МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кто обвалил гривну и доколе.

02/26/2009 | nbd
Когда смотршь, как наши депутаты, вместо того. чтобы работать в Верховной Раде, пиарятся у Сявика Шустрика, обязательно возникает вопрос: они такие изощрённейшие брехуны или действительно, как в том американском фильме, тупой и ещё тупее.
Сегодня в странах, где люди ещё не разучились думать, активно обсуждаются
"Протоколах сионских мудрецов", в Азии распространены теории «еврейского заговора». Так, в китайском бестселлере «Валютная война» рассказывается о том, что евреи правят миром, манипулируя международной финансовой системой.
А наши мудрые "Соломоны" валят всё на народ: и бюджеты он проедает и зелёные из банков вымел. А кто-нибудь из этих умников знает, сколько этих долларов было в банках, откуда они взялись и куда делись? Да они знают только ту лапшу, которую им банки на уши наматывают. Потому что в банки их и на порог не пускают. Потому что никакого объективного контроля за деятельностью банков нет. Они как государство в государстве, что хотят, то и делают. Обвал гривни организовали банки. а вернее тот, кто над ними стоит. Вначале организовали и всячески рекламировали "жизнь в кредит" и грабили народ почти 50% ставками этих кредитов. Затем ограбили на ревальвации гривни, (это чисто бандитская операция нацбанка), ну а когда выкачали из страны по дешёвке все доллары, стали отбирать у людей машины и квартиры, чтобы они расплачивались уже дорогими долларами. С вероятностью 99% теми, которые были скуплены при прошлогодней летней ревальвации гривны. Очевидно, что обвал курса гривни это банальная жульническая финансовая операция, которую начал нацбанк ревальвировав гривню в 2008 г. Кто её продолжал и сколько "наварил" на наших громадянах могла бы выяснить прокуратура, но только не украинская. И пока Верховная Рада не примет закон о пересчёте валютной задолженности в гривневую по курсу 5.5, гривня будет продолжать девальвироваться.
а в "Протоколах" между прочим сказано:
"Создав всеми доступными нам путями с помощью золота, которое все в
наших руках, общий экономический кризис, мы бросим на улицу целые толпы
рабочих ... Эти толпы с наслаждением бросятся проливать кровь тех, кому они ... завидуют с детства и чьи имущества им можно будет тогда грабить.
Наших они не тронут, потому что момент нападения нам будет известен
и нами приняты меры к ограждению своих."
Ну что? Разве не к этому толкают Украину? Банки начали кризис, а заранее подготовленные провокаторы вроде всяких теневых правительств, которым будет известен "момент нападения", его раздуют и поднимут смуту. Всё, как требуют "Протоколы".

Відповіді

  • 2009.02.26 | 123

    Абаржаться

    nbd пише:
    > Сегодня в странах, где люди ещё не разучились думать, активно обсуждаются
    > "Протоколах сионских мудрецов"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.27 | Адвокат ...

      Я вже цитував коли сь епіґраму Вілєнтіна Ґафта на Зяму

      Високовскоґо: "Коґда дороґі всє такім, как ти открити, растут ряди антісємітов!"

      Ї сміливо мона адресувать і Сявкє Шустрому. ;)
  • 2009.02.26 | Арій.

    Хто обвалив гривню знає кожна людина, що тямить в арифметиці

    і здоровому глузді - робітник друкувального верстату. Надрукував зайві 100 млрд. грн. Або той, хто дав йому цей наказ. Або його начальник.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.26 | Koala

      Для тих, хто не знає економіки

      Загальний обсяг готівки в обігу (агрегат M0) на кінець січня складав 154,76 млрд. гривень. Хочете сказати, що мав би бути втричі меншим?
      http://www.bank.gov.ua/Statist/Stat_release/2009/01/1-stat-release_monetary_aggregates.pdf
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.27 | Арій.

        Для тих, хто не розуміє в фінансах

        Вираз "надрукувати гроші" не обов"язково означає випуск готівки. Більшість грошей, що запустилось в обіг - безготівкові (електронні себто).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.27 | Koala

          Для тих, хто не розуміє в фінансах

          Арій. пише:
          > Вираз "надрукувати гроші" не обов"язково означає випуск готівки. Більшість грошей, що запустилось в обіг - безготівкові (електронні себто).
          Гаразд, беремо М1, там трохи більше 200 млрд., але тоді зникає станок - бо електронні гроші емітують комерційні банки.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.02.27 | Арій.

            Re: Для тих, хто не розуміє в фінансах

            Не бачу великого сенсу доводити, яку саме суму було викинуто НБУ на фінансовий ринок. Дивлячись як рахувати. Головне, що саме це призвело до інфляції. Надіюсь, це Ви заперечувати не будете?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.02.27 | Max

              Механізм є простий.

              Інфляція є наслідком роздування державних витрат. То правило.

              Інші (рідкісні) випадки є абсолютними вийнятками (як інфляція в Іспанії після відкриття Америки внаслідок допливу грошових металів).

              Механізм нашої нинішньої інфляції є цілком класичний і очевидний: ріст видатків державного сектора, не підкріплений бюджетними надходженнями має за наслідок збільшену емісію грошей центральним (державним) банком (НБУ) для сфінансування тих видатків (в той чи інший спосіб). Далі ця маса (надвишка) потрапляє на ринок, де негайно стає ясно, що їй не протистоїть збільшена товарна маса, в результаті -- всі наявні гроші падають в ціні стосовно товарів.

              Якщо центральний банк подальшої емісії не проводить, виникає нова рівновага, вже при вищому рівні номінальних цін. І то є ще найліпший випадок, бо банк може бути змушений до подальшої емісії :(

              Хто потерпів? Та майже всі потроху, а найбільше -- особи з фіксованими доходами (пенсіонери, наймані працівники тощо) і просто ощадливі люди. Тобто економічно слабші верстви.

              Справжній бізнес в ліпшому разі "вийде на своє", більшість програє (вищі ціни при незмінних доходах покупців -- нижчий збут -- менші обороти -- нижчі прибутки).

              Хто виграв? Отримувачі бюджетних грошей, які стоять в господарчому ланцюжку ближче до початку того "інфляційного конвеєра", бо інфлюючі гроші знецінюються не "моментально", завжди є певний невеликий часови лаг. То є певні бюджетні установи, деякі пов'язані з владою "бізнеси" (окремі банки, які обслуговують бюджетні потоки, виконавці держзамовлень, які є вчасно оплачувані державою тощо).

              Фактично має місце прихований інфляційний податок, який є вкрай несправедливим і дестимулюючим економічно за самою своєю природою.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.02.27 | Боббі

                Ну прям за Ротбардом

              • 2009.02.27 | Сергій Кабуд

                додам ще той факт що мінімум 50% економдіяльності є в тіні

                і це в першу чергу кримінальні оборудки які кришують


                прем'єр Тимошенко і міністри під Тимошенко

                депутати, майже всі

                МВС під Луценко

                областні, місцеві депутати, мери.

                Ця злочинна діяльність розгорнута в таких найбільшь шкідливих для України напрямках:

                -махінації з експортом-імпортом(повернення, неповернення ПДВ, фіктивні експопртно-імпортні операції)

                -махінації з газом і транзитом

                -махінації з нафтою-бензином

                -широкомасштабна, безпрецедентна торгівля і транспорт НАРКОТИКІВ


                і ще і ще і ще
            • 2009.03.04 | Михайло Свистович

              Re: Для тих, хто не розуміє в фінансах

              Арій. пише:
              > Не бачу великого сенсу доводити, яку саме суму було викинуто НБУ на фінансовий ринок. Дивлячись як рахувати. Головне, що саме це призвело до інфляції. Надіюсь, це Ви заперечувати не будете?

              Я, наприклад, буду.
      • 2009.02.27 | Боббі

        А в порівнянні з попереднім роком?

        Здається, протягом року з'явилось приблизно 40 млрд. нових гривень. Звичайно, це не ті 100, про які згадано вище, але зростання на 39% це також істотна інфляція.

        До того ж, валовий зовнішній борг України починаючи з 2004 року до 2008 зріс від $24 млрд. більше $100 млрд. Від'ємний торговий баланс починаючи з 2006 року, в 2008 — більше ніж $10млрд.

        Якщо на це так подивитись то, насправді, виходить, що:

        1. гривні надруковано дуже багато.

        2. долару стало мало, він є дифіцитом.

        Тож внесок НБУ в цю проблему — невід'ємний і дуже важливий.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.27 | GreyWraith

          Трохи про зовнішній борг

          Боббі пише:
          >До того ж, валовий зовнішній борг України починаючи з 2004 року до >2008 зріс від $24 млрд. більше $100 млрд.
          Державного боргу так і залишилося $24G. При резервах Нацбанку $28G. Але із корпоративними боргами таки біда - $40G. (і, думаю, не секрет, звідки ці корпоративні борги набралися).

          Нам ще реально дуже пощастило, що Тимошенко досі не переписала корпоративні борги як державні. Бо хоч надія є вибратися. І не тому, що Тимошенко така добра, а тому, що вона робить цілком безсистемні і хаотичні кроки, які іноді випадково бувають навіть правильними.

          От уряд ПРУ гарантовано перше що зробить - це перепише корпоративні борги на державні - щоб врятувати свої бізнес-імперії. І тоді фінансова катастрофа України стане неминучою. (Я не стверджую, що при Тимошенко ми цієї катастрофи уникнемо, - але хоча б шанси при неПРУшному уряді є).

          P.S. Цікавою як на опозиціонера промовою Дапашліви розродився: виявляється, про зовнішній дефолт України говорити ще рано, хоча внутрішніх дефолтиків, дефолтів та дефолтищ ніби тут багато. І тут же після цієї тези Дапашліви попросив не зловживати цим поганим словом "дефолт".

          Що то на нього найшло? Може, містер Дапашліви отримав у СП смачну пропозицію стати головним опозиціонером, замість містера Томущо, що йде у тираж? :lol: І для цього його попросили не дуже розхитувати човен...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.02.27 | Боббі

            Так, я не казав про державний борг

            Борг є борг, і його треба повертати, тобто, потрібні бакси. Баксів мало, бо споживали імпорту більше ніж заробляли на експорті. А коли живеш краще ніж працюєш, то невдовзі житимеш гірше ніж заробляєш.

            На мій погляд, якщо подивитись на ці цифри, то стає зрозумілим, що кризи, як такої, нема. Натомість, треба прибрати перешкоди на шляху ініціативних підприємців, аби ті створювали нові робочі місця та відпрацьовували свої споживчі (і не тільки) кредити.

            Якщо хтось зібрався банкрутіти (скажімо, як будівельники) то туди їм і дорога. Ті іноземні банки, які додумались бахати гроші в будівельну бульбашку України, нехай несуть відповідальність за власні прорахунки.

            Ну а долар, нехай його курс відповідає попиту та пропозиції. Адміністративне регулювання курсу лише призведе до збагачення тих, хто при владі, та погіршить і так невтішну ситуацію в нашій економіці.
  • 2009.02.27 | GreyWraith

    Re: Кто обвалил гривну и доколе.

    >Обвал гривни организовали банки. а вернее тот, кто над ними стоит. >Вначале организовали и всячески рекламировали "жизнь в кредит" и >грабили народ почти 50% ставками этих кредитов.
    А мізки у споживачів реклами ті кляті банки теж ампутували? :)
  • 2009.03.04 | Михайло Свистович

    Re: Кто обвалил гривну и доколе.

    nbd пише:
    > Когда смотршь, как наши депутаты, вместо того. чтобы работать в Верховной Раде, пиарятся у Сявика Шустрика

    Передача Шустера іде після роботи

    >
    > Сегодня в странах, где люди ещё не разучились думать, активно обсуждаются
    > "Протоколах сионских мудрецов", в Азии распространены теории «еврейского заговора».

    слово "думать" не пасує до цієї ахінеї


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".