МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко видав указ про Народний рух

03/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Ураховуючи видатний внесок Народного Руху України за перебудову в національне відродження та здобуття Україною незалежності, з нагоди відзначення у 2009 році 20-ї річниці створення цієї організації та на підтримку ініціативи громадськості постановляю:

1. Утворити Організаційний комітет з підготовки та відзначення у 2009 році 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову (далі – Організаційний комітет).

Призначити ДРАЧА Івана Федоровича - першого голову Народного Руху України за перебудову – головою Організаційного комітету.

Голові Організаційного комітету, Українському інституту національної пам'яті внести у двотижневий строк пропозиції щодо персонального складу Організаційного комітету.

2. Кабінету Міністрів України:

1) розробити з урахуванням пропозицій Організаційного комітету та затвердити у місячний строк план заходів з підготовки та відзначення у 2009 році 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову, передбачивши, зокрема:

проведення у вересні 2009 року в м.Києві у Національному палаці мистецтв «Україна» всеукраїнських урочистих зборів з нагоди 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову, а також урочистостей в інших населених пунктах України;

проведення за участю Національної академії наук України, Національної академії державного управління при Президентові України у червні 2009 року міжнародної наукової конференції, присвяченої історії становлення та діяльності Народного Руху України за перебудову, видання відповідних матеріалів;

організацію виставок документів і матеріалів, пов'язаних із діяльністю Народного Руху України за перебудову, зокрема тематичної експозиції в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім»;

відзначення річниць знакових подій українського національно-політичного руху кінця 80-х - початку 90-х років XX століття;

видання наукової та науково-популярної літератури з історії Народного Руху України за перебудову, спогадів його лідерів та активістів;

створення та показ документальних фільмів про діяльність Народного Руху України за перебудову;

випуск в обіг поштової марки та конверта, присвячених 20-й річниці створення Народного Руху України за перебудову, здійснення спецпогашення поштової марки;

2) забезпечити фінансування заходів, пов'язаних з підготовкою та відзначенням 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову.

3. Українському інституту національної пам'яті, Державному комітету архівів України, Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ України сприяти доступу вчених та представників громадськості до матеріалів, пов'язаних зі становленням Народного Руху України за перебудову.

4. Міністерству освіти і науки України, Українському інституту національної пам'яті:

забезпечити об'єктивне висвітлення у навчальному процесі теми українського національно-політичного руху кінця 80-х – початку 90-х років XX століття та ролі в ньому Народного Руху України за перебудову;

організувати із залученням активістів Народного Руху України за перебудову проведення протягом 2009 року у навчальних закладах, бібліотеках тематичних заходів, зокрема конференцій, круглих столів, семінарів.

5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям затвердити заходи з відзначення у 2009 році 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову та забезпечити їх реалізацію.

6. Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів з відзначення 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову, організувати тематичні цикли радіо- та телепередач, видання відповідних інформаційних матеріалів, сприяти виступам у засобах масової інформації засновників та активістів Народного Руху України за перебудову.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

13 березня 2009 року

sean

Відповіді

 • 2009.03.14 | Валерій С-ко

  Re: Ющенко видав указ про Народний рух

  Був причетним до створення Народного Руху. Це були незабутні часи. Навіть Помаранчева революція "відпочиває". На жаль, владу у незалежній Україні не вдалося вибити з рук комуністичної номенклатури, яка зробила вигдяд, що перефарбувалася у блакитно-жовті кольори. Тому й "маємо, що маємо". Якби тоді РУХ здобув таку ж перемогу, як, наприклад, литовський САЮДІС, то Україна давно вже була б і в НАТО і в ЄС. Дуже прикро бачити як президент та прем'єр, які ніколи не мали жодного відношення до Руху, поборюють одне одного, руйнючи українську державність. Певен, що якби вони у свій час були причетними до Руху, то ставили б на перше місце інтереси держави й народу. Чорновіл собі такого ніколи б не дозволив. В незалежній Україні правлять бал російські попса, блатняк і феня. На керівні державні посади призначаються, всупереч законодавству, особи, які не володіють державною мовою. Оббріхується українська історія, обпльовуються святині. Грабується народ. Диференціація доходів найбагатших і найбідніших складає тисячі разів (у Скандинавії всього декілька). Це може спричинити соціальні заворушення і наіть громадянську війну. Україна може втратити державність. Треба щось робити! Пропоную ставити ці питання на всіх заходах з відзначення 20-ї роковини Руху.

  Геть 5-у колону!
  Слава Україні!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.14 | Михайло Свистович

   Re: Ющенко видав указ про Народний рух

   Валерій С-ко пише:
   > Був причетним до створення Народного Руху. Це були незабутні часи. Навіть Помаранчева революція "відпочиває".

   Теж був причетним. Дійсно незабутні. Але щодо "відпочинку" не згоден. Це - різні речі й кожна з них по-своєму незабутня. ПР "відпочиває" хіба що з огляду на важливість (незалежність таки важливіше ніж просто зміна еліт при владі) та результат (тоді отримали значно більше).

   > На жаль, владу у незалежній Україні не вдалося вибити з рук комуністичної номенклатури, яка зробила вигдяд, що перефарбувалася у блакитно-жовті кольори. Тому й "маємо, що маємо". Якби тоді РУХ здобув таку ж перемогу, як, наприклад, литовський САЮДІС, то Україна давно вже була б і в НАТО і в ЄС.

   "Якби" статися не могло. Різні були настрої в народі.

   > Дуже прикро бачити як президент та прем'єр, які ніколи не мали жодного відношення до Руху, поборюють одне одного, руйнючи українську державність. Певен, що якби вони у свій час були причетними до Руху, то ставили б на перше місце інтереси держави й народу.

   Не факт. Купа укрсучнардепуків були причетними до Руху, що не заважає їм брати участь у цьому поборюванні, відставивши інтереси держави.
 • 2009.03.14 | Hadjibei

  То був найцікавіший час мого життя

  Скільки енергії було витрачено, скільки радості було тоді, скільки надій!
  І то було недаремно!
  Слава Україні!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.14 | yes

   Re: То був найцікавіший час мого життя

   Hadjibei пише:
   > Скільки енергії було витрачено, скільки радості було тоді, скільки надій!
   > І то було недаремно!

   Схоже, що Ви чогось таки й не зрозуміли.
 • 2009.03.14 | Сахаров

  Re: Ющенко видав указ про Народний рух

  Гарний був час. І цікавий. Як ми тоді обводили навколо пальця і ГБ і обком КПУ. Перетягли на свій бік міліцію. Та вартувало те судів, штрафів, звільнень з роботи. Підчас путчу було жарко - були затримання і арешти, обіцянки поставити до стінки. Всяке було. Були й жертви - Іван Сокульський, вічна йому пам'ять, так і не оклигав після побиття. І то був час пісень - ми багато співали пісень народних, січових стрільців, УПА. Помаранчова революція - це інше. А нас було не так багато, проте ми перемагали.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua