МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Запитання до правників

03/13/2009 | Сахаров
Зараз у місті міліція проводить перевірку ліцензійності комп'ютерних програм - заходять до комп'ютерних клубів, беруть час і перевіряють програми. Якщо знаходять неліцензійні, вимагають сплати штрафу і знищення програм.
Але сталося таке - мій знайомий сидів у парку з ноутбуком. Підійшли міліціонери, забрали ноутбук, пояснюючи це необхідністю перевірки програм. Ноутбук повернули, але знищили всі програми і змусили сплатити штраф. Як це треба кваліфікувати? Ноут - приватна власність, яку можна вилучити за рішенням суду, а не мовчки забирати у людини.

Відповіді

 • 2009.03.13 | Хвізик

  ніфігасібє

  Сахаров пише:
  > Але сталося таке - мій знайомий сидів у парку з ноутбуком. Підійшли міліціонери, забрали ноутбук, пояснюючи це необхідністю перевірки програм. Ноутбук повернули, але знищили всі програми і змусили сплатити штраф. Як це треба кваліфікувати? Ноут - приватна власність, яку можна вилучити за рішенням суду, а не мовчки забирати у людини.
 • 2009.03.13 | 123

  а гроші на фальшивість не перевірили в нього?

  ще в нього міг бути одяг фейковий - написано на трусах адідас, а зроблено на малій арнаутській. могли б і труси перевірити.
 • 2009.03.13 | Skapirus

  Не від правника

  Сахаров пише:
  > Але сталося таке - мій знайомий сидів у парку з ноутбуком. Підійшли міліціонери, забрали ноутбук, пояснюючи це необхідністю перевірки програм. Ноутбук повернули, але знищили всі програми і змусили сплатити штраф. Як це треба кваліфікувати?
  Як беспрєдєл. На прикладі звичаїв в Німеччині можу сказати, що на роботі у нас стоїть повністю ліцензійне забезпечення, доінсталювати я можу лише те, що офіційно безкоштовне, тобто порушень закону не має бути. А от на домашніх компах практично всі мої знайомі мають купу зламаного софта включно з операційними системами.

  Я б радив Вашому знайомому відсканувати та виставити в Інтернет документи, на підставі яких він має платити штраф. Думаю, можна було б трохи цю справу більше розвоняти, аби в майбутньому мєнтам неповадно було лізти в приватну власність. Хочуть розважатися - хай йдуть в міністерства та інші установи, там неліцензійного софта просто неміряно включно з операційними системами.
 • 2009.03.13 | saha

  Це без предел

  а вони ліцензії на рпограми питали може вони в нього дома лежать.
  А може у батьків в іншому місті
  Наприклад на мойому все ліцензійне тільки навряд чи я всі ліцензії одразу знаюду розбросані де попало.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua