МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шановні, є проблема з пам*ятником Мазепі, потрібна допомога

02/13/2009 | Боровик
Незабаром кілька тисяч росіян приїдуть святкувати річницю "Полтавської битви". Поки що зголосилося їх біля 5000 осіб.
У них є ресурси і бажання їхати до нас і влаштовувати власне свято. Вони збираються відтворити в ролях події тих часів.
Тодішні події змінили контури Європи, які збереглись до тепер. Тоді відбулась братовбивча війна нас з нами ж. Як наслідок сталися нЕлюдське знищення Батурина.
Основним мотивом святкування річниці є антиукраїнська акція. Для нас має бути ганебним те, що акцію проводять проти нас на нашій землі.
Проти них не виставлено жодних перепон. Ми не змогли навіть пам*ятника Мазепі поставити. Якщо є небайдужі до цього люди, то прошу відреагувати на заклик:

Розпочато збір коштів на виготовлення та встановлення пам’ятника Івану Мазепі
Четвер, 12 Лютий 2009

Шановні друзі!

У липні цього року минає 300 років з дня військово-політичного виступу Гетьмана обох берегів України Івана Степановича Мазепи, спрямованого на відновлення незалежності української козацької держави – Гетьманщини. У Полтаві до цієї дати має бути встановлений величний пам’ятник Гетьману. На превеликий жаль, сесія обласної Ради голосами партії Регіонів, КПУ та значної частини БЮТу не затвердила виділені державою кошти на пам’ятник і повернула їх до державного бюджету. По суті, це є приниженням для всього українського народу, який своєю народною мудрістю «Від Богдана до Івана не було в Україні Гетьмана» віддав належне державотворчій діяльності Гетьмана Івана Мазепи, прирівнявши його до Богдана Хмельницького.

Попри безглузде і, по суті, антиукраїнське рішення обласної Ради патріотична громадськість Полтави сповнена рішучого прагнення таки спорудити пам’ятник гетьману Івану Мазепі. На нараді в обласній державній адміністрації вирішили, що полтавська обласна організація товариства «Просвіта» буде замовником виготовлення та встановлення пам’ятника на Соборному майдані міста Полтави. Автори пам’ятника – заслужений скульптор України Микола Білик та архітектор Віктор Шевченко.

Розпочато збір коштів на виготовлення та встановлення пам’ятника. Прізвища жертводавців будуть викарбувані на спеціальній таблиці, встановленій біля пам’ятника. Звертаємось до всіх українських патріотів за допомогою та фінансовою підтримкою. При перерахуванні коштів на рахунок слід зазначити: «Благодійний внесок на спорудження пам’ятника Івану Мазепі у Полтаві».

Рахунок:

Одержувач ПОО ВУТ "Просвіта"
Код 22527966
рах. N 26005710234330
Банк одержувача Укрсоцбанк в м.Полтава
Код банку 331014
Призначення платежу: Благодійні пожертви на спорудження памятника І.Мазепі. Сума без ПДВ.

Завантажити платіжне доручення

Загальна вартість пам’ятника 1,5 млн. грн. З них 1млн. 164 тис. – вартість скульптури та гонорари скульптору і архітектору, постамент – 336 тис., упоряджувальні роботи та виготовлення проектної документації – за рахунок коштів місцевої влади. На сьогодні зібрано коштів 39000 грн. (кошти, зібрані Миколою Кульчинським у депутатів фракції НУНС). Замовником виступає ПООТ «Просвіта», голова – народний депутат України Кульчинський М.Г. Укладено договір між ПООТ «Просвіта» та Київським творчо-виробничим комбінатом «Художник» НСХУ, директор – Шевелюк В.С. та угоду між ПООТ «Просвіта» та заслуженим скульптором України Миколою Біликом. Все, що пов’язане з виготовленням гранітного (Капустянське родовище) постаменту покладено на головного архітектора області Юрія Петрука. Можливе збільшення витрат на постамент.

Заздалегідь вдячний, з повагою!

Голова оргкомітету, народний депутат
Кульчинський М.Г.

Відповіді

 • 2009.02.13 | Николай Чернигов

  А вышло, как всегда!

  Боровик пише:
  > На превеликий жаль, сесія обласної Ради голосами партії Регіонів, КПУ та значної частини БЮТу не затвердила виділені державою кошти на пам’ятник і повернула їх до державного бюджету.

  http://www2.maidanua.org/news/index.php3?bn=maidan_arch2008&key=1214388668&action=view&trs=-1
 • 2009.02.13 | Sean

  у новинах (л)

  http://maidanua.org/static/news/2009/1234506188.html

  Думаю, варто також буде поставити у пряму дію
 • 2009.02.13 | Уляна

  Крутіші політсили поб'ють цих з їхньою сумою, як цуценят

  Особливо великі сподівання на Мішу Бродського,Зінченко та їхніх прихильників.

  Боровик пише:
  > На сьогодні зібрано коштів 39000 грн. (кошти, зібрані Миколою Кульчинським у депутатів фракції НУНС).
 • 2009.02.14 | Боровик

  Re: Шановні, є проблема з пам*ятником Мазепі, потрібна допомога

  Якщо хтось зголоситься зробити переказ, то заодно прошу без уваги на збереження власної скромності зголоситися про це в цій гілці.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.19 | RiderStorm

   Щойно відправив переказ на 200 грн. (-)

 • 2009.02.16 | полтавець

  а не міг би Кульчинський...

  Боровик пише:

  > Загальна вартість пам’ятника 1,5 млн. грн. З них 1млн. 164 тис. – вартість скульптури та гонорари скульптору і архітектору, постамент – 336 тис., упоряджувальні роботи та виготовлення проектної документації – за рахунок коштів місцевої влади. На сьогодні зібрано коштів 39000 грн. (кошти, зібрані Миколою Кульчинським у депутатів фракції НУНС). Замовником виступає ПООТ «Просвіта», голова – народний депутат України Кульчинський М.Г. Укладено договір між ПООТ «Просвіта» та Київським творчо-виробничим комбінатом «Художник» НСХУ, директор – Шевелюк В.С. та угоду між ПООТ «Просвіта» та заслуженим скульптором України Миколою Біликом. Все, що пов’язане з виготовленням гранітного (Капустянське родовище) постаменту покладено на головного архітектора області Юрія Петрука. Можливе збільшення витрат на постамент.
  >

  ...(або інший ініціатор) знайти якогось скульптора-патріота, який би за безкоштовно спорудив той пам'ятник? :sarcastic: А то, по цифрах, левова частка зібраних коштів піде скульптору... А на матеріал люди вже якось би скинулися :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | Полтавець

   Re: а не міг би Кульчинський...


   ...(або інший ініціатор) знайти якогось скульптора-патріота, який би за безкоштовно спорудив той пам'ятник? А то, по цифрах, левова частка зібраних коштів піде скульптору... А на матеріал люди вже якось би скинулися
   Воно то так, але що ж тоді Кульчинському залишиться? Адже головний стропальщик ВР непотопляєме ... Кульчинський за 1 копійку горобця в чистому полі заганяє, рідну неньку Україну продасть як і місця в партії на виборах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.26 | Михайло Свистович

    Re: а не міг би Кульчинський...

    Полтавець пише:
    >
    > Кульчинський за 1 копійку горобця в чистому полі заганяє, рідну неньку Україну продасть як і місця в партії на виборах

    Брехати і судити про Кульчинського по собі негарно
    .
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.02 | Тарас Токар

     Re: а не міг би Кульчинський...

     Михайло Свистович пише:
     > Полтавець пише:
     > >
     > > Кульчинський за 1 копійку горобця в чистому полі заганяє, рідну неньку Україну продасть як і місця в партії на виборах
     >
     > Брехати і судити про Кульчинського по собі негарно
     > .
     це точно.
  • 2009.02.19 | Уляна

   У нас не тільки в автобусах кажуть куди іти і де стояти

   але і в питаннях культури. І з питань ритуальних послуг, як видно з сьогоднішньої вашої гілки, ви теж здатні консультувати. Майже сумніваюсь, що і в питаннях хімії, математики у вас теж є що порадити.
   А медицина, економіка, політика - поха всяким сумнівом.

   (Скільки відкриттів я сьогодні зробила про окремо взятих полтавчан)

   P.S. І коли ви перестанете чужі гроші рахувати?


   полтавець пише:

   > ...(або інший ініціатор) знайти якогось скульптора-патріота, який би за безкоштовно спорудив той пам'ятник? :sarcastic: А то, по цифрах, левова частка зібраних коштів піде скульптору... А на матеріал люди вже якось би скинулися :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.19 | Сергій Кабуд

    хибна постановка: КАЖУТЬ. не треба слухати. От в чому суть

    самім треба думати

    що за КАЖУТЬ????

    хай нах йдуть з КАЖУТЬ
  • 2009.02.19 | Уляна

   Кульчинський ваш підлеглий?

 • 2009.02.19 | Panzernik

  В этом году неполучиться, Юлька заблокирует.

 • 2009.02.20 | Perkele

  Re: Шановні, є проблема з пам*ятником Мазепі, потрібна допомога

  Могу предположить, что основные проблемы с памятником могут начаться после его возведения. Поэтому, деньги нужно собирать не только на создание, но и на последующую бдительную его охрану.
 • 2009.02.26 | Hadjibei

  Зате нема проблеми з пам"ятником Леніну

  в Черкасах.
  Може краще спочатку позносити всі пам"ятники леніну та іншим уродам типу нього, а потім ставити пам"ятники Мазепі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua