МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Львові відбувся Форум націоналістичних сил

02/24/2009 | presskun
21 лютого 2009 року у Львові відбувся Форум націоналістичних сил. Його проведенню передувала довготривала підготовча робота в рамках Координаційної ради Західних областей України. До роботи в ній долучилися представники 6-ти областей. Було проведено близько 10 робочих засідань, на яких була опрацьована основна концепція проведення форуму, його ідеологія, формат. Отже, в роботі форуму, який відбувався у Палаці естетичного виховання учнівської молоді взяли участь близько 600 делегатів і гостей. Зокрема це Братство ОУН-УПА, Товариство політв’язнів і репресованих, Спілка політв’язнів України, Спілка офіцерів України, Товариство „Просвіта”, Ліга Українських Жінок, Всеукраїнське об’єднання ветеранів, Центр національного відродження імені Ст.Бандери, Організація українських Націоналістів, Молодіжний націоналістичний конгрес, Асоціація депутатів міста Львова, ГО „Українська справа”, Всесвітня рада лемків, Національна Спілка письменників України, „Національний Альянс”, благочинні фонди „Борцям за волю України” ім. Ст. Бандери та „Національний вибір”, Братство дивізійників УНА, Українська партія, УНА УНСО, ВО „Свобода”, Конгрес Українських Націоналістів. В якості гостей на форумі перебували представники УНП, НРУ, НСНУ, ХДС, УРП „Собор, партія „Єдність”. Всі вони репрезентували Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Тернопільську, Львівську, Вінницьку, Рівненську, Хмельницьку області та місто Київ.
Архієрейське благословення на плідну і успішну працю форуму надали Архієпископ Львівський УГКЦ Ігор і єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП Матвей.
З доповіддю „ОУН. Вчора, сьогодні й завтра” виступив відомий публіцист Ярослав Сватко. З настановами і побажаннями до присутніх звернулися Герой України Юрій Шухевич, голова Братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук.
Від Конгресу Українських Націоналістів до учасників форуму звернувся заступник голови партії Микола Пшевлоцький. У своєму виступі він закликав учасників до конкретики дій у формуванні єдиної потужної сили націоналістичного спрямування, спроможної забезпечити присутність націоналістів у парламенті. М.Пшевлоцький наголосив на необхідності внесення змін до виборчого законодавства і запровадити відкриті списки.
«Націоналістичні сили країни вже зробили перший крок до об'єднання - створили координаційну раду націоналістичних сил України» - підкреслив у своєму виступі Микола Пшевлоцький.
Всеукраїнське об’єднання „Свобода” на форумі репрезентував заступник голови Львівської обласної організації, який зауважив, що націоналісти втратили від співпраці з лібералами, які лише використали націоналістів для досягнення меркантильних цілей.
Від ОУН перед учасниками форуму виступив Богдан Червак і Юрій Антоняк, який зачитав привітання від голови ОУН революційної Андрія Гайдамахи.
До націоналістів з привітанням також звернулися Євген Лупаков (Спілка офіцерів України, Київ), Іван Сута („Тризуб” ім. Ст.Бандери, Тернопіль), Андрій Бень (Молодіжний націоналістичний конгрес, Львів), Сьорж Висоцький (Білорусь).
Учасники форуму прийняли політичний Меморандум, заяву-привітання Президентові України з нагоди 55-річчя, звернення про впровадження на державному рівні Ордена Степана Бандери „Золотий Хрест заслуги перед нацією”, резолюцію про проведення змін до виборчого законодавства, резолюцію щодо меморіалу в Гуті Пєняцькій на Бродівщині, резолюцію про скликання форуму націоналістичних сил у Києві.
По закінченні офіційної частини форуму відбувся концерт, в якому взяли участь поет Богдан Стельмах, співали Богдан Лялька, Олександр Шевченко, Ігор Кобрин, гурт „Кров по долині”, хоровий колектив „Повстанець”, Львівський муніципальний хор „Гомін” (кер. Руслан Ляшенко). Особливого забарвлення концертній програмі надала своїм натхненним співом Софія Федина, яка разом з актором Театру Марії Заньковецької Юрієм Чековим майстерно провели захід.
Учасники форуму, полишаючи зал, активно обговорювали побачене і почуте: Віталій Гусар (Вінниця): „Захід грандіозний, таку роботу треба продовжувати, поширювати на Схід, ми Вам допоможемо”;
Роман Дідусь (Львів): „Форум загалом вдався. Хоча не всі вписалися в його формат. Дехто споглядав, як шоу. Важливо, щоб усі пройнялися ідеєю єдності націоналістичних сил”:
Любомир Сеник (Львів): „Ви провели потрібний захід. Не всі виступи були конструктивними. Але форум справив враження. Необхідно працювати, щоб при владі було більше українців”;
Олександр Симчишин (Хмельницький): „Ми з вами. І за Збручем думають так, як і Ви. Дякуємо, що нас запросили до участі”;
Тарас Гентош (Дрогобич): „Захід вдався. Концертна програма чудова. Хотілося б почути більш конкретну позицію „Свободи”. Ми в Дрогобичі, як відомо, вже теж створили місцевий форум національно-патріотичних сил, який живе і діє. Нас підтримують люди на місцевому рівні”.
Прес-служба ЛОО КУН

Відповіді

 • 2009.02.24 | Sean

  Re: У Львові відбувся Форум націоналістичних сил

  presskun пише:
  > Всеукраїнське об’єднання „Свобода” на форумі репрезентував заступник голови Львівської обласної організації, який зауважив, що націоналісти втратили від співпраці з лібералами, які лише використали націоналістів для досягнення меркантильних цілей.
  Хто такі ці "ліберали"? Які такі нєхароші "ліберали" отак взяли і використали-поюзали бідних наївних "націоналістів"? І чи останнім не виглядає, що тим самим вони "принизують", як казав Ющенко, самих себе?
 • 2009.02.24 | samopal

  І як КУН оцінює свої широкі електоральні перспективи?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.24 | samopal

   .

   :what:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua