МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А з цим пациком я б підписала заяву... (л)

03/11/2009 | OlalaZhm
Знати б, як його знайти, я теж хочу

http://www.pravda.com.ua/news/2009/3/6/90944.htm

Я вирішив подати і подав Конституційне звернення про порушення моїх громадянських прав. Зважаючи, що йдеться не лише про авторові права, але й права усієї громади, хочу оприлюднити текст цього звернення.

Ми, безпартійні громадяни не можемо бути обраними до представницького органу. Закон України "Про вибори народних депутатів" звузив моє і ваше конституційне право обиратися. І це робить нас не рівними, залежними від партії та примх їхніх керівників.

"Чудо-закон" породив політичну корупцію, ввів практику політичного та економічного тиску на українську громаду. Як позапартійний, максимум на що я маю право, це прийти до партійного офісу, впасти на коліна перед головою партії або, за наявності та можливості, підкинути у виборчий фонд та особисто голові партії запропоновану суму.

Безпартійні кандидати завжди залишаються першими серед останніх і являються рабсилою, яку використовує партія на виборах.

Позапартійні громадяни, яких є більшість, позбавлені права висувати кандидатів у депутати. Порядок висування кандидатів, який "намалювали" собі депутати в законі, надав привілейоване право висування кандидатів у депутати лише членам політичних партій на партійному з’їзді.

Таким чином, позапартійні громадяни, втратили право мати свого представника у представницькому органі.

Я, як і інші позапартійні, не можу бути присутнім на з’їздах. Навіть пробравшись до зали партійного з’їзду, запропоновану мною кандидатуру буде проігноровано, а мене виставлено на вулицю.

Право політичних партій висувати кандидатів у депутати призводить до узурпації державної влади політичними партіями, що не відповідає статті 5 Конституції.

Таким чином, я вимагаю скасувати порядок формування законодавчого органу за партійними списками, а саме частину 2 статті 10 закону "Про вибори народних депутатів", в якій кандидатів у депутати може висувати партія. Крім того, вимагаю скасувати статтю 57 закону того ж закону, яка передбачає висування кандидатів у депутати у формі виборчого списку кандидатів у депутати від партії (блоку) за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією.

Якість формування представницького органу та результати його роботи прямо залежить від вільного доступу кожного громадянина бути висунутим кандидатом у депутати, а не від політичної партії та її керівника.

Подане мною Конституційне звернення мусить зламати феодальну систему формування законодавчої влади за сімейними кланами.

Я свідомий того, що Конституційне звернення не сподобається політичним партіям, які сьогодні представлені у Верховній Раді, керівникам цих партій, олігархам. Та я захищатиму моє право. І звертаюся до Вас за громадською підтримкою поданого мною Конституційного звернення Radecky@ukr.netРуслан Радецький, адвокат, для УП

Відповіді

 • 2009.03.11 | Sean

  cправа в тому, що ...

  OlalaZhm пише:
  > Знати б, як його знайти, я теж хочу
  він же є-мейл наприкінці дає - Radecky@ukr.net

  > Я вирішив подати і подав Конституційне звернення про порушення моїх громадянських прав....
  > Таким чином, я вимагаю скасувати порядок формування законодавчого органу за партійними списками,

  Справа в тому, що у конституційному зверненні громадянин не може нічого вимагати скасувати. Тобто може, але то не відповідає вимогам закону про конст. звернення. Громадянин може лише (за певних умов!) вимагати тлумачення закону чи Конституції.

  А не хочете приєднатися краще до цього?
  http://maidanua.org/static/news/2009/1236700276.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua