МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Унеможливити прийняття неефективних актів" (/)

03/12/2009 | Sean
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо здійснення державної регуляторної політики відносно законотворчості) (реєстр. № 4139), внесений В’ячеславом Кириленком та Ксенією Ляпіною. Проект Закону розроблено з метою розповсюдження вимог Закону України “Про основні засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності” щодо підготовки законодавчих актів, які мають ознаки регуляторного акту, на законопроекти, які подаються до Верховної Ради України народними депутатами України, Президентом України та Кабінетом Міністрів України.


Як зазначається у пояснювальній записці, законопроект розроблено з метою підвищити якості законотворчої діяльності, зменшення ризику прийняття законодавчих актів, які негативно впливають на соціально-економічний стан країни.


„Останнім часом присутні приклади необґрунтованого прийняття законів, які викликають масові обурення громадськості, зокрема це стосується місцевих податків та зборів, транспортного збору, тендерних закупівель тощо. Підвищення якості законодавчого регулювання сприятиме покращенню бізнес-клімату та притоку інвестицій в Україну”, - вважають автори законопроекту.


Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України “Про комітети Верховної Ради України” щодо необхідності здійснення комітетами ВР України аналізу звітів про відстеження результативності законодавчих актів, що мають ознаку регуляторних актів та готуються регуляторними органами відповідно до статті 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та організації слухань за результатами аналізу звітів про відстеження результативності законодавчих актів, у тому числі на засіданнях ВР України, та внесенні відповідних пропозицій. Відповідно до законопроекту, Регламентом Верховної Ради України встановлюється вимога щодо необхідності подання до законопроектів, які мають ознаки регуляторного впливу, аналізу регуляторного впливу та інформації про оприлюднення регуляторного акту.


„Цей законопроект внесений для того, щоб обмежити дурість, яка вилазить з ВР через непродуманість і необґрунтованість певних кроків. Саме через відсутність норм, які пропонуються законопроектом № 4139 останнім часом Верховна Рада фактично помилково приймала закони, які потім доводилося відміняти”, - сказала сайту „За Україну!” Ксенія Ляпіна.


„Дуже часто депутати пропонують якісь ініціативи не думаючи як вони повинні виконуватися і чи зможе держава їх проадмініструвати і проконтролювати, - зауважила Ляпіна. - Легко ввести якусь заборону, але необхідно також продумувати спосіб і механізм реалізації регулювання, яке пропонується”.

http://zaua.org/news/139

Відповіді

  • 2009.03.12 | Микола Гудкович

    Так нецікаво! Такі законопроекти — злочин проти народу™Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua