МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хтось бачив текст позову ВО "Свобода" до ВРУ?

03/11/2009 | Sean
якщо "угу" - то дайте б/ласка чи то текста чи то лінка. Дякую

Відповіді

 • 2009.03.11 | Горицвіт

  пишуть (/)

  http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/010136/

  5 березня 2009

  ВО «Свобода» оскаржує у суді постанову Верховної Ради України «Про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради».

  У позовній заяві до суду зокрема йдеться наступне:

  «3 березня 2009 року Верховна Рада України прийняла Постанову “Про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради України “Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради”.

  У пояснювальній записці народних депутатів України VI скликання Кириленка І.Г. та Мартиненка М.В. до Постанови зазначено, що підставами для подання її проекту на розгляд Верховної Ради України стали:

  - складна фінансово-економічна ситуація в країні, відсутність належного фінансового забезпечення, яка тягне додаткові витрати з Державного бюджету України, що може реально призвести до зриву проведення зазначених виборів.

  - факт проведення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради може стати дестабілізуючим чинником суспільно-політичного життя області та мати додаткові негативні наслідки для господарюючих суб’єктів регіону.

  Оскаржувана постанова прийнята з порушенням вимог чинного законодавства та не ґрунтується на його вимогах.

  Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Статтями 70, 75 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, визнання виборів недійсними, визнання недійсним голосування, оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються місцевих виборів можуть лише виборчі комісії та суд, а не відповідач. Можливості відміни виборів законодавством взагалі не передбачено.

  У постанові Верховної Ради України від 03 березня 2009 року “Про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради України “Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради” зазначено, що вона прийнята відповідно до пункту 30 статті 85 Конституції України.

  Зазначена норма Конституції України передбачає, що до повноважень Верховної Ради України належить призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування. Разом з тим, пункт 30 статті 85 Конституції України не передбачає повноваження Верховної Ради України припиняти такі вибори, тобто оскаржувана Постанова прямо суперечить цьому пункту.

  Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” 14 січня 2009 року почався виборчий процес позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

  Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 11 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” забороняється незаконне втручання будь-кого у виборчий процес.

  На даний час, згідно із частиною 3 статті 11 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” складено списки виборців, сформовано виборчі комісії, утворено територіальні виборчі округи, утворено виборчі дільниці, проведена реєстрація кандидатів у депутати, виготовлено виборчі бюлетені та інша виборча документація, здійснюється передвиборна агітація.

  Загалом Постанова Верховної Ради України від 03 березня 2009 року є першою Постановою Верховної Ради України, якою припиняються вибори до місцевих рад та яка безпосередньо порушує статтю 9 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” щодо права кандидата у депутати бути обраним до відповідної ради.

  Постановою Центральної виборчої комісії України від 16 січня 2009 року № 6 затверджено розподіл субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам, необхідної для підготовки та проведення позачергових місцевих виборів, призначених Верховною Радою України в окремих регіонах України на 15 березня 2009 року.

  У відповідності з розписом державного бюджету на забезпечення підготовки та проведення позачергових виборів місцевих рад Тернопільської області передбачено загальний обсяг видатків в сумі 10691,5 тис. гривень з помісячною розбивкою: січень – 1069,2 тисяч гривень, лютий – 5345,8 тисяч гривень, березень – 4276,5 тисяч гривень.

  На даний час на позачергові вибори до Тернопільської обласної ради, перераховано 6369 тис. 200 грн. Зазначена обставина повністю спростовує твердження про відсутність належного фінансового забезпечення виборів та наявність додаткових, непередбачених раніше витрат Державного бюджету, та унеможливлює повернення до Державного бюджету вже витрачених на вибори Тернопільської обласної ради бюджетних коштів. Таке повернення унеможливлює також і погашення кредиторської заборгованості Тернопільської окружної виборчої комісії.

  Твердження ж ініціаторів подання проекту Постанови про те, що проведення виборів може стати дестабілізуючим чинником суспільно-політичного життя області та буде мати додаткові негативні наслідки для господарюючих суб’єктів регіону жодним чином необґрунтовано, не підтверджено фактами і не доведено, не має причинно-наслідкового зв’язку між проведенням виборів та такими наслідками, носить характер припущень та здогадувань ініціаторів подання проекту Постанови».

  Прес-служба ВО "Свобода"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.11 | Sean

   дяк, але це все ж переспів тексту позову,

   а не сам текст позову


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua