МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Балога: Заступники Черновецького можуть бути звільнені (/)

03/05/2009 | Sean
У керівництві Київської міської державної адміністрації необхідно провести відчутні скорочення, вважає Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога. Насамперед, потрібно зменшити явно надмірну кількість заступників голови КМДА, яких на сьогодні 12. Такий роздутий, нічим не обгрунтований штат керівників держадміністрації пояснюється тим, що половина з них були призначені без погодження з Главою держави.

В.Балога вказав, що згідно зі ст.16 Закону «Про столицю» перший заступник і заступники голови КМДА, до повноважень яких віднесено питання зі сфери виконавчої влади, призначаються і звільняються з посади за погодженням із Президентом і Кабінетом Міністрів. Такий порядок було підтверджено рішенням Конституційного Суду в грудні 2003 року. Отже, ніяких подвійних тлумачень цієї законодавчої норми бути не може.

Згідно із розподілом обов'язків у КМДА, заступники столичного градоначальника виконують саме функції зі сфери виконавчої влади, а не самоврядування. Проте шестеро з них призначені головою держадміністрації Л.Черновецьким без попереднього узгодження кандидатур із Президентом. По суті, ці призначення здійснено самовільно, виходячи не з доцільності та бюджетних можливостей міста, а виключно з особистих уподобань міського голови. Причому визначені сфери відповідальності (тобто те, чим ці заступники мають щодня займатися) багато в чому умовні, ці функції можна і треба об'єднувати в одній посадовій особі.

«Звісно, при здійсненні кадрових призначень для Л.Черновецького було важливо не побудувати раціональну й ефективну структуру управління мегаполісом, а налагодити вертикалі, горизонталі та діагоналі безперебійного забезпечення власного фінансового благополуччя. Коли столичний голова вкотре промовляє імпровізацію на тему «любих бабусь», то слід розуміти, що під цим словом має на увазі зменшено-лагідний варіант жаргонних і милих його серцю «бабок» - доларів, євро, фунтів та іншої твердої валюти. Дюжина заступників Л.Черновецького керує не містом, а системою викачування грошей із міста, поборів із бізнесу, корупційних і диких зборів із киян».

Глава Секретаріату повідомив, що підготував на розгляд Президента пропозиції щодо скасування розпоряджень голови КМДА про призначення тих заступників, які всупереч законодавству не були погоджені з Главою держави. «Всі юридичні підстави для такого кроку є. Події останнього часу гостро ставлять питання про наведення ладу в Києві, і рішучих кроків вже не уникнути. Цього від нас чекають мільйони киян», - підкреслив В.Балога.

http://www.president.gov.ua/news/13099.html

sean

Відповіді

 • 2009.03.05 | Микола Гудкович

  Ту ґуд ту бі тру


  > «Всі юридичні підстави для такого кроку є. Події останнього часу гостро ставлять питання про наведення ладу в Києві, і рішучих кроків вже не уникнути. Цього від нас чекають мільйони киян».

  Та ти ж диви — і підстави є, і події гостро ставлять, і кроків не уникнути, і кияни чекають. Невже хоч цьому ніщо не завадить?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | GreyWraith

   Видно, нагадує Черновецькому про черговий ясак

   Мовляв, криза не криза, а платити треба, бо покривати вас коштує все дорожче...

   Цікаво, невже Балога особисто розпорядився ще торік запхати під сукно результати роботи комісії Васюника? Чи сам Ющенко? Та й чи були ці результати?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.05 | Мартинюк

    Демон Балога знову плете підлі плани проти передового людства

    У даний час проти душечки і улюбленця бабусь Черновецького.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.05 | GreyWraith

     Можливо, на цей раз справді Черновецького Ющенко взявся зливати

     Тому моя іронія недоречна. Але ж від кількарічного покровительства будівельних мафій (лише виразником інтересів яких є Черновецький) І Президентом, І урядом, І ВР, І судами нікуди не дінешся...

     Прибрати це сміття із київського керівництва - це лише півділа. Треба проаналізувати, ЯК така ганьбища стала можливою, і, що важливіще, як зменшити її ймовірність на майбутнє.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.05 | Мартинюк

      Не треба голосувати за українофобів

      Яким себе проявив Черновецький у ранніх 90 - в його фірмах взагалі спочатку намагалися заборонити українську мову і писати дукументи виключно російською. Тоді йогоь обламали, і він "ушол в себя".
      Вибирати отаке на мера української столиці є тим самим що призначити стуру дітоненависницю вихователькою у дитсадочок.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.05 | GreyWraith

       Це для мене і так аксіома

       Тому, наприклад, після відставки Огризка БЮТ для мене закінчився. Назавжди. (а зверніть увагу, як вони тепер почали крутитися: мовляв, нехай вибачається, тоді і скасуємо постанову. :) І що Тимошенко - нечувана справа! - визнавала на нараді із фракцією НУНС, що фракція БЮТ поступила неправильно. Видно, було пару теплих слів сказано і пояснено, що станеться із коаліцією... Плюс підперто реальними сумними для БЮТ рейтингами, які явно вниз покотилися після цієї ганьби).

       Але треба розібратися, як це в українській столиці українофоб і виродок з кілограмом гречки став ціннішим за Україну. Щоб не допустити повторення...

       Мартинюк пише:
       >Вибирати отаке на мера української столиці є тим самим що призначити >стуру дітоненависницю вихователькою у дитсадочок.
       Питання: чому це Кличко і Турчинов, бачачи, до чого воно йде, не поступилися один одному в останній момент? Моя гіпотеза: будівельні мафії, що стояли тоді і за тим, і за тим, вирішили, що ймовірний куш - всі земельні ресурси Києва - настільки великий, що нема чого від нього добровільно відмовлятися. У гіршому варіанті можна піти просто під Черновецького, в обмін за частину земель, що і було зроблено.
      • 2009.03.05 | ziggy_freud

       одна дуже розумна мадам соціолог, а саме

       п. Бекешкіна прогнозувала перед перевиборами Ч.:

       він переможе, якщо всі його опоненти виставлять по одному кандидату. Що зробили опоненти? Правильно, виставили кожний свого. Другий тур виборів був скасований ким? Президентом був скасований. Внаслідок знову переміг єдиний гречаний бльок любімих бабушег і сектантів. Хоча в абсолютних цифрах за Ч. голосувало менше. Отже, не тілько Йуля з її паркетними винна. І не тільки дурні кияни в кількості 15...20% дорослого населення м.Киїф.

       але краще виправити помилку зараз, ніж зовсім відмовитись від її виправлення.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.03.05 | Мартинюк

        Нема в розвинутих країнах таких двох турових вибрів мерів

        Два три рази вляпуються у таку лажу, а потім люто плються на всіх хто не бажає обєднуватися.
        Двохтуровість - це для виборчих комбінаторів-авантюристів. Небажання ділитися і домовлятися ще до початку виборів - означає що такими вони і зостануться, коли отримають владу на виборах по принципу - менше зло, менш вонючіше .

        Не треба грати у цю гру - тим більше що політична еліта на київських сама добровільно розподілилася таким чином щоб ... заробити. А тепер нехай пиляє нафік з київського пляжу. Всі проголосують за Кличка. Іншим не повірять.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.05 | ziggy_freud

         з однотуровістю авантюристи теж себе нормально почувають.

         і мер(ин)ів таких в розвинених країнах майже нема. І ще багато чого...

         Мартинюк пише:
         > Двохтуровість - це для виборчих комбінаторів-авантюристів. Небажання ділитися і домовлятися ще до початку виборів - означає що такими вони і зостануться, коли отримають владу на виборах по принципу - менше зло, менш вонючіше .

         виходи тільки два:
         - зрештою розділити виборну посаду "мера" і призначувану посаду голови адміністрації
         - змінити колоніальний адмінподіл Києва ім.Кучми-Омельченка на нормальний, або хоча б повернутись до старого


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua