МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чиїм жертвам пам'ятник в Гуті? Коментар історика

02/28/2009 | keymaster
Професор Микола Литвин з Інституту Українознавства ім.І.Крипякевича НАН України:
«Мій колега Андрій Буляновський виявив у колишньому архіві ЦК Польської об’єднаної робітничої партії оригінальне повідомлення міністра еміграційного уряду Баначека, в якому чітко зазначено:

«24 лютого 1944 року підрозділ німецької таємної польової поліції прийшов поблизу Гути Пеняцької і місцеве населення, вважаючи їх українським підрозділом, почало його обстрілювати. Як результат, було вбито 6-8 німецьких солдатів.

27 лютого каральний підрозділ німецької таємної польової поліції увірвався до Гути Пеняцької і повністю знищив населення села, приблизно 500 осіб були вбиті».

Цей документ знаходиться в архіві у Варшаві. Отже в цьому офіційному документі польського еміграційного уряду чітко вказано, що польське населення Гути Пеняцької винищила німецька поліція. А провокатором справді стали радянські партизани, що діяли в німецькому тилу, готуючи грунт до штурму Тернополя».


На жаль і далі з польського боку лунають звинувачення про те, що мешканців Гути-Пеняцької вирізали українці, і цю фальсифікацію намагаються увічнити у пам'ятних знаках. Докладніше про проблему пам'ятника, якого сьогодні відкривали президенти Польщі та України читайте на Майдані тут:
http://maidanua.org/static/lvivmai/1235582428.html

Відповіді

 • 2009.02.28 | petro

  Як і де можна знайти стежку до тих матеріалів?

  Як і де можна знайти стежку до тих матеріалів?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.01 | keymaster

   Архів PZPR у Варшаві - чи Вам ще № архівного документа?

   Якщо хочете працювати - берете дозвіл на роботу в тому архіві та й працюєте, відповідно до правил.
   Клопотання про дозвіл на роботу в архіві можна взяти від будь якої наукової установи. Це не архів КГБ, пускають всіх дослідників :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.01 | petro

    Очевидно що треба і не тільки мені.

    Я не архівіст і можу лиш догадуватись як себе поводити у такій установі. Ви натомість повинні знати і розуміти що коли ідете в якусь установу вам треба знати чого і де шукати. В противному разі бюрократія спрацює проти вас. А ситуація яка виникла довкола подій 18.02.1944 не сприяє українцям які шукають правди. Крім того відомо мені не від нині що коли посилаємось на якісь матеріали, то треба подати рівнож тему, номер і сторінку де зареєстровано дану інформацію. Про те як реагує польське суспільство на звук Україна і українці почитайте на сторінках польських Інтернет-видань, з них ясно видно що комусь дуже вигідно пхати кий в мурашник.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.02 | keymaster

     Я можу лише порекомендувати проф. Литвину приводити дані докумен

     документів, і то, якщо випадково зустріну його на якійсь пресусі.
     Писати тим професорам вказівку чи інструкцію? А послухають?
     Тобто в мене завжли погляд зводиться до практичних речей: що я можу зробити для того, щоб був реальний результат? От матеріял поставив - результат є, люди читають. Які можуть бути мої результативні впливи на наукове середовище - тут мені важко щось передбачати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.02 | petro

      Я переконаний що науковцям писати вказівок

      не треба, хоч нераз підказати не пошкодило б. Но справа не в тому. Думаю що жодна людина яка має і може висловити свою опінію на дану тему зробить це заради задоволення що її праця приносить користь-так як робите це Ви. Тому і думаю що послухають.Позвольте що процитую Вас:
      ...,,Тобто в мене завжли погляд зводиться до практичних речей: що я можу зробити для того, щоб був реальний результат? От матеріял поставив - результат є, люди читають. Які можуть бути мої результативні впливи на наукове середовище - тут мені важко щось передбачати.,,,,".
      Ваш вплив буде такий самий як і мій і інших читачів на Вас. Дякую за те що не забарились і відповіли-час рікою.... і треба б ,,відкрити очі" польським ,,неошовіністам" на миуле-чи прозріють час покаже.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua