МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Балога: Тимошенко і БЮТ планують чергову виставу (/)

03/02/2009 | Sean
Для скорочення бюджетних видатків на заробітну плату чиновникам, які працюють в органах державної влади, зовсім не потрібно розігрувати галасливі політичні видовища. Так Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога прокоментував оголошені сьогодні Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко ініціативи про зменшення зарплат посадовим особам, які нині займають високі державні пости. За його словами, для суттєвого урізання щомісячного матеріального утримання чиновницького апарату, насамперед, центральних органів влади достатньо внести зміни в чинні постанови Кабінету Міністрів, які встановлюють розміри посадових окладів для вищих категорій державних службовців. Це - виключна прерогатива уряду, який може проголосувати за необхідні рішення на своєму найближчому засіданні.

«Кабмін здатний сам собі скоротити зарплату, нічия допомога тут зовсім не потрібна. Більше того, уряд може почистити гаманці керівникам інших державних установ, а також народним депутатам, оскільки їхня щомісячна платня напряму прив'язана до міністерських окладів. Також це стосується і зарплати керівника президентського Секретаріату. Достатньо ухвалити урядову постанову - і економія державних коштів забезпечена. Можливо, дещо нервовий тон заяв Ю.Тимошенко пояснюється тим, що не у всіх міністрів вистачить духу підпиляти гілку власного матеріального благополуччя. Зі свого боку готовий, щоб зменшення розміру моєї зарплати в майбутній урядовій постанові записали в одному рядку зі скороченням щомісячної платні Прем'єр-міністра», - зауважив В.Балога.

При цьому він нагадав, що на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони у листопаді-грудні минулого року на чверть скорочено штатну чисельність структур, які забезпечують діяльність Глави держави. Лише з Секретаріату Президента, апарату РНБО, Державного управління справами звільнено дві сотні працівників, скасовано значну кількість посад у ряді установ. Водночас протягом року уряд ввів додатково 30 посад заступників міністрів і 20 - заступників голів державних комітетів, з досить високими посадовими окладами, які разом із різного роду надбавками щомісяця обходяться державній скарбниці в десятки мільйонів гривень.

Також Глава Секретаріату звернув увагу, що погрози Ю.Тимошенко заблокувати парламентську трибуну, якщо до порядку денного засідання Верховної Ради не буде внесено питання про скасування депутатських пільг, прямо вказують на фактичну відсутність коаліції. Адже якби вона дійсно об'єднувала у своєму складі більшість народних депутатів, як того вимагає Конституція, то не було б ніяких проблем із формуванням порядку денного. Однак з огляду на те, що далеко не всі парламентарії, у тому числі і з БЮТ, хочуть відмовитися від звичних пільг і привілеїв, Ю.Тимошенко не впевнена у винесенні цього питання на обговорення Ради.

«Саме тому Прем'єр здійняла чергову піар-хвилю, аби відвернути увагу громадськості з економіки на сторонні теми. Адже і зменшити зарплати чиновникам та депутатам, і відмовитися від депутатських пільг цілком можливо без зайвого галасу. Інша річ, що у такому випадку дуже вже явною стане вразливість і розхитаність конструкцій, на яких тримається політична діяльність Ю.Тимошенко», - відзначив В.Балога.

http://www.president.gov.ua/news/13065.html

Відповіді

 • 2009.03.02 | Микола Гудкович

  Так не цікаво! Краще кожен день блокувати та вимагати!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.02 | Sean

   Щось таке. Позмінно. Одні бльокують, інші - вимагають

   потім перезмінка. Хоча можна мабуть і поєднати хор з танцями
 • 2009.03.02 | samopal

  Балога розпереживався, що його скоротять?

  Мо' переведуть на посаду голов київської міськдержиадмінісрації? ;)
  Чи на посаду глави якої-небуть нацради з питань найближчої родини "на громадських засадах"?

  Sean пише:
  > При цьому він нагадав, що на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони у листопаді-грудні минулого року на чверть скорочено штатну чисельність структур, які забезпечують діяльність Глави держави.

  А відколи це РНБО відає структурою та штатним розкладом СП - після приходу Раїчькі?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.03.02 | dart

  Re: Балога: Тимошенко і БЮТ планують чергову виставу (/)

  Ведь не прошло и месяца между ее громким заявлением со стандартным "уряд не допусте"и диаметрально противоположной реальностью действительности по срокам.На это раз побила собственные рекорды...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua