МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наскільки лояльні українські ЗМІ до діяльності політиків?

03/06/2009 | keymaster
Наскільки лояльні українські ЗМІ до діяльності провідних вітчизняних політиків – оцінки журналістів-експертів

Центр соціологічних і політологічних досліджень «Соціовимір» та Інститут Антикризових Стратегій провели 20-23 лютого 2009 року спільне опитування 26 експертів-журналістів, серед яких Н. Влащенко, В. Іванов, Н. Лігачова, Є. Мінько, О. Мустафін, М. Найєм, С. Цеголко, А. Шевченко та ін. Експертів попросили оцінити за п’ятибальною шкалою ступінь лояльності провідних українських телеканалів, друкованих і електронних ЗМІ щодо діяльності провідних вітчизняних політиків.

За словами виконавчого директора Центру «Соціовимір» Валерія Рябенка, опитування яскраво підтвердило невтішну закономірність: значне зменшення уваги до друкованих ЗМІ та відповідне зменшення їх впливу властиве не лише всьому суспільству, але й журналістській спільноті. Навіть фахові журналісти у більшості своїй не читають газет і одержують інформацію виключно з екранів телевізорів та з моніторів комп’ютерів. Тому більшість відмов типу «Важко відповісти» під час опитування стосувалася саме друкованих ЗМІ. (З 26 експертів, які взяли участь у опитуванні, від 10 до 16 не змогли дати відповіді саме на запитання, пов’язані з друкованими ЗМІ). Ще одна негативна закономірність, яка випливає з оцінок експертів, – незбалансованість уваги інформаційних каналів до різних політиків, певна упередженість у ставленні до них, відхід від позицій і журналістських стандартів, завойованих у 2004 році.

Серед гіпотетичних кандидатів на посаду Президента України найгірший рейтинг медіа-лояльності має Юлія Тимошенко. Особливо це стосується висвітлення її діяльності центральними телеканалами країни.
Абсолютний лідер зменшення уваги та лояльного ставлення ЗМІ – Олександр Мороз, зауважив Валерій Рябенко. (10 з 26 опитаних експертів взагалі вирішили не включати його до рейтингування). Схоже на те, що всі без винятку українські медіа та журналістська спільнота дотримуються версії про остаточну втрату ним місця у вищому ешелоні вітчизняного політикуму.
Серед друкованих ЗМІ найгірший рейтинг медіа-лояльності мають Петро Симоненко (середня оцінка за 5-бальною шкалою – 2,5) та Олександр Мороз (2,6 бала). Найвищу сходинку найкращого рейтингу тут поділяють Арсеній Яценюк і Віктор Янукович (по 3,8 бала кожен). Друге місце займає Володимир Литвин (3,7 бала), а третє – Юлія Тимошенко (3,1 бала).

Там ще багато всякого, таблиці та ін, повністю дослідження дивіться на Майдані-Захід, тут:
https://maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_lvivmai&key=1236360688


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua