МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Європу повернувся кір: ВООЗ закликає не ігнорувати вакцинацію

02/27/2009 | Сергій Кабуд
Сьогодні, 16:31
Reuters
ВООЗ закликає не нехтувати щепленнями
Раніше переможені інфекції знову повертаються у Європу: за останні 12 місяців у країнах європейського регіону Всесвітньою організацією охорони здоров'я було зареєстровано понад 8 145 випадків захворювань на кір.

http://ua.korrespondent.net/tech/756802

прівєт гамнінскому передайте

Відповіді

  • 2009.03.04 | Михайло Свистович

    Кір - звичайна дитяча хвороба, якою, можливо, навіть необхідно

    перехворіти для зміцнення імнітету організму. Кір - не чума і не віспа, щоб панікувати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.04 | xantim

      А частоту ускладень "звичайної дитячої хвороби" знаєте?

      http://www.privivki.ru/ills/measle/sympt.htm

      В 30% случаев корь приводит к осложнениям. Наиболее часто осложнения встречаются у детей младше 5 лет и лиц старше 20 летнего возраста.

      Наиболее распространенные осложнения - пневмония, отит и другие бактериальные инфекции, а также слепота, поражения слуха, умственная отсталость. Больные корью особенно восприимчивы к стрептококковой инфекции.

      В одном случае на 1000-2000 заболеваний корью регистрируется энцефалит (обычно через 2-21 день после появления сыпи), часто начинаясь с подъема температуры, судорог и комы.

      У одного на сотню тысяч переболевших корью развивается тяжелое хроническое заболевание - подострый склерозирующий панэнцефалит (ПСПЭ). Оно развивается через месяцы и годы после заболевания корью, вызывая интеллектуальную деградацию, судорожные припадки, двигательные нарушения; заканчивается заболевание обычно летально.

      Заболевание опасно для беременных. Если беременная женщина заболела корью, то вероятность выкидыша и патологий плода составляет около 20%.

      В мире корь занимает первое место по смертности, особенно высока смертность в развивающихся странах. Смерть от кори в индустриально развитых странах - 1-2 на 1000 случаев заболевания, а развивающихся она может достигать 10%. Всего по данным ВОЗ в 1995 году было зарегистрировано 2 млн. смертей от кори.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.07 | Михайло Свистович

        Маячня це все

        xantim пише:
        > http://www.privivki.ru/ills/measle/sympt.htm
        >
        > В 30% случаев корь приводит к осложнениям. Наиболее часто осложнения встречаются у детей младше 5 лет и лиц старше 20 летнего возраста.
        >
        > Наиболее распространенные осложнения - пневмония, отит и другие бактериальные инфекции, а также слепота, поражения слуха, умственная отсталость. Больные корью особенно восприимчивы к стрептококковой инфекции.
        >
        > В одном случае на 1000-2000 заболеваний корью регистрируется энцефалит (обычно через 2-21 день после появления сыпи), часто начинаясь с подъема температуры, судорог и комы.
        >
        > У одного на сотню тысяч переболевших корью развивается тяжелое хроническое заболевание - подострый склерозирующий панэнцефалит (ПСПЭ). Оно развивается через месяцы и годы после заболевания корью, вызывая интеллектуальную деградацию, судорожные припадки, двигательные нарушения; заканчивается заболевание обычно летально.
        >
        > Заболевание опасно для беременных. Если беременная женщина заболела корью, то вероятность выкидыша и патологий плода составляет около 20%.
        >
        > В мире корь занимает первое место по смертности, особенно высока смертность в развивающихся странах. Смерть от кори в индустриально развитых странах - 1-2 на 1000 случаев заболевания, а развивающихся она может достигать 10%. Всего по данным ВОЗ в 1995 году было зарегистрировано 2 млн. смертей от кори.
    • 2009.03.04 | Koala

      Брехати не гарно. Кір - не краснуха

      У розвинених країнах рівень смертності від кору - 3 на тисячу, в нерозвинених - до 30%.
      http://en.wikipedia.org/wiki/Measles
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.06 | odesa

        Re: Брехати не гарно. Кір - не краснуха

        Не покладайтеся аж так сліпо на кожне слово у "Вікіпедії"! Насправді - смертність від кору, що виник у дитини, яка живе в нормальних умовах - не більша, ніж від грипу (до слова, смертність від щеплень ленінградською вакциною Смородінцева, що вживалася у нас за СРСР, була навіть дещо вища від смертності від самого кору, хоч обидві цифри були мізерні - долі промілле). Додаймо сюди і можливість втрутитися в перебіг хвороби дуже активно (і ефективно) за допомогою спеціального гамма-глобуліна (копійчаний препарат!), якщо вже так тяжко йде процес природного одужання. Смертність буває лише в поодиноких випадках блискавичного перебігу хвороби, коли просто невчасно надається допомога, та внаслідок ускладнень, коли допомога надається недостатня. Сенс вакцинування (за СРСР) полягав у зменшенні не смертності (незначної), а захворюваності дітей (і витрат на "лікарняні" для їхніх матусь). А от дорослі переносять хворобу значно важче. Щеплення гарантує від кору років на 7-10, далі певна ймовірність захворіти відновлюється і трохи зростає, але навіть якщо трапиться захворіти, перебіг недуги буде не надто важким. Ті, що перехворіли, мають майже надійний імунітет на ціле життя. По-справжньому кір (і краснуха ще більшою мірою) небезпечні лише для жінок на певних етапах вагітності. Щеплення ефективніші, коли їх роблять дітям масово, а ще краще - суцільно, бо дозволяють викорінити хворобу взагалі. (Таким робом людство вже позбавилося від дійсно дуже небезпечної натуральної віспи). На жаль, масове щеплення, практиковане в СРСР, було "розвінчане" і практично скасоване не без допомоги невігласів-журналістів, любителів "сенсацій" і "викриттів". Нині маємо наслідки цього індукованого свободою слова масового божевілля: знов трапляються майже забуті дифтерія і навіть поліомієліт, ну, й кору стало більше. Сама ідея щеплення проти відносно легких хвороб - краснухи і кору - була і є предметом дискусії серед фахівців (на відміну від "класичних" щеплень проти кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліта та туберкульозу, необхідність яких беззаперечна). В будь-якому разі, приводу для особливих побоювань немає, кір - це не чума, не СНІД і не сибірська виразка...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.07 | Михайло Свистович

          Re: Брехати не гарно. Кір - не краснуха

          odesa пише:
          > Не покладайтеся аж так сліпо на кожне слово у "Вікіпедії"!

          Це взагалі смішно - посилатися на ресурс, де кожен невіглас може відредагувати інформацію чи поставити її.

          > Насправді - смертність від кору, що виник у дитини, яка живе в нормальних умовах - не більша, ніж від грипу

          саме так
      • 2009.03.07 | Михайло Свистович

        Я про краснуху взагалі нічого не писав

        Koala пише:
        > У розвинених країнах рівень смертності від кору - 3 на тисячу, в нерозвинених - до 30%.
        > http://en.wikipedia.org/wiki/Measles

        Лише дуже несерйозні люди посилаються на вікіпедію. Нема такої смертності. Проконсультуйтесь в лікарів, аби не писати дурниць. Чи у Вашому дитинстві була така смертність від кору? Адже тоді вакцінації не було, і нею хворіли досить масово.
  • 2009.03.05 | Lery

    Врятуємо Європу! (л)

    “Предупредить, защитить, привить!”
    Сергій Дібров // 19.02.2009

    http://infoporn.org.ua/2009/02/19/predupredyt'_zaschytyt'_pryvyt'
  • 2009.03.06 | Микола Гудкович

    Сергію, або розбирайтеся, або не базґрайте

    В Україні є затверджений план щеплень від краснухи, кіру та паротиту. Бажаючі можуть прищепитися, ніхто нічого не ігнорує.

    Втім, можливо в інших європейських країнах це питання занедбане — тоді пишіть на відповідні форуми.

    І хто такий Гамнінський, доречі?
  • 2009.03.06 | Чучхе

    Якщо Европа хоче труїтися вакцинами - їй і прапор в руки

    Як добре, що хвилі американських ПіАр компаній під нові вакцини так рідко досягають українських берегів


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".