МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Меланж: Україні загрожує нова екологічна катастрофа?

02/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У Міністерстві оборони України наголошують на критичній ситуації зі зберіганням токсичного окислювача ракетного палива “меланж” на деяких військових об’єктах.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив директор Департаменту утилізації компонентів рідкого ракетного палива та ракет і боєприпасів Анатолій СОСНОВСЬКИЙ на засіданні круглого столу ”Утилізація рідинних компонентів ракетного палива в Україні: проблеми та шляхи вирішення”, який проходить сьогодні у Києві.

Представник Міноборони повідомив, що у спадщину Збройним силам України залишилося 16,7 тис. тонн надлишкового та некондиційного компоненту ракетного палива типу “меланж”, що зберігається на 6 складах у Вінницькій, Івано-франківській, Львівській, Харківській, Київській та Одеській областях.

Він наголосив, що на сьогодні Міноборони спроможне забезпечити надійне зберігання меланжу. Водночас, як повідомив А.СОСНОВСЬКИЙ, резервуари для зберігання токсичної речовини використовуються вже понад 20 років і на 90-95% вичерпали свої терміни експлуатації.

“Незважаючи на заходи, які вживаються, на різних об’єктах загальна ситуація є критичною. Очевидно, є зростаюча загроза екологічної катастрофи, яка може бути пов’язана із забрудненням ґрунтових вод внаслідок розгерметизації резервуарів”, - наголосив А.СОСНОВСЬКИЙ і додав, що це може призвести до забруднення ґрунтових вод і земель на десятки років.

У зв’язку з цим експерт наголосив на необхідності утилізувати весь меланж в Україні упродовж найближчих 3-4 років.

У свою чергу генеральний директор державного підприємства Міністерства оборони України “Укроборонлізінг” Ганна ЛЕВКІВСЬКА зазначила, що найбільша проблема навколо меланжу полягає у нерозумінні суспільством усієї небезпеки, яку може створити окислювач ракетного пального. Експерт також відзначила й відсутність єдиної державної політики і бездіяльність відповідальних посадових осіб, від рішень яких залежить ефективність реалізації програми з утилізації меланжу.

Меланж – багатокомпонентна суміш азотної кислоти, діазоту та троксиду. Летюча, агресивна, високотоксична з високою густиною рідина. При контакті з горючими матеріалами викликає самозаймання. У реакції з водою утворюється велика кількість тепла та виділяється оксид азоту.

Джерело: УНІАН-здоров'я

Відповіді

 • 2009.02.16 | Soft

  А может распродать?

  Концентрированная азотная кислота многим пригодится. И опасности токсичного заражения в ней нет.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | Адвокат ...

   На те воно й "мєланж", що суміш...

   Як що Ви знаєте, як з тиєї суміші відкачать азотну кислоту,-- то було б супер!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.16 | Soft

    Просто добавь воды.

    Окислы азота, которые растворены в азотной кислоте, отчего ее концентрация превышает 100%(за счёт более легких окислов азота) при растворении в обычной воде превращаются в азотную кислоту.

    Но азотная кислота выше 60% концентрации "дымит" разлагается на воду и окислы азота. Поэтому утилизация - обычное растворение кислоты в воде (кислоту в воду) и продажа или использование отличного чистого (военной чистоты, можно сказать даже медицинской) продукта химпрома.
  • 2009.02.16 | Soft

   Можно сделать кальциевую селитру.

   Растворить в воде (наливая кислоту в воду, классический опыт из школьной химии) до 60% и залить мел. Получится отличная кальциевая селитра, просто суперское удобрение. Фермеры на ура раскупят.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.16 | Адвокат ...

    Як що Ви маєте рацію, то таке добриво,-- не продавать,--

    а роздавать тре!

    Тіко що сь мі підказує, що з тим "мєланжем" не усьо так просто.
 • 2009.02.16 | Alexx

  Re: Меланж: Україні загрожує нова екологічна катастрофа?

  А чому утилізувати, нам що ракети не траба заправляти, у неспокійний час живемо. може крще резервуари нові побудувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.13 | Сергій Кабуд

   така саме думка: ракети потрібні потрібне й паливо

 • 2009.03.13 | Василь

  Re: Меланж: Україні загрожує нова екологічна катастрофа?

  міський голва м. Радехів. Вперше на Україні в м. Радехів Львівської областіпроведено утилізовано 215 т меланжу. Допоки департамент утилізації рідинних компонентів займається бездіяльністю радехівська міська рада разом з підрозділом хімічного порятунку м. Тарнув, а какож з українсько-польським підприємством "Уко-Технолоджіс" утилізували за польські кошти 215 т окислювача ракетного палива. Що дала утилізація. і мені дуже прикро за українських чиновників бюрократів. які не готові брати на себе відповідальність. Саме через безвідповідальність чиновників на сьогоднішній день в Україні відсутня програма утилізації.Хоча я вже третій рік добиваюся від керівництва держави створення такої програми. керівники урядів міняються . небезпека залищається.
 • 2009.03.13 | Сергій Кабуд

  У реакції з водою утворюється велика кількість тепла : на електр

  електрику переробити і все


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua