МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Реформувати судову систему

03/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомив Міністр юстиції України Микола Оніщук, на нараді з питань подальшого проведення реформи судової системи в Україні, що відбулася за участю Глави держави, було зосереджено увагу навколо значущих і необхідних перетвореннях у судовій системі, яких сьогодні очікує суспільство.

Участь у нараді взяли голови апеляційних судів, Міністр юстиції, Голова Конституційного Суду України, Голова Вищої ради юстиції, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

М.Оніщук наголосив, що мета зустрічі полягала в обговоренні достатньо широкого кола питань, які безпосередньо стосуються завершення в Україні судово-правової реформи.

Зокрема, за його словами, на нараді відзначалося, що сьогоднішній стан правосуддя уже не відповідає тим запитам суспільства, які сформовані в контексті демократичних перетворень в Україні та суспільних потреб в об'єктивному, неупередженому і справедливому судочинстві.

За словами М. Оніщука, головну увагу на нараді було зосереджено на питаннях, які стосуються безпосередньо доступності правосуддя, забезпечення довіри суспільства до судових рішень, підвищення авторитету судової влади і виконання нею тих важливих конституційних функцій і завдань, які покладені на судову систему Конституцією України. «Зокрема в центрі обговорення питань під час зустрічі були питання відповідальності суддів за зловживання правом, доступу до суддівської професії», - повідомив Міністр.

Також розглядалися питання, пов'язані з організаційним розвитком судової системи. Зокрема, за словами М.Оніщука, наголошувалося, що принцип спеціалізації і розвитку спеціалізованих юстицій, зокрема, господарської, адміністративної, є надзвичайно важливою гарантією для забезпечення відповідними судовими юрисдикціями і охорони тих законних інтересів громадян, фізичних та юридичних осіб, які звертаються до суду.

«Йшлося і про те, щоб найближчим часом, в тому числі і через очікуване обговорення у ВРУ 17 березня ц.р. на парламентських слуханнях із питань судової реформи, донести до суспільства необхідність ряду серйозних реформ і змін, які стосуються тих інституцій, які безпосередньо забезпечують діяльність судової системи», - зауважив Міністр юстиції. Окрім того, окремої уваги було надано питанням удосконалення і запровадження спеціалізованої підготовки суддів як умови доступу до професії. «Також обговорювалася і була підтримана ідея запровадження анонімного тестування для тих кандидатів, які б хотіли стати суддями», - додав він.

Міністр юстиції повідомив, що за результатами зустрічі було прийнято рішення про створення робочої групи, яка має узагальнити пропозиції та рекомендації, які надійшли від учасників наради, з тим, щоб вони були внесені Президентом України до Верховної Ради як його пропозиції щодо доопрацювання Законів «Про судоустрій України», «Про статус суддів», або могли стати предметом самостійних законодавчих ініціатив Глави держави.

М.Оніщук нагадав, що у Верховній Раді підготовлені до другого читання два важливі законопроекти, ініційовані та внесені на розгляд ВР Главою держави - Закони України «Про судоустрій України» та «Про статус суддів».

http://www.president.gov.ua/news/13092.html

sean

Відповіді

 • 2009.03.05 | GreyWraith

  Дотепники

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >завершення в Україні судово-правової реформи.
  А ця реформа в Україні вже почалася? Я щось пропустив? ;)

  >...в Україні та суспільних потреб в об'єктивному, неупередженому і >справедливому судочинстві.
  Стараннями наших вельмишановних законодавців та юристів в країні таке судочинство зараз здатен забезпечити хіба суд Лінча.

  >За словами М. Оніщука, головну увагу на нараді було зосереджено на >питаннях, які стосуються безпосередньо доступності правосуддя, >забезпечення довіри суспільства до судових рішень, підвищення >авторитету судової влади і виконання нею тих важливих конституційних >функцій і завдань, які покладені на судову систему Конституцією >України.
  Оніщук в петросяни записався? ;) Симптоматично, що цей скетч він виголошував, певно, у той момент, коли Портнов виплачував гонорар за чудове рішення Шевченківського суду...

  >«Зокрема в центрі обговорення питань під час зустрічі були питання >відповідальності суддів за зловживання правом, доступу до >суддівської професії», - повідомив Міністр.
  Рецепти придумали давно: суд присяжних і виборність суддів. Працює повільно, але надійно. Не вистачає політичної волі, щоб запропонувати?

  >Окрім того, окремої уваги було надано питанням удосконалення і >запровадження спеціалізованої підготовки суддів як умови доступу до >професії.
  А керувати цією підготовкою будуть зловлені на хабарях деканю юридичиних факультетів, і Ківалов, що сфальсифікував 3 мільйони голосів виборців?

  >Міністр юстиції повідомив, що за результатами зустрічі було прийнято >рішення про створення робочої групи, яка має узагальнити пропозиції >та рекомендації,
  Значить, толку гарантовано не буде.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | Koala

   Не брешіть!

   GreyWraith пише:
   > Симптоматично, що цей скетч він виголошував, певно, у той момент, коли Портнов виплачував гонорар за чудове рішення Шевченківського суду...
   От не треба. У Портнова абонемент ;)
  • 2009.03.05 | Мартинюк

   Ви перживаєте за душевну рівновагу Медвечука, Станік та Онопенка

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.03.05 | zmej_gorynych

  А може бути послідовними?

  І спершу, ніж міняти судову систему латати картонний фасад, поміняти нах владні принципи і саму владу перезалити фундамент?
  Бо жодного зацікавленого бляелітянина у зміні нинішнього стану речей за визначенням бути не може. Що вони, геть дурні, самі під себе яму копати? :sol:

  Imho маємо справу з черговим заяложеним камсамольсько-комуняцьким "ходом каньом" - очолити неминучі прийдешні зміни і спустити все на гальмах. Ффтопку нах.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.03.05 | bazillio

  Re: Реформувати судову систему

  Это правильно, а продажных судей за ешотку! У нас мона взять пачку денег прийти в суд и они отменить могу все, даже выборы в ВР или президента! Абсурд!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua