МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міноборони оскаржуватиме постанову суду щодо Коновалюка

03/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Міністерство оборони України в апеляційному порядку оскаржуватиме постанову Окружного адміністративного суду Києва, якою було задоволено адміністративний позов народного депутата України Валерія Коновалюка.

Як повідомили Управлінню прес-служби Міністерства оборони України у Правовому департаменті Міністерства оборони України, відповідно до статті 185-ї Кодексу адміністративного судочинства України постанову суду першої інстанції, яким є Окружний адміністративний суд Києва, про задоволення адміністративного позову народного депутата України Валерія Коновалюка щодо скасування наказу Міністра оборони України від 4 грудня 2008 року № 1119, яким було скасовано пункти наказу командувача Одеського військового округу №36 від 12 квітня 1996 року про присвоєння офіцеру запасу Валерію Коновалюку військового звання “капітан запасу” та пункти наказів Міністра оборони України №735 від 17 листопада 2000 року та №772 від 25 грудня 2002 року про присвоєння військових звань “майор запасу” та “підполковник запасу достроково” відповідно, буде оскаржено в апеляційному порядку.

Управління прес-служби Міністерства оборони України уповноважено також ще раз роз’яснити, що народний депутат України Валерій Коновалюк був звільнений з лав Збройних сил Російської Федерації у 1993 році у військовому званні “старший лейтенант” у відповідності до ст. 49, ч. 2, п. “г” Закону Російської Федерації “О воинской обязанности и военной службе” у зв’язку з невідповідністю вимогам, встановленим законодавством для військовослужбовців, як такий що не відповідає посаді за морально-психологічними якостями (наказ командувача Сибірським військовим округом від 18 жовтня 1993 року).

Підставою для підписання Міністром оборони України наказу від 4 грудня 2008 року № 1119 про позбавлення Валерія Коновалюка військових звань “капітан запасу”, “майор запасу” та “підполковник запасу достроково” було те, що попередні накази про присвоєння Валерію Коновалюку військових звань у запасі не відповідали вимогам діючих на той час статті 31 Закону України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу” та пунктам 81 і 82 Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, затвердженого Указом Президента України від 13 травня 1993 року №174/93.

Зокрема, присвоєння Валерію Коновалюку військового звання “капітан запасу” відбулося з порушенням чинного законодавства. Адже військове звання “капітан запасу” йому було присвоєно наказом командувача Одеського військового округу 12 квітня 1996 року, а присягу на вірність Українському народові Валерій Коновалюк прийняв лише 9 січня 1997 року (!).

Наступні військові звання “майор запасу” та “підполковник запасу достроково” Валерію Коновалюку також були присвоєні в порушення вимог чинного законодавства, адже за увесь час перебування у запасі він жодного разу не проходив навчальні збори і заліків за програмою навчання офіцерів запасу не складав.

http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&part=news&sub=read&id=14493

sean

Відповіді

 • 2009.03.04 | Штурман

  Re: Міноборони оскаржуватиме постанову суду щодо Коновалюка

  Що довше живу то більше дивуюся нахабству наших, так званих, депутатів і інших зарвавшихся сліг наробу.
  Ні краплини совісті та честі.
  Мені, як старшому офіцеру в відставці, соромно, що такі виродки теж позиціонують себе з офіцерським корпусом, але, зараз в УЦкраїні таких переважна більшість
 • 2009.03.04 | petro

  Re: Міноборони оскаржуватиме постанову суду щодо Коновалюка

  Думаю що не тільки мені, цікаво знати яким то чином військові звання одної держави переводяться і підвищуються в другій державі? Хай б Швейк був і маршалом в Кукустані, то аж ніяк не можна його величати сержантом в Кучмостані.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua