МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В усіх збитки - а бюджет виконується (л)

03/02/2009 | 123
Як таке може бути - щоб бюджетом було заплановане зростання економіки 0,4%, а фактично є падіння на 20 чи скільки відсотків, і при цьому заплановані бюджетом податки збирається з перевиконанням плану?

А якби економіки дійсно зростала на 0,4%, як заплановано - то перевиконання було б на 30%? Що ж це за планування таке?

http://news.liga.net/news/N0909081.html
Государственное казначейство рапортует о перевыполнении бюджета
Государственный бюджет за январь-февраль перевыполнен. Об этом заявило Государственное казначейство Украины.

Как сообщает пресс-служба ведомства, помесячной росписью доходов Государственного бюджета Украины на январь-февраль 2009 года предусмотрено поступлений в сумме 26 783,8 млн. грн. Мобилизовано доходов в общий и специальный фонды государственного бюджета в сумме 27 627,9 млн. грн. с учетом возмещения НДС (4 559,8 млн. грн.) и с учетом собственных поступлений бюджетных учреждений января (1 217,6 млн. грн.).

В феврале 2009 года в общий фонд государственного бюджета мобилизовано 12 513,8 млн. грн., или 102,4% к помесячной росписи доходов общего фонда Государственного бюджета Украины.

Государственной налоговой администрацией, при установленном плане на февраль в сумме 7 611,9 млн. грн. (без учета возмещения НДС), мобилизовано в общий фонд 7 809,2 млн. грн. (без учета возмещения НДС), что составляет 102,6% плановых показателей. Налоговым ведомством, при установленном плане на февраль в сумме 5 314,2 млн. грн. (с учетом возмещения НДС), мобилизовано в общий фонд 5 590,9 млн. грн. (с учетом возмещения НДС), что составляет 105,2% плановых показателей.

Государственной таможенной службой Украины, при плане в 5 980,1 млн. грн., мобилизовано 6 160,9 млн. грн., или 103,0% плана на февраль.

В феврале 2009 года мобилизовано в общий фонд государственного бюджета поступлений, которые контролируются другими органами, 222,1 млн. грн., или 114,1% плановых показателей.

Напомним, в январе 2009 года в Государственный бюджет (общий и специальный фонды) было мобилизовано доходов в сумме 12 200,6 млн.грн. (с учетом возмещения НДС в сумме 2 341,6 млн.грн., без собственных поступлений бюджетных учреждений), что составляло 101% от утвержденного временного помесячного плана доходов января 2009 года (12 083,4 млн.грн.).

Відповіді

 • 2009.03.02 | Адвокат ...

  То лі єщьо будєт!

  З нинішнім ур`ядом я не буду здивований ситуації, коли в загалі ні в кого, окрім любих друзів кружка хв`юрерши, ніц не буде, а б`юджет буде виконувати сь і перевиконувати сь!

  Властиво, що я дуже далекий від думки про те, що любі друзі кружка хв`юрерши будуть наповнювати б`юджет власними, "чєстно отобранимі у лохов", грошима. ;)

  Але б`юджет буде виконаний і перевиконаний! Ібо так повєлєла вєлікая ТЮ!
 • 2009.03.02 | ak1001

  диво (на папері)

  Важнейший среди этих принципов — плановость. «Наша страна, — указывал Л. И. Брежнев, — первой встала на путь планового руководства экономикой. Этому сложному искусству у нас учились и учатся десятки других государств»

  Преимущества плановой социалистической экономики позволили обеспечить к началу 60-х годов необходимые предпосылки для создания материально-технической базы коммунизма.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | Сергій Кабуд

   звинуватити спробують Ющенка

   якщо владу не втратять тіпа прогонять що це Ющенко винуватий і от його вже вигнав народ

   якщо втратять - то борги позначаться на Ющенко, який залишиться розгрібати всі ці зовнішні позики і знижки
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.02 | ak1001

    що значит спробують?вже постановою ВРЗради визнаний винуватим :)

  • 2009.03.02 | 123

   чому на папері? гроші ж дійсно надходять

   навряд чи це неправда.

   інша справа - неясно, як це так можу бути, щоб виробництво впало набагато сильніше плану, а податків збирається більше плана. чи в нас податки не залежать від виробництва? так само неясно з митницею.

   може це пов*язано з тим, що гривня подешевшала - і збирається в абсолютному вимірі запланована кількість гривні, але дешевої?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.02 | Мартинюк

    Інфляція, інфляція і ще раз інфляція

    123 пише:

    > може це пов*язано з тим, що гривня подешевшала - і збирається в абсолютному вимірі запланована кількість гривні, але дешевої?

    Саме це , доречі всілякі мита та акцизи визначаються у долларах, тобто тут іде збільшення, або "не зменшення" при зменшенні реальних товарних обсягів.

    Використання кредитів НБУ через рефінасування ним купівлі "визначеними банками" державних облігацій, і просто звичайне затиканння коштами НБУ дір Ощадбанку і Укреексімбанку, викликаними явними і прихованими кредитами уряду.

    Невиконання урядом зобовязаннь щодо проплат і субсидій по "непопулістичних" стаття витрат - неповернення ПДВ, непроплата бюджетних інвестицій на підтримку науково-технічних програм та армії, будівництва дешевого житла, непроплата соціальних та культурних програм.

    Повне припинення передбаченипх бюджетом відчисленнь у місцеві бюджети.

    Єдине що сплачується справно - це виплатьи комуністам і їм подібним за "правильні голосування".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.02 | Гюльчатай

     Re: Інфляція, інфляція і ще раз інфляція

     Тоже может быть.

     Но тогда можно предположить, что уровень инфляции в %ом отношении превышает темпы падения производства именно настолько, что дает возможность "перевыполнить бюджет" даже при сверхплановом падении ВВП.

     Гадаем, конечно, на кофейной гуще. Но, если реальное падение ВВП в январе-феврале исчисляется десятком (десятками?) %, как об этом говорят по телику (тоже ведь - никому верить нельзя :(), то тогда уровень инфляции за эти два месяца должен превышать эти самые десятки % падения.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.02 | Shooter

      Re: Інфляція, інфляція і ще раз інфляція

      Гюльчатай пише:
      > Тоже может быть.
      >Но, если реальное падение ВВП в январе-феврале исчисляется десятком (десятками?) %, как об этом говорят по телику (тоже ведь - никому верить нельзя :(), то тогда уровень инфляции за эти два месяца должен превышать эти самые десятки % падения.

      При падінні ВВП (десятками % вимірюється падіння виробництва, не ВВП) швидше дефляція очікується, не інфляція (в нормальних умовах).

      В нас, правда, є ще купа інших факторів, і головний - "власна валюта".
     • 2009.03.02 | Мартинюк

      Є інфляція доконана і інфляція латентна, яка проявиться згодом

      Наприкляд якісь запозичення "з майбутнього" , як це було коли НБУ заплатило в бюджет у січні те, що мало заплатити у берзні.
      Чи ті ж приховані кредити від НБУ черз облігації чи інші механізми. Наприклад гроші на оплату "Газпрому" нібито вже пригоиовані за саме такою схемою, тобто є результатом опосередкованого (через державний чи комерційний банк) вливання емісійних грошей НБУ .
 • 2009.03.02 | samopal

  "Показова збитковість" - характерна риса "Нашої Іканоміки"

  Показують ту збитковість в основному у "білій" бухгалтерській звітності. З де-якого часу бути "хронічно збитковим процвітаючим підприємством" стало трохи незручно (ризиковано, дорого...), тому бескінечно показувати збитки тепер вважається "поганим тоном". Нині показують невеличкі - часом, зовсім малюсєнькі, прибуточки... Щоб сплачувати відповідні податочки. Мова про "білі" податки, звісно, адже у нашій Україні для ведення будь-якого прибуткового бізнесу треба знати не тільки табличку множення, а й, що важливіше, - табличку ділення.

  Ви, без сумніву, не раз чули про рівень доходів per capita та читали не одне істеричне повідомлення у наших ЗМі про те, що за цим показником Україна "глибокотрадиційно" пасе задніх. Ви ніколи не замислювались над тим, чому за таких скромних показників вулиці Києва нафаршировані крутими тачками та дорогими бутіками не гірше за Варшаву, Прагу, Будапешт чи Хельсінки? А наші лохи цим ще й вихваляються.
  Ви ж, мабуть, стурбовані "відтоком закордонних інвестицій" з нашої іканоміки. А той факт, що нашим найбільшим закордонним інвестором є така економічна та технологічна потуга, як Кіпр, вас не турбує?
  Вас же не здивував той очевидний факт, що левову частку нашого шельфу отримала у своє розпорядження якась глибодупна офшорна контора, вигравши тендер у спільної(!) оферти Ексон-Шел - найбільших у світі нафтодобувних компаній, чия капіталізація у рази перевищує "наш ВВП". :sol:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | 123

   так, але ж уряд цього в бюджеті не планував

   він планував зростання економіки, а не падіння.

   я не сперечаюся щодо того, що падіння у бухгалетрській звітності покажуть більше ніж реальне, але ж я не про це.

   samopal пише:
   > Показують ту збитковість в основному у "білій" бухгалтерській звітності. З де-якого часу бути "хронічно збитковим процвітаючим підприємством" стало трохи незручно (ризиковано, дорого...), тому бескінечно показувати збитки тепер вважається "поганим тоном". Нині показують невеличкі - часом, зовсім малюсєнькі, прибуточки... Щоб сплачувати відповідні податочки. Мова про "білі" податки, звісно, адже у нашій Україні для ведення будь-якого прибуткового бізнесу треба знати не тільки табличку множення, а й, що важливіше, - табличку ділення.
   >
   > Ви, без сумніву, не раз чули про рівень доходів per capita та читали не одне істеричне повідомлення у наших ЗМі про те, що за цим показником Україна "глибокотрадиційно" пасе задніх. Ви ніколи не замислювались над тим, чому за таких скромних показників вулиці Києва нафаршировані крутими тачками та дорогими бутіками не гірше за Варшаву, Прагу, Будапешт чи Хельсінки? А наші лохи цим ще й вихваляються.

   замислювався, звісно. я давно не сумніваюся що реальний рівень доходів населення набагато вищий ніж "паперовий". і не лише тих, хто купує в бутіках - усіх.

   > Ви ж, мабуть, стурбовані "відтоком закордонних інвестицій" з нашої іканоміки. А той факт, що нашим найбільшим закордонним інвестором є така економічна та технологічна потуга, як Кіпр, вас не турбує?

   Не турбує - в умовах українського законодавства це закономірно. Але ж мова у цій гілці зовсім про інше.

   > Вас же не здивував той очевидний факт, що левову частку нашого шельфу отримала у своє розпорядження якась глибодупна офшорна контора, вигравши тендер у спільної(!) оферти Ексон-Шел - найбільших у світі нафтодобувних компаній, чия капіталізація у рази перевищує "наш ВВП". :sol:

   А це вже зовсім з іншої, третьої опери. Тут причина очевидно в тому, що маленька компанія краще знайшла ключик до серця тих, хто проводить тендер, ніж велика; глибокодупність офшорності тут ні до чого - у Шела тих офшорів не менше ніж у Венки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.02 | samopal

    Бюджет і кардіологія

    123 пише:
    >причина очевидно в тому, що маленька компанія краще знайшла ключик до серця тих, хто проводить тендер, ніж велика; глибокодупність офшорності тут ні до чого - у Шела тих офшорів не менше ніж у Венки.

    Та будьте ж серйозними! :) Ви ще якось спробуйте порівняти оте Венко (я вже не кажу про те, що ж там за ним реально "лежить") з Шел+Ексон! А "ключ до серця" - термін не з економіки. І навіть не з кардіології.

    Навряд чи є сенс заперечувати тезу, що закони у нас діють ну дууууже специфічно - а якщо вже й діють, то не для всіх. А бюджет - це ж закон! :D
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.02 | 123

     Re: Бюджет і кардіологія

     samopal пише:
     > 123 пише:
     > >причина очевидно в тому, що маленька компанія краще знайшла ключик до серця тих, хто проводить тендер, ніж велика; глибокодупність офшорності тут ні до чого - у Шела тих офшорів не менше ніж у Венки.
     >
     > Та будьте ж серйозними! :) Ви ще якось спробуйте порівняти оте Венко (я вже не кажу про те, що ж там за ним реально "лежить") з Шел+Ексон! А "ключ до серця" - термін не з економіки. І навіть не з кардіології.

     Звісно, з іншої опери. Але згадана Вами "глибокодупність офшорності" до не має жодного стосунку.

     > Навряд чи є сенс заперечувати тезу, що закони у нас діють ну дууууже специфічно - а якщо вже й діють, то не для всіх. А бюджет - це ж закон! :D

     Я й не заперечую - лише цікаво, як йому вдається виконуватися за планом при "незапланованому" падінні ВВП.
  • 2009.03.02 | Koala

   Цікаво, а чому, із настанням кризи, раптом вся економіка вийшла

   з тіні, до того ж не в ВВП (бо тоді ми б спостерігали стрімкий зріст), а саме в податках? Всі раптом захотіли сплачувати податки чесно, але власність і прибутки ховати? Чи така шизофренія можлива тільки в голові окремо взятих БЮТівців?
 • 2009.03.02 | Koala

  Схоже, вони податки наперед зібрали

  про це вже писали - в декого вимагали податки на 3(!!!) роки вперед. За пару місяців надходження закінчаться, бо всі вже сплатять податки до кінця року, і ось тоді з'ясується, що винен, як завше, Ющенко
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | Микола Гудкович

   Найвірогідніша версія

  • 2009.03.02 | Гюльчатай

   Налоги наперед - это миф

   Koala пише:
   > про це вже писали - в декого вимагали податки на 3(!!!) роки вперед.

   Я сам слышал такие россказни по телевизору. Но не видел пока ни одного идиота, который бы заплатил наперед.

   Не слышал ни об одном случае протеста (а в 2004 публичные протесты были).

   - Допускаю, что таких идиотов два-три (Губский, например :)). Но в таком случае, речь должна идти не столько о повальном явлении вынуждения к авансовым платежам, сколько о спонсорской помощи соратника.

   - Т.е. авансовые платежи налогов не дают ответа на вопрос 123. А вопрос резонен.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.02 | 123

    Угу.

    Не уявляю як можна масово сплачувати податки наперед.
 • 2009.03.02 | Гюльчатай

  Могу предположить только вот что

  Если это не полное вранье, то я могу предположить только несколько пунктов:

  а) в феврале наступил срок оплаты налога на прибыль за 2008 год (который по итогам года все-таки был у многих прибыльным)

  б) в феврале же наступил срок оплаты НДС за 4ый квартал 2008 года у плательщиков НДС, платящих ежеквартально.

  Трудно сказать, как такая флуктуация могла поспособствовать выполнению фискальных планов: если ход моих мыслей верен, то это и не флуктуация вовсе, а регулярные февральские колебания.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | 123

   Re: Могу предположить только вот что

   Гюльчатай пише:
   > Если это не полное вранье, то я могу предположить только несколько пунктов:
   >
   > а) в феврале наступил срок оплаты налога на прибыль за 2008 год (который по итогам года все-таки был у многих прибыльным)
   >
   > б) в феврале же наступил срок оплаты НДС за 4ый квартал 2008 года у плательщиков НДС, платящих ежеквартально.

   Четвертий квартал вже все падало, а не зростало...

   > Трудно сказать, как такая флуктуация могла поспособствовать выполнению фискальных планов: если ход моих мыслей верен, то это и не флуктуация вовсе, а регулярные февральские колебания.

   Коливання були регулярні, а падіння було незаплановане бюджетом, наскільки я розумію. Як тоді вийшло зробити план - не зрозуміло...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.02 | Гюльчатай

    Падало - это да, но деньги поступили только сейчас

    123 пише:
    > Четвертий квартал вже все падало, а не зростало...

    - Все верно.
    Уже все падало.

    Но тут нельзя путать фактические доходы бюджета (по отчетности) и кассовые доходы (которые идут с лагом по времени по отношению к фактическим)

    Доходы бюджета в их статистическом выражении (по сданной отчетности) падали уже и в 4-ом квартале.
    Но падали - предполагаю - все-таки с меньшей скоростью, чем заложенное в бюджет падение в январе-феврале.

    А живые деньги (налоги) даже по этому сравнительно невысокому (сравнительно с январем-февралем) падению поступили в бюджет только к 19 февраля. И - предположим - на фоне бюджета падения января-февраля падение за 4ый квартал является цветочками. Соответственно, налоги, поступившие в феврале 2009 за 4ый квартал 2008 года, - типа прощального подарка судьбы.

    - У меня, по крайней мере, нет другого разумного объяснения.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.02 | yes

     Re: Та все правильно. Річні поступлення від податкової

 • 2009.03.02 | Shooter

  У Міністерстві фінансів здивовані (/)

  У Міністерстві фінансів здивовані повідомленням Держказначейства про перевиконання плану доходів держбюджету в лютому на 296 млн грн, або на 2,4%, тому що ще у п'ятницю, 27 лютого, у бюджеті було тільки 72% планових доходів.

  http://www.pravda.com.ua/news/2009/3/2/90519.htm

  Отримати 28% місячних податків в останній день місяця суботу "вміють", виглядає, лише в нашому Держказначействі.
 • 2009.03.02 | bazillio

  Re: В усіх збитки - а бюджет виконується (л)

  Да все это инфа для народа в селе! В стране кризис, скорее всего НБУ напечатал денег, но об этом молчат! откуда у предприятий деньги если производство упало почти в 2 раза! Тимошенко бредит!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | Гюльчатай

   НБУ напечатал деньги и они поступили в казну как налоги? Хм

 • 2009.03.02 | samopal

  Ющенко: бюджет переглянуть у квітні-травні. Вже не горить? (/)

  http://www.pravda.com.ua/news/2009/3/2/90563.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | Koala

   А ви не помітили, що він з кимось про це домовився?

   Горить, ще й як горить, і ви про це чудово знаєте. Але Юлі чомусь не горить, і саме вона гальмує прийняття змін до бюджету.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | samopal

    З його слів виходить, що з МВФ

    Сподіваюсь, ви ще не забули, як прізідєнт став вимагати перегляду бюджету буквально з наступного дня після його підписання? А уряд все "відкладав і відкладав"... на травень. Адже рішення про корекцію бюджету у травні було прийнято ще під час його ухвалення парламентом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua