МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Багато слів ніпрощо (л)

02/19/2009 | Shooter
http://www.pravda.com.ua/news/2009/2/19/89969.htm

Пан Наєйм обсмоктує зі всіх кінців рейдерський договір між Нафтогазом та Газпромом на користь "трудовой експропріації" газу РУЕ.

В принципі, про головні пункти цієї "угоди вєка" вже можна було дуже давно здогадатися: в обмін на НЕВИГІДНИЙ ДЛЯ НАФТОГАЗУ/УКРАЇНИ та ВИГІДНИЙ ДЛЯ ГАЗПРОМУ/РОСІЇ договір по газу на 10 років Газпром передав Нафтогазу борг РУЕ перед Газпромом в 1,7 млрд доларів. Підкреслюю - не в 11 млрд. кубів газу. (і як здогадка - цей борг міг бути наслідком "банальної післяплати" за газ).

З дальшого тексту вартують уваги лише 2 абзаци.

1. Цифра 153,9 доллара, которую Юлия Тимошенко озвучила на пресс-конференции 22 января, была выведена уже вне договора, путем простого деления 1,7 миллиардов долларов США на 11 миллиард кубометров газа. При этом Кабмин упорно не объясняет, в связи с чем RUE должна отдать свой газ именно по этой цене, а не по расчетной формуле, по которой Украина покупает голубое топливо у ОАО "Газпром".

2. В этой истории, впрочем, возникает вполне логичный вопрос: почему до сих ни компания Centragas AG, ни сам Дмитрий Фирташ, как основной совладелец половины акций RUE не подали ни одного судебного иска на территории Украины или России? (чому в Росії чи Україні? навряд чи договір між RUE та Газпромом попадає під юрисдикцію саме цих країн..не кажучи вже про потенційні скарги Centrogas'у, як акціонера RUE - прим. моя). [...] Сейчас его (Фірташа) положение усугубляется еще и тем, что Кремль уверен в его открытой финансовой поддержке "антироссийского режима" Виктора Ющенко.

Щодо відповіді на питання нумер 2, як на мене, існують 2 можливості: або Фірташ боїться "чергової порції полонію", або, тим чи іншим чином, ФСБ/Газпром йому запропонують "компенсацію/часткову компенсіцію" ("комбінаторика" можлива).

****************

За кадром, звісно, залишається питання - хто зароблятиме на реекспорті газу. І, боюся я, що імена бб. Бакая/Мудведчука виникли зовсім не випадково біля імени б. Ю.В.Кучми.

****************

Чи погодиться Фірташ на "українського Ходорковського" - от в чім питання. І чи погодяться виборці, в кінці кінців, на передачу влади вже транформованому з Ю.В.Кучми в Ю.В.Путіну. Чи навіть ті ж українські бандюки, які на прикладі Росії мали би розуміти: лояльність тов. Ю.В.Кучмі-Путіну в жодному випадку не є гарантією їхніх активів.

Відповіді

 • 2009.02.19 | OLexandra

  Знову виникає питання -

  Невже через цей газ та можливість його реекспорту морозило всю Європу? Чи розуміє це Європа?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.19 | Сергій Кабуд

   премєр Франції заявив що Франція овертається в НАТО

   дай то Боже

   а ціна на газ на біржах в Європі де доречі агзпром продає саме за цінами на 2009 на різні місяці:

   від 150 до 200.
  • 2009.02.25 | Михайло Свистович

   Re: Знову виникає питання -

   OLexandra пише:
   > Невже через цей газ та можливість його реекспорту морозило всю Європу? Чи розуміє це Європа?

   Розуміє. Вона багато чого розуміє.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua