життя і, насамперед, знайти нову родину.

"Можна стверджувати, що в найбільш ганебних елементах дитяча безпритульність та бездоглядність подолана, - наголосив міністр. - Вона взята під державний контроль. Хоча це явище, як і корупцію, подолати на 100% неможливо. Але контролювати кожну кризову сім'ю чи кризове місце, з якого дитина може втекти і де порушуються її права, держава спроможна".

Інший важливий момент - зросла й відповідальність органів влади, звідки походить дитина. Тепер, за словами Ю.Павленка, вся відповідальність лягає на сільського голову, голову районної чи обласної держадміністрацій. "Вони несуть персональну відповідальність за долю дитини, яка втекла. Тому кількість притягнутих до відповідальності державних чиновників за порушення прав дитини продовж 2007-2008 років зросла більш як удвічі", - сказав міністр.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=778721

Відповіді

 • 2009.02.03 | Спостерегач

  Re: Кількість бездоглядних дітей на вулицях зменшується

  Мы с министром ходим по разным улицам!
 • 2009.02.03 | Арій.

  Звичайно зменшується - вони вимирають

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.04 | Михайло Свистович

   Ні, не через це. Бо вониі раніше вимирали, але їхня кількість

   лише збільшувалася. Бо не вимирає ніхто. Ні безпритульні діти, ні наркомани, ні бездомні собаки (я не прирівнюю ці три категорії, а лише ілюструю як прикладами закономірність). Лави вимерлих поповнюються, якщо нічого не робити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua