МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Акція на захист Вінницького заводу тракторних агрегатів

03/10/2009 | Svoboda VZTA
З 11 по 13 березня 2009 року акціонери та робітники ВАТ „Вінницький завод тракторних агрегатів” біля Генеральної прокуратури України за адресою м. Київ, вул. Різницька, 13/15 ініціюють масовий захід з метою зберегти підприємство, відстояти свої права та законні інтереси. Нібито за ініціативою акціонерів, що володіють 10% акцій, одного і того ж дня – 21 березня 2009 року – на один і той же час, але в різних містах – Києві та Лозовій (Харківська обл.) плануються збори акціонерів ВАТ „ВЗТА” з однаковим порядком денним. А ще за три дні до цього – 18 березня – у Білій Церкві (Київська обл.), згідно повідомленням у пресі, планується провести ще одні збори акціонерів і потайки доповнити порядок денний питанням про ліквідацію заводу, як це було зроблено у січні цього року. Тоді збори не відбулися завдяки активній позиції мінори тарних акціонерів та журналістів, що проти ліквідації „ВЗТА”.

До останнього часу ВАТ «ВЗТА» являло собою одне із потужніших підприємств м. Вінниці та вітчизняного машинобудування. В 2007 році посадові особи ВАТ «ВЗТА», які шляхом махінацій зосередили в своїх руках контрольний пакет акцій підприємства, розпочали безпрецедентну, цинічну і безглузду, з точки зору міноритарних акціонерів, бурхливу діяльність з продажу активів ВАТ «ВЗТА». За безцінь були продані земельні ділянки, цеха, автотранспортні засоби, обладнання та устаткування. Все майно ВАТ «ВЗТА», яке залишилось нерозпроданим, було внесено до статутного капіталу новостворених товариств, до яких знову причетні посадові особи ВАТ „ВЗТА”. З 2008 року підприємство не виробляє продукцію і не продає її, на сьогоднішній день на заводі офіційно працює …7(!) чоловік (Дані опубліковані у Відомостях держкомісії). По суті, на сьогоднішній день від ВАТ «ВЗТА» залишилась лише назва та печатка.

І це при тому, що ВАТ „ВЗТА” включено державою до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України (Постанова Кабінету Міністрів України № 1734 від 23.12.04 р.). Міноритарні акціонери ВАТ «ВЗТА» мають всі підстави стверджувати, що посадові особи товариства свідомо доводять підприємство до банкрутства, щоб потім, використовуючи рейдерські схеми, ліквідувати підприємство та замести сліди „розбазарювання” майна „ВЗТА”.

Довідка: Підприємство спеціалізується на виробництві насосів шестеренних та гідравлічних циліндрів для тракторів, комбайнів, дорожньо–будівельних машин та іншої мобільної техніки. ВАТ „ВЗТА” скоро виповниться 130 років з дня заснування.

Від Громадського об’єднання «Вінницька правозахисна спілка трудящих та акціонерів «Воля»
Світлана Новікова


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua