МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори в Тернопільській області ніхто не скасосував - член ЦВК

03/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Тернопільська обласна територіальна виборча комісія зобов`язана організувати й провести вибори в обласну раду, незважаючи на скасування постанови Верховної Ради про їх призначення.

Таку думку в ексклюзивному коментарі УНІАН висловив член Центральної виборчої комісії Михайло ОХЕНДОВСЬКИЙ.

«Перш за все, необхідно розвінчати міф про те, що Верховна Рада України нібито скасувала позачергові вибори депутатів Тернопільської облради», - сказав М.ОХЕНДОВСЬКИЙ.

За його словами, 3 березня 2009 року Верховна Рада скасувала лише власну постанову про призначення позачергових виборів від 18 грудня 2008 року.

«Будь-який поважаючий себе юрист знає, що до конституційних повноважень Верховної Ради відноситься тільки призначення, але ніяк не скасування чергових і позачергових місцевих виборів. Взагалі, скасування призначених виборів – яскравий приклад правових нонсенсов, які з грудня 2004 року все частіше стали з`являтися в українській правотворчій і правозастосовчій практиці. Адже, з точки зору права, постанова про призначення виборів є актом індивідуальної дії, який вичерпує себе в момент публікації. І подальше скасування такого акту ніяких юридичних наслідків не створює взагалі», - вважає представник ЦВК.

«У ті похмурі для багатьох роки реакції, коли в Україні судам ще дозволялося ухвалювати рішення, засновані на Конституції та законах, а не на побажаннях контролюючих їх політичних сил, Конституційний Суд встиг сформулювати саме таку правову позицію», - додав М.ОХЕНДОВСЬКИЙ, посилаючись на ухвалу Конституційного Суду України від 21 грудня 2000 року.

М.ОХЕНДОВСЬКИЙ пояснив, що з моменту публікації рішення парламенту про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради проведення цих виборів регулюється виключно нормами Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних і міських голів». «Почався виборчий процес. Закон пов`язує завершення виборчого процесу з єдиною подією – офіційною публікацією результатів виборів. Ніяких інших варіантів закон не залишає: будь-який виборчий процес, одного разу почавшись, може закінчитися тільки за умови, що в призначений день відбулося голосування, результати виборів встановлено компетентною виборчою комісією – в даному випадку Тернопільською обласною - й ці результати офіційно опубліковано у встановленому законом порядку», - уточнив він.

«Просто так перервати виборчий процес, який почався відповідно до закону й на передбачених ним підставах, неможливо. Інституту скасування виборів виборче законодавство, як демократичних держав, так і України, не містить взагалі. І це стосується будь-яких виборів – чи то вибори президента, вибори народних депутатів, або місцеві вибори», - переконаний М.ОХЕНДОВСЬКИЙ.

«У ситуації з тернопільськими виборами в наявності спроба створення надзвичайно небезпечного прецеденту. Хто тепер може гарантувати, що у Верховній Раді десь у грудні 2009 року не набереться достатня кількість голосів для скасування її ж постанови про призначення чергових виборів Президента України у зв`язку з необхідністю економії виділених на їх проведення коштів державного бюджету? До речі, з 10,6 мільйонів гривень субвенції державного бюджету на проведення виборів депутатів Тернопільської обласної ради ЦВК вже перерахувала обласній виборчій комісії 6,4 мільйона. Частину цих коштів вже витрачено», - повідомив М.ОХЕНДОВСЬКИЙ.

Водночас, на його думку, ситуація, що склалася навколо виборів депутатів Тернопільської облради, певною мірою може вплинути і на довіру виборців до результатів цих виборів і на їх правову долю. «Напевно, не можна виключати, що ті або інші політичні сили намагатимуться оскаржити результати виборів на тій підставі, що Верховна Рада скасувала своє ж рішення про їх призначення. Але з точки зору закону, такі доводи будуть абсолютно неспроможними. На жаль, не можна виключати й того, що внаслідок навмисно сформованої щодо цих виборів атмосфери невизначеності, деякі виборчі дільниці в області просто не відкриються 15 березня», - вважає представник ЦВК.

М.ОХЕНДОВСЬКИЙ підкреслив, що його думка є приватною й не може розглядатися як офіційна позиція Центральної виборчої комісії.

«ЦВК до організації місцевих виборів безпосереднього відношення не має, а Тернопільська обласна територіальна виборча комісія як організатор виборів в обласну раду, на мій погляд, повинна була б забезпечити їх належну підготовку й проведення, а також встановити й опублікувати їх результати. Хоча сьогодні я колегам з обласної виборчої комісії не заздрю: з одного боку, вчора окружний адміністративний суд Тернопільської області своїм рішенням зобов`язав їх провести вибори 15 березня, з іншого – окружний адміністративний суд м. Києва, що став уже притчею во язи цех, сьогоднішньою ухвалою проводити вибори взагалі заборонив. Тепер зацікавленим сторонам залишилося дочекатися, з яким із двох документів в обласну комісію раніше прийдуть судові виконавці, адже виконувати формально потрібно обидва, питання лише: в якому порядку», - резюмував М.ОХЕНДОВСЬКИЙ.

http://www.unian.net/ukr/news/news-305473.html

sean

Відповіді

 • 2009.03.13 | Микола Гудкович

  Уявляю, якого ярлика приліпить Охендовському БЮТ…

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Тернопільська обласна територіальна виборча комісія зобов`язана організувати й провести вибори в обласну раду, незважаючи на скасування постанови Верховної Ради про їх призначення.
  > Таку думку в ексклюзивному коментарі УНІАН висловив член Центральної виборчої комісії Михайло ОХЕНДОВСЬКИЙ.

  Цинічний вчинок!

  > «Перш за все, необхідно розвінчати міф про те, що Верховна Рада України нібито скасувала позачергові вибори депутатів Тернопільської облради», - сказав М.ОХЕНДОВСЬКИЙ.

  Зухвалець!


  > «Будь-який поважаючий себе юрист знає, що до конституційних повноважень Верховної Ради відноситься тільки призначення, але ніяк не скасування чергових і позачергових місцевих виборів. … І подальше скасування такого акту ніяких юридичних наслідків не створює взагалі», - вважає представник ЦВК.

  Портнов: «Це мій текст!».

  > «Просто так перервати виборчий процес, який почався відповідно до закону й на передбачених ним підставах, неможливо. Інституту скасування виборів виборче законодавство, як демократичних держав, так і України, не містить взагалі.

  Який нахаба! Йому весь БЮТ торочить, що можна скасовувати вибори, деякі члени НСНУ та ЗУ вважають, що ці виборі непотрібні, а він!..

  > М.ОХЕНДОВСЬКИЙ підкреслив, що його думка є приватною й не може розглядатися як офіційна позиція Центральної виборчої комісії.

  О, це правильно. А то портнобригада вже була зібралася на виїзд.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.13 | Sean

   можливо, щось на взірець ворога народу

   адже, як нам вже пояснювали, "вибори - злочин проти народу"
 • 2009.03.13 | bazillio

  Re: Вибори в Тернопільській області ніхто не скасосував - член ЦВК

  БЮТовци совсем страх потеряли используют суды и Вр для решения своих бандитских вопросов. Они знают что им не пройти в облраду и вот всячески пытаются их отменить!
 • 2009.03.13 | Змій

  Re: Вибори в Тернопільській області ніхто не скасосував - член ЦВК

  Протягом останніх місяців тільки ледачий не звинувачував прем’єр-міністра у втрачених Україною шансах як у внутрішньополітичному вимірі, так і — насамперед — у сфері міжнародних відносин. А тут ще й возня з виборами, позор такій прем.єрці!
 • 2009.03.13 | Масна

  Re: Вибори в Тернопільській області ніхто не скасосував - член ЦВК

  Депутатська група «За Україну!» в Тернопільській обласній раді категорично відкидає будь-які політичні спекуляції пов’язані з позачерговими виборами до Тернопільської обласної ради та стоїть на позиції проведення дочасних виборів у законодавчо встановленому порядку.
  - Наша депутатська група у Верховній Раді України не голосували ні за призначення дочасних виборів до Тернопільської обласної ради, ні за їхнє скасування третього березня, – каже голова депутатської групи «За Україну!» в Тернопільській обласній раді Степан БАРНА. – У нас викликає обурення те, що керівники Тернопільщини в особі голови облдержадміністрації Юрія Чижмаря та голови облради Михайла Миколенка, котрі представляють різні політичні сили, змагаючись за владу, перетворили область в експериментальний майданчик. Так далі тривати не може. Народ має сказати своє слово.
  Степан Барна наголосив: особиста позиція щодо припинення фінансування позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради члена депутатської групи «За Україну!» Анатолія Матковського не співпадає з позицією усієї депутатської групи.
  - Оцінку заявам та поведінці Анатолія Матковського буде дано на черговому засіданні депутатської групи «За Україну!», - пообіцяв С. Барна. – Щодо нашої політичної сили, то ми готові до виборів.
  А. МАСНА.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua