МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сільська громада Нижнева погодилась з висновками коаліції

02/09/2009 | Влодко Кавун
Питання ефективності використання бюджетних коштів завжди було одним із ключових завдань, серед тих, які стояли перед державою в контексті забезпечення національної безпеки України. Особливої актуальності ця проблема набуває в умовах економічної кризи, коли обсяги надходжень, а й, відповідно, видатків бюджетів різних рівнів об’єктивно зменшуються. Через це, проблема забезпечення належного контролю за бюджетним процесом (особливо в частині використання бюджетних коштів) суттєво загострюється.
З метою підготовки проведення громадського моніторингу надання та використання субвенцій з державного бюджету у рамках проекту «Гідна Україна» була проведена установча зустріч учасників коаліції громадських організацій, котра відбулася 12–13 вересня 2008 р. в місті Тернополі. Під час зустрічі був доопрацьований Єдиний інструментарій моніторингу та проведено першочерговий аналіз діючого законодавства. Впродовж жовтня-грудня 2008 року громадські організації – члени коаліції зібрали достатню кількість неупередженої та достовірної інформації про надходження та використання субвенцій у різних областях України.
Серед інших громадському моніторингу підлягала субвенція з державного бюджету Івано-Франківській області на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося 23–27 липня 2008 р. Моніторинг здійснювало Агентство з розвитку приватних ініціатив ( Івано-Франківськ) . Тепер з своїми висновками та рекомендаціями члени коаліції знайомлять широке коло громадськості. Агентство з розвитку приватних ініціатив провело перше громадське слухання в с. Нижнів Тлумацького району. У слуханнях взяли участь більше 50 осіб в т.ч. депутати сільської ради, сільський голова, секретар виконавчого комітету та представники з РДА (з відділу водного господарства та земельного відділу).
Керівник проекту Мар’ян Мартинюк зачитав присутнім висновки та рекомендації громадського моніторингу. Зокрема моніторинг засвідчив, про необхідність створення постійних робочих комісій з оцінки збитків, що завдаються стихійними лихами та надзвичайними ситуаціями, в які би входили представники компетентних органів (орган архітектури, земельних ресурсів, надзвичайних ситуацій та фахівці будівельної галузі) та представники від місцевої громади. Це дасть змогу створити постійний фаховий орган, залучивши спеціалістів, які мають досвід з надзвичайних ситуацій, а також уникнути поспішного створення комісій вже по факту виникнення надзвичайних ситуацій. Варто відмовитися від стислих термінів роботи комісії. Комісія працює протягом 6 місяців (це той термін протягом якого ще виявляються всі наслідки завданого пошкодження та приховані недоліки). Огляд пошкодженого майна має відбуватись після сходження води.
Необхідно відмовитися від категоризації. (слід частково відшкодовувати реальні збитки у кожному конкретному випадку, а не ділити постраждалих на категорії). Держава має стимулювати страхування приватного нерухомого майна Також має бути запроваджене обов’язкове страхування нерухомого майна, що перебуває у комунальній власності, та інженерної інфраструктури під загрозою неприйняття в експлуатацію або заборони експлуатації.
Присутні на громадських слуханнях практично одностайно з погодилися з висновками та рекомендаціями моніторингу. Цей захід засвідчив, що дії кабінетних посадовців не завжди відповідають очікуванням громади і урядові структури зобов’язані облишити практику політизацію вирішення важливих питань, особливо, коли вони пов’язані з ліквідацією наслідків стихійних лих.
http://lobus.org.ua/home/9-1-2009-13-24/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".