МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заклик до протистояння міліцейському свавіллю

03/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
11.03.2009 -- Блог Ігора Луценка

Українські антиавторитарні активісти закликликають активно виступити проти міліцейської сваволі та протиправних дій "правоохоронних органів".Починаючи з 11 березня по всій Україні пройдуть заходи, покликані мотивувати наших співвітчизників зайняти активну позицію в протистоянні міліцейській сваволі та протиправним діям "правоохоронці", в лавах яких процвітає здирництво, хабарництво, зловживання службовим становищем, катування та інші злочини. Завершиться серія заходів 15 березня в Міжнародний день протидії поліцейській жорстокості масовими акціями в Києві та Сімферополі.

В нашій країні більшість людей розуміє і усвідомлює проблему сваволі та злочинних дій з боку міліції. Напевне, кожен повнолітній стикався з несправедливістю з боку працівників міліції, які насправді покликані

захищати своїх співвітчизників. Повідомлення про злочинні дії "правоохоронців" з'являються мало не щодня.

Але, на жаль, більшість людей не йде далі обурень та висловлення своєї позиції у вузькому колі друзів. І це при тому, що звичайним громадянам відома на вся ситуація, але лише невеличка видима верхівка айсберга.

Цинізм, здирництво, садизм та цілковита зневага до прав людини в повній мірі відкривається лише тим, хто мав нещастя побачити нашу "правоохоронну" систему в дії.

Крім того, активісти обурені інформацією про підготовку українською владною елітою силового сценарію через неможливість розв'язати політичні суперечки цивілізованим шляхом. Нас непокоять активні заняття спецпідрозділів з придушення громадських виступів, розгону масових акцій протесту.

Ми сумніваємося в здатності міністра, відомого своїми відверто шовіністськими висловами, під керівництвом якого міліція неодноразово застосовувала силу до учасників мирних акцій протесту, захищати закон

і порядок, дотримуватися Конституції.

Ми рішуче виступаємо проти планів влади обмежити права та свободи людей та збільшити повноваження "правоохоронних", а де-факто репресивних органів, мотивуючи це економічною кризою в державі.

Відповіді

 • 2009.03.11 | Валентин

  Загін Самооборони від бандитів в погонах.

  Можна і потрібно щось робити. Про чергування на автошляхах в засідках даішників- здирників водії інформують колег водіїв підмигуванням світла фар. Система працює більш-менш ефективно. Хабарники отримують менше запланованого. Але це можливо лише на заповнених автошляхах
  Вважаю, що потрібно створювати дружини, озброєні відеокамерами. мобільними телефонами, які б фіксували порушення Закону правоохоронцями, особливо під час проведення слідчих дій (затримань,обшуків, допитів, зводин віч на віч). Рідко який обшук обходиться без викрадення коштовностей, грошей, майна тощо в сім"ї затриманого. Про це знають всі і мовчать, бо формально слідчі дії проводились в присутності заляканих понятих, дуже часто зовсім нетверезих. Такі б групи самооборони від МВС-нихзлочинців могли б передавати оперативну інформацію про скоєні злочини до СБУ.
  Думаю, що органи СБУ могли б протидіяти злочинам міліціонерів. Робити щось треба, бо на сьогодні вже ніхто не каже, що серед міліціонерів є порядні люди. Це - смішно. Здається, що всі негідники, які є в Україні, пішли працювати в міліцію та прокуратуру, створивши злочинну систему, яка перемелює порядних людей дуже швидко. І з цим рідко хто може не погодитись. Внутрішня безпека себе повністю дискредитувала з дня її створення.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.11 | Сергій Кабуд

   хороша ідея: Загін Самооборони від бандитів в погонах.

 • 2009.03.12 | Наталія Довбиш

  Re: Заклик до протистояння міліцейському свавіллю

  На Полтавщині зник рекет, вірніше, став повністю підконтрольним УБОЗу, УБЕЗу, РВ. Фактично злочинний світ отримує заробітну плату з бюджету, але основну частину - від скоєних міліціонерами злочинів проти власності громадян та юридичних осіб. Організована злочинність діє під патронатом МВС. Надання їх ще більших повноважень - злочин проти громадян України і вигідний справжнім держимордам, ворогам демократії. Катування, гвалтування, пограбування. і, навіть, вбивство громадян міліціонерами - зараз буденні явища. А їм все мало, хочуть бульше. Тому, що не отрмують відсічі. Порушують закони - а ми терпим.
  ЗАГОНИ САМООБОРОНИ ВІД БАНДИТІВ В ПОГОНАХ стали б протидією скоєнню злочинів "правоохоронцями".
  В даній ситуації необхідно ініціювати зміни до Конституції, в тому числі і шляхом референдуму, про залучення на роботу в органи прокуратури, міліції та суду іноземних громадян з розвинутих країн на умовах проведення виборів з урахуванням роботи претендентів в минулому. Іноземний прокурор, суддя, поліцейський буде працювати по Закону, оскільки з дитинства до цього навчений. такі працівники стримуватимуть апетити колег-аборигенів, навчених працювати на свою кишеню та кишеню начальника.
  Від злочинниїх дій полтавських міліціонерів я стала інвалідом 2 групи, хоч порушена проти мене кримінальна справа закрита за відсутністю складу злочину через 53 місяці досудового слдства. Іншу жінку - Ларису Животовську з с.Милорадово Котелевського району міліціонер, розважаючись підстрелив з автомата, однією кулею поранив трьох громадян. Лариса стала інвалідом. А кримінальну справу викрали невідомі під час пересилання поштою до прокуратури Котелевського району ще 6 лютого. Жах.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua