МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи може бути націоналізм поза Декалогом?

03/07/2009 | omela

Відповіді

  • 2009.03.07 | Koala

    Так, може. Але дуже нечасто.

  • 2009.03.07 | Sean

    може

  • 2009.03.07 | DADDY

    З Декалогом та сама історія, що з марксизмом

    Це не догма, а правильник (hand manual) до дії
  • 2009.03.07 | ziggy_freud

    звичайно. Кожна нормальна ідеологія еволюціонує

    комусь потрібна спрощена репрезентація, на одну сторінку. А комусь ускладнена, на пару товстих книг. Це взаємодоповнюючі речі.
  • 2009.03.07 | Сахаров

    Як на сьогодні, то мусить

    Бо Декалог складався у час, коли організація націоналістів, засади якої ґрунтувалися переважно на ідеалах, потребувала і ідеалістичного мислення, тобто могла бути міцною і згуртованою, будучи організована як лицарський орден. Сьогодні націоналізм як такий нікуди не зник, націоналізм це взагалі чи не найстійкіша ідеологія, але змінилися умови. Створена національна держава - досягнута найвища мета етнічного націоналізму. Настав час трансформації націоналізму етнічного до політичного, інакше держава не буде міцною.То ж і Декалог має залишитися як необхідний для свого часу, але на сьогодні вже історичний документ і збірка ідеологічних та організаційних і моральних засад. Хоч дотримуватися певних положень Декалогу, які не втратили історичного змісту, корисно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.07 | Ярослав Сватко

      Я не зрозумів

      Сахаров пише:
      > Бо Декалог складався у час, коли організація націоналістів, засади якої ґрунтувалися переважно на ідеалах, потребувала і ідеалістичного мислення, тобто могла бути міцною і згуртованою, будучи організована як лицарський орден. Сьогодні націоналізм як такий нікуди не зник, націоналізм це взагалі чи не найстійкіша ідеологія, але змінилися умови.

      Ви хочете сказати, що сьогодні націоналізм не може спиратися на ідеалістичні принципи?

      Сахаров пише:
      > Створена національна держава - досягнута найвища мета етнічного націоналізму.

      І оце, що створено, Ви називаєте національною державою? Включіть радіоприймач ФМ і поперемикайте канали. Зайдіть в кіоск і подивіться, якою мовою там продають газети. Я вже не кажу, що варто послухати, якою мовою говорять у найвищому законодавчому органі. Добре хоч, що закони приймають українською.

      Сахаров пише:
      > Настав час трансформації націоналізму етнічного до політичного, інакше держава не буде міцною.

      Чи це має означати, що у працях Бандери немає політичного націоналізму? І як відділити націоналізм "політичний" від "етнічного"?
      Пане, я зараз видаю збірку поштівок до річниці Карпатської України. Титульна фотографія - збори керівників держави. Половина людей - це ОУН. І на передньому плані разом з ними сидить рабин, в ярмулці. То який це націоналізм - "політичний" чи "етнічний"?
      (Приватно я кажу, що це жидобандерівщина. Але тільки приватно)

      Сахаров пише:
      > То ж і Декалог має залишитися як необхідний для свого часу, але на сьогодні вже історичний документ і збірка ідеологічних та організаційних засад.

      Чи це має означати, що Десять Заповідей Божих теж стають історичним документом?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.07 | Сахаров

        Re: Я не зрозумів

        Ярослав Сватко пише:
        > Сахаров пише:
        > > Бо Декалог складався у час, коли організація націоналістів, засади якої ґрунтувалися переважно на ідеалах, потребувала і ідеалістичного мислення, тобто могла бути міцною і згуртованою, будучи організована як лицарський орден. Сьогодні націоналізм як такий нікуди не зник, націоналізм це взагалі чи не найстійкіша ідеологія, але змінилися умови.
        >
        > Ви хочете сказати, що сьогодні націоналізм не може спиратися на ідеалістичні принципи?

        Чому не може? Цілком може і як будь - яка ідеологія не може не містити ідеалів, а відтак і ідеалістичних принципів. Я мав на увазі що у час появи ОУН потребувала від своїх членів беззастережної відданості ідеалам, бо самі умови існування організації того вимагали. У будь-який час будь-яка суспільна чи політична програма необхідно містить певні ідеали.
        >
        > Сахаров пише:
        > > Створена національна держава - досягнута найвища мета етнічного націоналізму.
        >
        > І оце, що створено, Ви називаєте національною державою? Включіть радіоприймач ФМ і поперемикайте канали. Зайдіть в кіоск і подивіться, якою мовою там продають газети. Я вже не кажу, що варто послухати, якою мовою говорять у найвищому законодавчому органі. Добре хоч, що закони приймають українською.

        Тим не менш держава Україна за своєю суттю є національною державою з усіма ознаками і атрибутами. Ви скажете що значною мірою формально і матимете рацію. Сьогоденну Україну ще треба наповнювати українським змістом. І для цього необхідна міцна націоналістична організація, якою може бути у сьогоденних реаліях саме ОУН, і якоїсь докорінної трансформації сама ОУН як організація з величезним досвідом, традиціями і міцними ідеологічними засадами не потребує. І методи роботи та ідеологія мусять відповідати реаліям сьогодення. Дякувати Богові, в ОУН є сильні аналітики і ідеологи, про що свідчать документи Великих Зборів останніх часів.
        >
        > Сахаров пише:
        > > Настав час трансформації націоналізму етнічного до політичного, інакше держава не буде міцною.
        >
        > Чи це має означати, що у працях Бандери немає політичного націоналізму? І як відділити націоналізм "політичний" від "етнічного"?

        Ні. Саме Бандера усвідомлював необхідність політичного націоналізму, але реалії були такими, що у відсутності національної держави політичний націоналізм був скоріше майбутнім ніж на часі.

        > Пане, я зараз видаю збірку поштівок до річниці Карпатської України. Титульна фотографія - збори керівників держави. Половина людей - це ОУН. І на передньому плані разом з ними сидить рабин, в ярмулці. То який це націоналізм - "політичний" чи "етнічний"?
        > (Приватно я кажу, що це жидобандерівщина. Але тільки приватно)

        Не знаю, можливо я у цьому і не матиму рації. Але як на тоді я б це розцінював як усвідомлення необхідності об'єднання націоналізмів поневолених імперією народів задля спільної мети - повалення більшовицького монстра. Антикомуністичний блок народів міг бути створений за умови, у першу чергу, поєднання національних зусиль у прагненні створення національних держав і взаємної підтримки націоналістичних організацій різних народів. З іншого боку, усвідомлення того що будь-яка сучасна держава є поліетнічною, необхідно приводить до розуміння необхідності політичного націоналізму. Не маю сумніву у тому що це розуміли і Бандера і Волошин.
        >
        > Сахаров пише:
        > > То ж і Декалог має залишитися як необхідний для свого часу, але на сьогодні вже історичний документ і збірка ідеологічних та організаційних засад.
        >
        > Чи це має означати, що Десять Заповідей Божих теж стають історичним документом?

        Між Божими Заповідями і Декалогом є спільне і є певна різниця. Божі Заповіді - то є правила поведінки у суспільстві взагалі, певний абсолют, Декалог - пристосований до конкретних умов документ, метою якого було об'єднання однодумців і вироблення правил поведінки членів організації для досягнення певної мети, у першу чергу - створення національної держави. Спільне у Заповідях і Декалозі те, що і там і там утверджуються моральні засади.
  • 2009.03.07 | Ярослав Сватко

    Декалог - це пристосована до певних історичних умов

    форма пояснення основних правил поведінки людей у певному середовищі.
    Націоналізм - це ідеологія, якщо ширше, а якщо вужче, в трактуванні засновників ОУН - то це свідома діяльність на користь власної нації. З пріоритетом національного над особистим, ітд, ітп. Чим відрізняється від патріотизму, який є стихійним, і часто неусвідомленим. Це знову ж я говорю про ті трактування, які прийняті в ОУН.
    Але ОУН не має патента на націоналізм. Навіть на український націоналізм. Рівно ж як і будь яка інша організація, яка думає, чи яку називають, що вона націоналістична. Тому, якщо Ви маєте ідеї, яким чином, спираючись на на загальні принципи націоналізму, скласти правильник для звичайних, не втаємничених у глибинах філософії людей, причому пристосований до сучасности - вперед і з піснею ! :) (Але краще, якщо зі "Зродились ми великої години", там правильна філософія, і вона вічна. :) ) Тільки не треба винаходити велосипеда і наступати на граблі, на які наступали попередники. Тому краще все-таки перш ніж писати своє, варто розібратися в мотивах тих, хто складав Декалог.
  • 2009.03.07 | Чучхе

    У вигляді ідей чучхе цілком може

    Не пам"ятаю, чи скидав вам посилання на працю Кім Чен Іра про чучхейський націоналізм, тому рекомендую: http://community.livejournal.com/ideology_ua/23050.html
  • 2009.03.09 | Михайло Свистович

    може Re: Чи може бути націоналізм поза Декалогом?

  • 2009.03.09 | odesa

    Re: Чи може бути націоналізм поза Декалогом?

    Звичайно, може! Любов до своїх нації і Батьківщини є почуттям глибоко індивідуальним, інтимним, отже - й має безліч особистих форм. Звичайно, задля плідності дискусії незле було б чітко визначити зміст понять "націоналізм" і "Декалог"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.09 | omela

      Декалог Українського Націоналіста (/)

      Декалог Українського Націоналіста

      Я дух одвічної стихії, що зберіг Тебе від татарської потопи й поставив на грані двох світів творити нове життя:

      1. Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї.

      2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації.

      3. Пам'ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

      4. Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба.

      5. Пімсти смерть Великих Лицарів.

      6. Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба.

      7. Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

      8. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації.

      9. Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

      10. Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору Української Держави.

      http://oun-upa.org.ua/documents/dekalog.html

      Декалог, це перше що вчили в ОУН.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.10 | Мірко

    Може, але аж тоді коли українська нація не матиме ворогів

  • 2009.03.10 | Микола Гудкович

    Два питання, друже


    1. Кому був даний Декалог (і Закон Моїсея взагалі)?
    2. Чи Закон Моїсея діє й досі?
  • 2009.03.10 | keymaster

    Не може бути. Ось в тему - прийшло на мило Майдану

    Тема: Кодекс
    Від: "I"
    Дата: Вівторок, 10 Березень 2009, 06:29
    До: news@maidanua.org
    Пріоритет : Нормальний
    Поштовик: Microsoft Outlook Express 6.00.2900.3138

    “Обніміться, брати мої, молю вас, благаю...” Т.Г. Шевченко

    Десять заповідей українця.

    1. Усіма силами захищай українську мову, вона те єдине, що робить тебе українцем. В українській державі не може бути іншої державної мови.

    2. Об'єднуйся з усіма свідомими українцями в єдину українську громаду. Відстоюй українські національні права та інтереси. Перш ніж об'єднуватись з "братами слов'янами" об'єднайся з братами українцями.

    3. Ні словом, ні ділом не підтримуй чужинців, які прагнуть керувати Україною, її суспільно-політичнім або громадським життям. Всіляко перешкоджай їх злочинним намірам.

    4. Постійно вчись , як треба жити та господарювати , і не давай нікому розкошувати в Україні за рахунок зубожіння її народу.

    5. Будь добродіем, твори добро. Не протиставляй свої інтереси громадським.

    6. Не будь холуєм тих, хто пригноблює та грабує народ, порушує засади моралі та права. Захищай справедливість.

    7. Будь розсудливим, не піддавайся провокаціям ворогів України, викривай їх перед народом. Бережи унітарну українську державу.

    8. Завжди пам'ятай та шануй своїх українських предків, вклоняйсь пам'яті українців, загиблих від загарбників.

    9. Українським дітям - якісне та безкоштовне оздоровлення, патріотичне виховання, та навчання на найкращому сучасному рівні з допомогою спецподатку на багатих.

    10. Дотримуйся здорового способу життя, охороняй довкілля. Підтримуй розвиток української науки та культури.

    Короткий коментар. Це стисле викладення принципів, якими повинен користуватися в житті та діяльності справжній український патріот. Кожний пункт цих "Заповідей..." відповідає найбільшим загрозам, які зараз відчуває Україна. Найстрашніше, що майже через 20 років існування України, як окремої держави, влада в ній все ще належить чужинцям, бо представництво українців у Верховній Раді складає не більше 15%. Українці досі не усвідомлюють, що їм так добре живется тому, що вони живуть в окупованій державі. Таке абсурдне становище склалося тому, що нерозумні українці нехтують своїми національними правами заради якоїсь специфічної демократії, яка вже привела до фактичної окупації нашої країни. Доки наші недоумкуваті фанати демократії, або ліберасти, як їх називають на сайті Observer'а, носятся з нею. як дурень з ступою, в Верховній Раді та і в багатьох органах місцевї влади про українців "дбають" евреї, росіяни, вірмени та усі інші, хто не захоплюється дурними вигадками. Став би терпіти таке положення хоч би один інший народ світу? Мабуть на це здатні тільки "видатні на голову" українці. Останні колонії світу здихались своїх колонізаторів майже 50 років тому і тільки український народ досі перебуває у колоніальному статусі. Вже гидко слухати, як на різних шоу усякі підступні ділки знущаючись вихваляють Україну за якісь "демократичні досягнення", тоді як ці "досягнення" фактично являють собою повний безлад, та панування чужинського криміналу. Перше, що треба зробити, для виправлення становища, забезпечити пропорційне представництво в органах влади національних громад України. У виборчих списках кожної партії, в тому числі у першій пятірці, повинно бути не менше 80% українців. 20% можуть бути росіянами, а представників інших національностей може бути не більше 1-2 на сотню. Оце буде дійсне дотримання прав народів України і справжня демократія, а не окупаційна, як зараз. Питання про такі зміни в законодавстві повинні були б підняти у верховній зраді депутати "Нашої України", але в них мабуть теж багато "ліберастів". Тому Президент повинен негайно розігнати цю окупаційну Верховну раду, провести референдум про пропорційне представництво національних громад у владі, ввести цей принцип у дію своїм Указом, на основі якого провести вибори нової Верховної Ради. А вона вже прийме закони, які ліквідують дуалізм виконавчої влади, і призначить нові вибори Президента. Хто і по якому праву встановив, що український народ повинен вічно жити під владою чужинців? Незалежній Україні - українську владу!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.10 | Sean

      Це якраз ілюстрація того, що може

  • 2009.03.10 | yes

    Що таке націоналізм.

    Націоналізм - це ідеологія нації спрямована на забеспечення її конкуренто-спроможності у світі інших націй. Я би ще простіше сказав:
    націоналізм - це світогляд нації.

    Звідси, кожний етап розвитку нації вимагає коректування цієї ідеології.

    Націоналізм еволюціонує разом із нацією, але він, як ідеологія йде з випередженням до еволюції нації, тому що формується, як програма на найближчий період часу її провідниками.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".