МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Економіка деградації.

02/16/2009 | Boroda__
Економіка за визначенням – це сукупність всіх засобів виробництва, використовуваних людьми з ціллю забезпечення своїх потреб. Наша українська економіка повністю відповідає цьому визначенню, якщо під поняттям «людьми» мати на увазі групу моральних виродків, які дорвалися до влади над людьми. Саме задоволення своїх неприборканих потреб владні клани визначили у якості головної і єдиної мети правління нами. І народ України, морально що до кінця не звільнившийся від свого совкового минулого, не зміг протиставити такому прагненню нашої «еліти» нічого дієвого.

Головний девіз влади впродовж всього періоду незалежності України був і є один – НАХАПАТИ! І, якщо в політиці, в питаннях соціальних, можна ще було заховати свої злодійські устремління, то в економіці цього зробити ніяк не можна. Гривна, вона або твоя, або не твоя. Або вона дісталася тому, хто її заробив, або вкрадена кимось. Третього не дано. Якими благими намірами або словами не прикривай свої наміри – гривна дістанеться врешті-решт або конкретному представнику народу – людині; або вона буде привласнена кимось, хто палець об палець не ударив для цього. І тут теорія відносності не працює. Все абсолютно.

У нормальному цивілізованому суспільстві на заробітну платню працюючому дістається не менше 50%, а в деяких країнах горезвісного «золотого тельця» – до 60% від загального виробленого людиною продукту. Це значить, що, якщо людина виробила 100 одиниць товару (при чому виробив не у себе удома, а на підприємстві, що належить комусь), то йому особисто дістанеться від 50-і до 60-і цих одиниць. Звичайно, не так прямо – натурально… Дістанеться вартість вироблених 50-60 одиниць – грошима, тобто - зарплатою.
Куди ж дівається решта зароблених грошей? Частина прямує на загальні для всього народу витрати – через податки і бюджетні відрахування, а частина є прибутком самого господаря підприємства.
Все просто, як би не намагалися замутити цей факт ті, кому вигідно, щоб ми не розуміли цієї простоти.

Україна. У нас, завдяки нашій владі, що багато разів розказує нам про своє раденіє про благо народу, на зарплату «падає» від 8% до 13% (за різними оцінками)! Порівняйте – або 50-60% на «дикому Заході» або 8-13% в нашому «справедливому», «соціально направленому» суспільстві. І при цьому нам катастрофічно не вистачає грошей на бюджетні витрати. І при цьому наші підприємства мають рентабельність нижче за західних, тобто самим підприємствам теж дістається менше, ніж на заході.

Ось де лежить коріння многоміллардних капіталів наших українських олігархів – в небувалому обиранні самого того, хто ці гроші заробляє – Народу України!
Але і цього мало. Для того, щоб втягнути в систему обирання народу якомога більше людей, для того, щоб «забруднити» морально всіх і вся, зробити їх співучасниками загального грабежу – для цього упроваджена система загальної корупції. Створена система, коли «беруть на лапу» всі без виключення причетні до влади, від найменших – працівників Жеку, інспекторів всякого рівня, ГАІ-ШНИКОВ, лікарів, викладачів і т.д. Для того, щоб безкарно красти, влада морально перекрутила мільйони людей! Ціле покоління молоді виросло і виховано в цій порочній системі – вони просто не знають інших правил і вважають нинішні нормальними, людськими. Влада з свого боку, ми боязкістю і мовчанням, з своєю, виховали наших дітей моральними виродками!

Чи є можливість виправити положення простими і поступовими кроками – без того, щоб викинути цю владу з своїх крісел силою?
Питання це потрібно поставити по-іншому: А чи можна ЇХ відірвати від годівниці безболісно, без різких кроків і зусиль з боку Народу?

Почекаємо відповідати на це питання і задумаємося спочатку над маленьким епізодом такої, вибачте на слові, економіки:

Податкова адміністрація України бадьоро доповіла суспільству: «За участю підрозділів податкової міліції ДПА України в 2008 році попереджено незаконне відшкодування податку на додану вартість на суму 5,1 млрд. гривень (у січні поточного року – 524,4 млн. грн.)» (Інформація прес служби ДПА).

По торішньому курсу це складає десь один мільярд доларів! Можна тільки радіти службовому завзяттю податківців. Але давайте розсудимо.
За рахунок чого виникає потреба у відшкодуванні ПДВ і хто у нас може розраховувати на відшкодування ПДВ? Потреба у відшкодуванні ПДВ виникає при експорті товару (не вдаватимуся в деталі і пояснення). Тобто спроби незаконного відшкодування ПДВ – це є спроби провести фіктивний (тільки по документах) експорт товарів або послуг. Або ще простіше – товар на експорт вивозиться тільки по паперах – «дутий» експорт. Хто з експортерів – як реальних, так і фіктивних – міг розраховувати одержати відшкодування ПДВ? Зі всіх експортерів – тільки ті, на кого указував перст нашої влади. Мол – цьому дати! Інші – неугодні або не «свої» для влади – могли протягом років чекати цього самого відшкодування. Висновок – фіктивний експорт робитимуть тільки тоді, коли знають, що щось за це одержать, а, отже, роблять «свої» люди при владі. Інакше на кой ляд «заводитися» з такою ризикованою справою?

Наступне. Пригадаємо про суму – близько 1 млрд. USD за рік. Можна сміливо припустити, що, виходячи з сум і виходячи з обов'язкової близькості цих аферистів до влади, реальний розмір афер з незаконним ПДВ більше вказаного як мінімум в 10 разів. Тобто – не менше 10 млрд. USD!

А зараз розділимо цю суму на 46 мільйонів українців і одержимо – 218 USD на одну людину, включаючи немовлят і людей похилого віку. Або – 872 USD на сім'ю з чотирьох чоловік! І це тільки за один рік!

Але навіть не сума – найголовніше. Мерзота тих, хто краде через відшкодування ПДВ полягає у тому, що податок цей, врешті-решт, платять не підприємства, а платять люди. Практично в будь-якій нашої з Вами покупці «сидить» податок на додану вартість у розмірі однієї шостої частини від ціни. Платять мами при покупці дитячого харчування для немовлят, платять пенсіонери при покупці ліків, платять діти при покупці булочок в школі, платять немічні, хворі і жебраки – платять всі. Робити замах на ці гроші – вище немає підлоти!
Ту мимоволі з'являється аналогія з вартістю АК-74 з двома ріжками патронів як бонус.

І ось оцініть самі і відповідайте самі на раніше поставлене питання (не боюся повторитися): А чи можна ЇХ відірвати від годівниці безболісно, без різких кроків і зусиль з боку Народу?

Відповіді

 • 2009.02.17 | Volodimir_V

  Когось таки стрельнуть

  Проблема не тільки у відшкодуванні ПДВ, а й у газу, електроенергії - як присосатись до цих ресурсів та ще й так щоб бізнес політичних опонентів не сильно процвітав(щоб менше на вибори йшло).

  Головна проблема ким замінити теперішню політичну "еліту"?
  Хоча народ вже знову підходить до межі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.17 | AxeHarry

   Re: Когось таки стрельнуть

   А мабуть такіда.....

   Раніше ,прастіхоспаді, УкрСучПолітики якщо і чубилися у ВР і в пресі - то взаємно не чіпали серйозно бізнеси один одного, тіпо табу - "тібє харашо - і мінє харашо"... Зараз вони почали позбавляти одне одного "кормовоі бази"...

   До речі.
   Також не чіпали особливо УкрСучПолітичних родичів. Серйозні зачіпки почалося здаєцця з "СинаБога".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.17 | Volodimir_V

    Re: Когось таки стрельнуть

    AxeHarry пише:    > Раніше ,прастіхоспаді, УкрСучПолітики якщо і чубилися у ВР і в пресі - то взаємно не чіпали серйозно бізнеси один одного, тіпо табу - "тібє харашо - і мінє харашо"... Зараз вони почали позбавляти одне одного "кормовоі бази"...

    А це в них зараз типу спорту такого.

    > До речі.
    > Також не чіпали особливо УкрСучПолітичних родичів. Серйозні зачіпки почалося здаєцця з "СинаБога".

    Юля Володимирівна це почала коли Ющенко був премєром вона попочала відривати від соски кучмівських ставлеників і що цікаво тоді це пішло на користь народу, а от тепер все навпаки.

    > А мабуть такіда.....
    ймовірність що вони один одного почнуть надзвичайно мізерна,
    а ось народу надоїсть вішатись, та спалюватись.
 • 2009.02.17 | Panzernik

  В 2003 году пытался 3 продавщицам рассказать про НДС и сущьность

  НДС.
  Ничего оригинального, приблизительно как в вашей заметке, недурные вроде девки, а по глазам вижу НЕ ВЕРЯТ.

  Кстати чего тода тема возникла, НУ добилась, что бы НДС на чеках указывали

  Все таки основная масса удивительно доверчива.
 • 2009.02.17 | Арій.

  Чудова стаття - логічна. Чекаємо ще.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua