МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Президента з нагоди Дня рідної мови

02/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Дорогі співвітчизники!

Вітаю вас із Міжнародним днем рідної мови, який світова спільнота визначила як день підтримки мовного та культурного розмаїття.

Сьогодні людство говорить більше як шістьма тисячами мов. Кожна з них є унікальним духовним скарбом свого народу, несе його тисячолітній досвід, відображає його власне бачення світу.

До цьогорічного Дня рідної мови ЮНЕСКО вперше підготувала Всесвітній атлас мов, що зникають. Майже половина мов світу нині перебуває на межі вимирання, щомісяця згасають дві мови. Смерть кожної – це не тільки трагедія окремого етносу, а й непоправна втрата для всієї цивілізації.

Українці, як ніхто інший, розуміють, як багато значить рідна мова для нації і для людини. Сотні років українську мову переслідували і принижували, її забороняли офіційно, її підступно витісняли з ужитку. Але ми завжди знали: наша мова – це наша нація, гордість і гідність, незалежність і наше обличчя серед народів світу.

Попри всі гоніння ми вистояли, ми підняли рідну мову до рівня найрозвинутіших мов світу. Українські поети й прозаїки створили багату літературу, інтелігенція крок за кроком утверджувала нашу мову як мову мистецтва, науки, засобів масової інформації, політики та бізнесу. Нарешті, наш народ виборов її право бути мовою держави.

Завданням нинішнього покоління українців є остаточне подолання рудиментів колоніального минулого в мовній свідомості й практиці. Державна мова має посісти належне місце в усіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Любов і повага до української мови в демократичній Україні безумовно передбачає любов і повагу до мов усіх національних громад, які спільно живуть на нашій землі. Розмаїття мов, культур і традицій є нашим багатством і цивілізаційним надбанням. Забезпечення прав національних меншин, міжетнічна гармонія й солідарність є запорукою успіху єдиної політичної української нації. :

Нехай рідне слово завжди стоїть на сторожі України, а мова матері буде благословенням для кожного з нас.

Віктор ЮЩЕНКО

http://www.president.gov.ua/news/12968.html

sean

Відповіді

 • 2009.02.21 | hrushka

  Re: Звернення Президента з нагоди Дня рідної мови

  Слушно та похвально!

  Ми можемо прислужитись розвитку нашої мови уникаючи чужі слова бо в нас є відповідні питомі.

  Коли стрічаємо якийсь новий вислів чи слово якого в наші мові ще не має, то не спішім його присвоїти, а придумаймо український відповідник.

  Будьмо відважні, то`ж наша рідна мова! :-)
 • 2009.02.21 | Шинбет

  Re: Звернення Президента з нагоди Дня рідної мови

  Не зрозуміло лише, чому улюблений синку Андрій на святковому (державного рівня) одержанні диплому давав ТВ відповідав російською?
  Щось воно вишикується в певну тенденцію. Іншим проповіді про християнську мораль, собі громадянський шлюб роками. Іншим мову, своїм нащадкам ні. Що далі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua