МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Боротьба за правду про Голодомор-33 в Англії

03/05/2009 | AUGB Bolton Branch Chairman
Долучуючись до муніціпальних Рад англійських міст Кіхлей (графство Йоркшір) та Рочдейл (графство Ланкашір, місто побратим з м. Львів) ввечері 4 березня на пленарній сесії міської Ради м. Болтон (графство Ланкашір), у присутності представників місцевої української громади, була прийнята постанова якою муніціпальні власті визнали і засудили Голодомор 1932-33 рр. як геноцид скоєний проти українського народу і підтримали заходи що до ознайомлення про цей жахливий період.

Постанову прийнято одноголосно за підтримкою всіх представлених в Раді політичних сил, тобто Робітничої, Консервативної і Ліберально-демократичної партій. Що міська Рада взагалі розглянула згадану тему треба завдячувати ефективному лобіюванні з боку невеличкої 61-річної місцевої української громади, яка представила Раді петицію з певними вимогами.

Д-р Любомир Мазур, бувший довголітній голова крайової громадської організації - Союз Українців у Великій Британії (СУБ) (установлений в 1946 р.) і діючий генеральний секретар міжнародної громадської організації - Европейський Конґрес Українців (установлений в 1949 р.) є також голова місцевої українскої громади і вже обслуговує м. Болтон в ролі громадського судді (magistrate) понад 25 років. Довідка: Місто Болтон видатне було в один час завдяки чималій текстильній промисловості. Сьогодні місто нараховує 261,000 жителів. Колись пишалося званням «Найбільше місто в Англії». Мабуть сьогодні далі найбільше відоме завдяки власній футбольній команді Bolton Wanderers, одна з 12 команд які стали основоположниками англійської футбольної ліги в 1888 р. Болтон є місто-побратим з французьким містом Le Mans і німецьким містом Paderborn.

ПРЕС-СЛУЖБА
УПРАВИ ВІДДІЛУ СУБ у БОЛТОНІ
5 березня 2009 р.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua