МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Огризко: БЮТ формує паралельну державній зовнішню політику (/)

03/05/2009 | Чучхе
http://obkom.net.ua/news/2009-03-05/1705.shtml

НЕВЖЕ ЦИНІЗМУ БУВАЄ ТАК БАГАТО?

З гіркотою та розчаруванням сприйняв документ фракції БЮТ з приводу рішення Верховної Ради від 3 березня цього року.

У ньому все перевернуто догори ногами.

Реальні зовнішньополітичні результати названі недоліками, натомість спроби стримати розвал єдиної лінії у зовнішній політиці кваліфіковано як дискредитацію Уряду.

Кажуть, «Ослаблено діяльність з євроінтеграції України».

Навпаки – досягнуто відчутних зрушень. Ми лише мріяли про можливість почати процес реального інтегрування до ЄС. І рішення Самміту ЄС – Україна в Парижі є переконливим цьому доказом. Буде укладено Угоду про асоціацію. Розпочато роботу над угодою про зону вільної торгівлі та про безвізовий режим для українських громадян. Українські дипломати минулого року заклали усі підвалини для наступного успіху.

Питання лише у тому, чи не завалить тепер головний євроінтегратор Кабміну те, що мусимо швидко та ефективно зробити вдома. Це ж не про концепції та комунікації філософствувати та антипрезидентські статейки деяким наївним європейським політикам підсовувати.

Або про НАТО. Просто сльози розчулення нагортаються на очі.

БЮТ раптом заговорив про любов до НАТО? Чи не в лісі щось велике народилося?!

А чому ж Прем’єр та її відданий заступник весь минулий рік постійно дискредитовували Україну, уряд та власне й самих себе, повторюючи в один голос на всіх своїх міжнародних зустрічах, що Україна не хоче в НАТО, а підпис Прем’єра під відомим листом - це якесь прикре непорозуміння.

Та навіть незважаючи на такий «палкий патріотизм» керівників уряду, українській дипломатії таки вдалося досягти головного: Україну приймуть до НАТО.

Сьогодні маємо інструмент практичного наближення та вступу до НАТО – річну національну програму. Продемонструємо результат - не будуть потрібні жодні інші формальності.

Та чи зможемо її виконати з таким фінансуванням, яке фактично знищує Збройні сили України, а зовнішньополітичне відомство залишає у ролі жебрака?

Не забуваймо, що зроблено це свідомо. І зрозуміло, ким.

Це так, про слова та справи.

Але головне, звичайно, не в пересмикуваннях, натяжках та примітивній дезінформації, відповідати на які, значить опускатися нижче допустимого етичного рівня.

Від самого початку створення коаліції було взято курс на розвал єдиної зовнішньополітичної лінії України. Чим завдано непоправної шкоди авторитету держави.

Неодноразово відчував це на собі під час контактів з іноземними колегами, намагаючись між тим хоч якось зберігати обличчя країни. Але кожен новий місяць підтверджував – йдеться про розбудову партійної зовнішньої політики БЮТ, паралельної - державній.

Це не просто нонсенс. Це підрив основ самої державності. Це порушення Конституції та законів України. Тут вже йдеться не про вибачення, а про відповідальність.

Чи можна вести переговори без директив? Чи можна не виконувати затверджені Главою держави вказівки? Чи можна не допускати українських послів або заступників міністра до участі в міжнародних зустрічах та переговорах? Чи можна не інформувати про їхні підсумки? Чи можна робити заяви про рішення конституційного органу -РНБОУ, яких він не приймав, і лихоманити у такий спосіб пів-Європи. А потім звинувачувати в усіх гріхах МЗС, яке лише намагалося применшити заподіяну цими заявами шкоду. Та ще й змушувати за це вибачатись.

Вища ліга цинізму!

Таких «чому» можна набрати десятки.

Що ж це, як не дискредитація не лише уряду, але й самої держави?

Як міністр діяв завжди в рамках повноважень і закону. Намагався своєю роботою наблизити дві важливі речі – вступ до НАТО та ЄС, бо вважаю це гарантією забезпечення незалежності держави.

Голосування 3 березня чітко продемонструвало, що міністр, який захищає інтереси своєї держави, прем’єру насправді не потрібен.

Як нічого не варті такі дурниці як власні обіцянки перед партнерами по коаліції. «Кидали» ж вже не раз, хіба і досі не звикли?

Завершуючи свою роботу на посаді міністра, хочу висловити членам фракції «Наша Україна», багатьом БЮТівцям, які й у ці дні висловлювали мені свою підтримку та солідарність, депутатам з фракції В.Литвина свою подяку за їхню державницьку позицію, за допомогу МЗС в його діяльності.

Дякую своїм колегам-урядовцям за співпрацю та розуміння. Разом ми зробили багато корисних справ.

Але продовжувати роботу за такого керівництва Кабміну вважаю для себе неможливим. Навіть, із вибаченнями з його боку.

Тому звернувся до Президента України з проханням не вносити мою кандидатуру на посаду Міністра закордонних справ України до складу цього уряду. Не останній же в кінцевому рахунку уряд у нашій історії?!

Міністр закордонних справ України В.С.Огризко

Відповіді

 • 2009.03.05 | DADDY

  Респект Володимиру Станіславовичу.Стисло, чітко, конкретно

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | Чучхе

   Я от задумався: як важко бути дипломатом

   Це ж тре знання про те, як все виглядає насправді, свої думки і оцінки носити в собі - бо будь яка отсєбятіна може піти на шкоду державі

   І я добре розумію, як його прорвало
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.05 | Адвокат ...

    Страшенно шкода пана Володимира!

    Йому, як нікому иншому, прийшло сь відчути на собі отую "справедливість", якої так багато у вєлікой ТЮ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.05 | ak1001

     так це ж якраз його справедливість і догнала

     і за грузинську війну, і за нові правила для ЧФ, і за НАТО
     і за Чорномирдіна

     палучіте і распішітесь

     йуля вперьод! вперєді Масква!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.05 | Адвокат ...

      значь` ми із Вами однаково розуміємо ТЮ "справедливість"

 • 2009.03.05 | Мартинюк

  А учасники "перевороту" таки упісялися(/)

  Лідери фракцій БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина підписали спільну заяву


  Найближчим часом коаліція виробить єдину позицію щодо пропозицій Президенту України стосовно кандидатури на посаду міністра закордонних справ України.

  Про це йдеться в заяві, прийнятій на засіданні ради коаліції, текст якої має в своєму розпорядженні УНІАН.

  У заяві зазначено, що відповідне рішення всі фракції коаліції «зобов`язуються підтримати шляхом консенсусного голосування».

  Також в заяві сказано, що коаліція засуджує неузгоджені голосування окремих народних депутатів, які входять до складу коаліції, щодо звільнення Володимира ОГРИЗКА з посади міністра закордонних справ України.

  «Коаліція погодилася з тим, що подібні дії привносять напругу в спільну роботу наших фракцій, підривають довіру між учасниками коаліції, дискредитують коаліцію та порушують принципи її діяльності», - йдеться в заяві.

  У ній також зазначається, що «коаліція зобов`язується в майбутньому не допускати випадків неузгоджених дій».

  Крім того, в заяві сказано, що коаліція вважає неприпустимою ситуацію, за якої «діяльність міністерства та міністра закордонних справ В.ОГРИЗКА останнім часом стала інструментом боротьби між окремими гілками та інститутами влади».

  «Така ситуація є неприпустимою і потребує якнайшвидшого виправлення – МЗС повинно відстоювати виключено інтереси держави», - сказано в заяві.

  Також у документі йдеться, що в нинішній ситуації «узгоджена діяльність парламентської коаліції є безальтернативною та відповідає інтересам України».

  Заяву підписали: від фракції Блоку Юлії Тимошенко - Іван КИРИЛЕНКО, від фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» - Микола МАРТИНЕНКО, від фракції Блоку Литвина - Ігор ШАРОВ, повідомляє прес-служба фракції «НУ-НС».
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | Адвокат ...

   Пдавільна, ґаспада кало-ліціянти! Токма Парасюк!!!

   Он і вам,-- всєй душой блізок, і крємблядям уже всє пальци абсасал!
  • 2009.03.05 | yes

   Re: Куди там упісялися. Це ж камелдія. Всім до ср....и

   А завтра узгоджено запропонують Сімоненка на міністра закордонних справ
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.05 | Мартинюк

    Гадаю Юлю протверезили дії СБУ

    А ті всі ламенти Стецьківа і компанії то напевно таки просто елементи вистави.
    Тарасюку також не вірю.
    Литвин суєтиться і поспішає підписати постанову про зняття Огризка. Мотив - поки ця постанова не підписана її можна скасувати простим голосуванням більшості депутатів. Тобто окрім БЮТ та НУНС за скасування повинна проголосувати фракція Литвина. А та "позаземна сила" яка зїла мізки депутатам у вівторок і змусила звільнити Огризка може Литвину не простити.

    І важливо ще одне - фактично Огризко сам відмовляється від повернення на посаду міністра.
    А в цій комбінаціїх все зостається в силі , і починаються пошуки новго міністра, яким очевидно має бути типу Тарасюк. А Тарасюк це особа дуже і дуже підозріла. Як мені недавно сказали люди з досвідом дипслужби - Тарасюк не дипломат, він з самимх початків починав закордонним "розвідником-гебістом". Навіть не розвідником а просто наглядачем за персоналом посольства.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.05 | OLexandra

     Литвин дійсно спішив підписати - а може хотів,

     щоб його Ющенко дуже попросив, а він би комизився
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.05 | Мартинюк

      Ні він просто поспішав аби "не зірвалося".

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.06 | OLexandra

       До речі, Литвин швидко підписав постанову,

       а потім побіг на Шустер-лайв, і там багато цікавого наговорив. Зокрема: Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН заявляє, що йому буде відкрита дорога до президентства, якщо на нього чинитимуть тиск...«Якщо хочуть чинити на мене атаку, то це буде означати, що вони мені прокладуть червону доріжку до президентства», - сказав В.ЛИТВИН... «Я ніколи не буду третім зайвим», – додав він.
       Голова ВР зазначив, що погодився обійняти посаду спікер задля того, щоб не був «остаточно зруйнований парламентаризм».
       При цьому він наголосив, що сьогодні посада голови Верховної Ради – «це електричний стілець, і ти просто не знаєш, коли підключать струм до цього стільця».
       Він також зазначив, що якщо планується переформатування більшості, то він спокійно це сприйме і матиме можливість «ходити виступати» перед людьми.
       «Хочуть собі головну біль – нехай діють», - сказав В.ЛИТВИН.
       На пряме запитання, чи балотуватиметься він у Президенти України на найближчих виборах, В.ЛИТВИН не відповів, зазначивши, що не хотів би виступати «конкурентом чи ворогом для однієї чи іншої частини Верховної Ради України».
       Він також не виключив, що той кандидат, який програє на президентських виборах, може опинитися за ґратами. Тому, за його словами, сьогодні «ставка більша як життя».
       http://www.unian.net/ukr/news/news-304367.html
  • 2009.03.05 | GreyWraith

   Схоже, не тільки упісялися, а й укакалися

   Видно, у НУНС всерйоз пригрозили розвалом коаліції, і БЮТ нічим крити...

   А ПРУ, здається, не дуже поспішала правєдний гнєв БЮТ щодо СБУ підтримувати. :)
  • 2009.03.06 | старий пес

   Аби гроші, гріха не буде!

   Добродії з НУНС облизали з пик усе лайно, що на них вилили і тепер весело захрумкують його "капустою".
   Чекаємо наступного кидка!!! Капуста дуже смачна!!!
   А те, що перетворилися на зужиті юльчині тампони, це не біда.
   Совість та честь штука не комерційна, їм у деПУТантів місце в клозеті,
   аби гроші, гріха не буде!
 • 2009.03.05 | Shooter

  +1

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | GreyWraith

   Є сподівання на те, що Огризко витримає випробування владою?

 • 2009.03.05 | samopal

  А хто повинен формувати засади цієї політики за законом?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | Taras-ods

   Чи не базарна баба? ганьба газовій доярці!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.05 | samopal

    Ви керуєтесь законами базарної баби?

    7-й кілОмєтр, нє?
  • 2009.03.06 | Koala

   Я щось пропустив? Невже БЮТ?

   Чи, може, ПРіБЮТ вже щось новеньке ухвалили, і тепер засади зовнішньої політики формує особисто Ю.В. Тимошенко? Прямо так в законі і прописали, з прізвищем? А в дужках Григян написали?
  • 2009.03.06 | Чучхе

   За Конституцією - безпосередньо президент.

   Правда, ВР може затверджувати "основи зовнішньої політики", але це типа стратегічного напрямку, а тактично цим напрямком опікується Президентський секретаріат
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.06 | DADDY

    Чучхе, даремно таке пишете-у юльків своя Конституція.

    Дуже коротка:
    Справедливість є - за неї варто боротися
    Весна прийде
    Всю внутрішню та зовнішню політику визначає Йуля - а ми приносимо їй полум"я своїх сердець
    Йуля, вперьод!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.06 | samopal

     Ви можете зацитувати відповідну статтю Конституції?

   • 2009.03.06 | samopal

    Зацитуйте безпосередньо.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.06 | DADDY

     Для тих самопалів, що на танку - цитую: стаття 106

     Стаття 106. Президент України:
     1) забезпечує державну незалежність, національну безпеку і
     правонаступництво держави;
     2) звертається з посланнями до народу та із щорічними і
     позачерговими посланнями до Верховної Ради України про внутрішнє і
     зовнішнє становище України;
     3) представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює
     керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде
     переговори та укладає міжнародні договори України;
     4) приймає рішення про визнання іноземних держав;
     5) призначає та звільняє глав дипломатичних представництв
     України в інших державах і при міжнародних організаціях; приймає
     вірчі і відкличні грамоти дипломатичних представників іноземних
     держав;
     _____________________________________

     Помилково жодного слова про ЮВ :-(
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.06 | samopal

      Здійснювати керівництво - не зовсім те ж, що формувати політику

      Представляти державу, вести переговори та укладати договори має право і прем'єр-міністр. А ось формувати засади зовнішньої (та внутрішньої) політики - лише Парламент: Стаття 85, п. 5
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.07 | Чучхе

       так я про це і писав

       це як різниця між радою і райадміністрацією. Рада затверджує "основи політики" тобто бюджет, а безпосередньо його виконанням керує райадміністрація, бюджетом має розпоряджатися виконавачий орган а не представницький. Те саме і з зовнішньою політикою. Для реалізації проголошеної парламентом концепції президент керує діяльністю МЗС
 • 2009.03.05 | старий пес

  Re: Огризко: БЮТ формує паралельну державній зовнішню політику (/)

  Щиро дякуємо Володимирові Огризку за свідчення того, що в Україні ще є люди із почуттям власної гідности. Поки такі люди є, Україна житиме.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.06 | Мірко

   Шукаємо нової суто-української еліти?

   Думаю що у Влодка Огризка є усе що потрібно її навіть очолити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.06 | Hadjibei

    Кучма таки був правий

    Треба було її згноїти в Лук"янівці!
 • 2009.03.06 | Sean

  Молодець. Ріспект

 • 2009.03.06 | samopal

  Паралельно до Огризка БЮТ підтримує призначення Тарасюка.

  Зрадники, нє!? Це ж не той Тарасюк!!! :p
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.06 | samopal

   Коаліція таки попросила Ющенка внести Тарасюка (/)

   Парламентська коаліція направила президенту Віктору Ющенку звернення щодо внесення до Верховної Ради подання про призначення міністром закордонних справ Бориса Тарасюка.

   Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу фракції "Наша Україна – Народна самооборона".


   http://www.pravda.com.ua/news/2009/3/6/90927.htm
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.06 | DADDY

    samopal'е, а Ви задоволені цитатою з ст.106 Конституції?

   • 2009.03.06 | Чучхе

    Логічно, адже Огризко відмовився брати у цьому участь

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.06 | Мартинюк

     Все це вистава - Тарасюк буде виконувати зовсім іншу політику.

     До речі як ти ти позавчора сходив туди куди мене запрошував то взнав би дуже багато цікавого . Зокрема і про Тарасюка.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.07 | Чучхе

      Не зміг прийти, на роботі дуже навантажили

      Зокрема і через Огризка...
 • 2009.03.07 | samopal

  Тепер державну зовнішню політику формуватиме тіньовий уряд?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.03.07 | Змій

  Re: Огризко: БЮТ формує паралельну державній зовнішню політику (/)

  Сьогодні покращити ситуацію можна лише шляхом відставки всього діючого уряду, інакше буде знову газовий фронт.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua