МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна не розуміє, чому Росія не хоче відкрити архіви

02/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Український інститут національної пам`яті не розуміє причин відмови Росархіву в оприлюдненні документів, що стосуються подій 1932-1933 років в Україні.

Про це йдеться у заяві Українського інституту національної пам`яті, текст якої переданий агентству УНІАН.

В інституті нагадали, що керівник Росархіву Володимир КОЗЛОВ зауважив, що в Росії є документи, датовані 1932-1933 роками, які доводять, що Голодомор 1930-х років не був спрямованою проти України акцією. Разом з тим, він заявив, що поки що Росархів не може їх опублікувати, оскільки вони засекречені.

В інституті зауважили, що у Росії заперечують Голодомор як геноцид українців, але дивують методи, якими це робиться. “Вони схожі до тих, яких дотримувався один із чеховських героїв: "Цього не може бути, тому що не може бути ніколи", йдеться у повідомленні.

Українська сторона не розуміє причини цієї надсекретності і зауважує, що граничні строки утаємничення, як правило, не перевищують 75 років. В інституті зазначили, що Україна неодноразово зверталася до Росії за документальною допомогою у розкритті цієї трагедії, і відзначають, що в Росії не опубліковано жодного збірника свідчень і жодного спеціального збірника документів.

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/189674

sean

Відповіді

 • 2009.02.16 | Историк

  То, что засекречено, подтверждает точку зрения Москвы,

  а то, что опубликовано - точку зрения Киева. Зачем же рассекречивать!?
 • 2009.02.16 | Микола Гудкович

  А я розумію


  …І всі розуміють. Тому обмежуся анекдотом:

  — Підчас розкопок в Єгипті знайшли мідяний дріт, датований 3200-м роком до н. е., що свідчить, що вже тоді в нас був телеграф.
  — А підчас розкопок в Ізраїлі дроту не знайшли, що свідчить, що вже в давнину наш телеграф був бездротовим!

  ЗІ. Анатоля Франса про справу Піро я вже цитував був…
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | Историк

   ...И потом: то, что опубликовано у вас, все равно не может

   служить доказательством, поскольку не опровергает того, что засекречено у нас!
  • 2009.02.16 | Историк

   Вот Вы говорите - Франс, а я говорю - Рябков!

   (зам.главы МИД РФ,сегодня):«Как только наметится сдвиг в направлении к восстановлению полной уверенности в мирном характере иранской ядерной программы, откроются возможности для более углубленного разговора о перспективах сотрудничества в сфере ПРО. Мы подтверждаем, что в отношении иранской ядерной программы наша позиция не имеет элементов, которые могут трактоваться и свидетельствовать о ее ужесточении».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua