МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Неадекватний Тягнибок адекватно про вибори на Тернопіллі (/)

03/16/2009 | Shooter
УП

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок готовий до переголосування виборів до Тернопільської облради.

"Думаєте, я буду впиратися, якщо будуть проголошені перевибори? Ні", - сказав Тягнибок в інтерв’ю "Українській правді"

"Сьогодні зламано основний міф, який існував проти нас – що "Свобода" є непрохідною. Це той міф, який нам нав'язувався БЮТ і "Нашою Україною", - зазначив він.

На думку Тягнибока, за підсумками нинішніх виборів до Тернопільської облради "цей міф зруйновано".

"Наступні вибори принесуть нам ще вищий результат. Тому, якщо зараз буде оголошено повторне переголосування – ми тільки за! Але я не думаю, що БЮТ покращить свій результат", - додав Тягнибок.

На питання, з ким "Свобода" блокуватиметься у новій обласній раді, Тягнибок сказав: "Точно не з Партією регіонів".

Тягнибок визнав, що частково високий результат ВО "Свобода" пояснюється "неправильною поведінкою БЮТ".

"Вони показали нескоординованість, розхлябаність, зарозумілість. Вони думали, що переможуть в судах. Ви що, ні в кого навіть сумніві не було! Як інакше, адже БЮТ завжди перемагає у судах!", - розповів Тягнибок

"Але особливо по галицькому виборцеві вдарило зближення Тимошенко з російськими царями – Медведєвим і Путіним. Це був для них особливий удар, і бумерангом це нам допомогло", - зазначив лідер ВО "Свобода".

Відповіді

 • 2009.03.16 | Shooter

  Адекватний Горбач адекватно про вибори на Тернопіллі (/)

  Блоґ на УП

  Виборець дрейфує до принципово нових проектів


  Результати голосування в такій консервативній галицькій області, як Тернопільська, чітко показує зсув уподобань виборців до нових політичних проектів. Проектів у хорошому розумінні цього слова. З новим баченням політичного майбутнього, у якому немає місця такому приторному політичному сьогоденню.

  Люди показали, що бажають чогось принципово іншого, свіжішого, молодшого. І це яскраво доводить значна втрата своїх позицій як "Нашою Україною", так і Блоком Юлії Тимошенко.

  Сама виборча процедура і всі технологічні виборчі непорозуміння (насправді юридичні технології – маніпулювання виборчим процесом), бажання одних провести, а інших – скасувати вибори, на тлі коливання третіх:) суттєво спантеличили тернопільського виборця.

  І от у цій ситуації дезорієнтації він, підвівши очі й оглянувшись довкола, проголосував за тих кого там побачив.

  Якби участь у виборах брали також політичні проекти Яценюка, Гриценка чи В'ячеслава Кириленка, цілком можливо, що виборці обирали б, насамперед, серед них.

  Однак вони згаяли таку можливість для політичного старту й пропустили вперед політичні сили Тягнибока (ВО "Свобода") й губернатора Чижмара ("Єдиний центр"). Причини у кожного різні: від браку ресурсів, невіри у власні сили або притуплення відчуття реальності, до небажання ризикувати малим заради великого – майбутніх президентських виборів.

  Врешті-решт застосування серйозних адміністративних важелів впливу на те, щоб вибори таки відбулися, є серйозним кризовим симптомом для всієї демократичної системи України. Парадоксальним чином вибори можна провести лише тоді, коли вживаєш адмінресурс: коли ти його не хочеш або не можеш вжити, або, коли він є надто слабким – демократична процедура просто не спрацювує – вона саботується великими політичними партіями чи гравцями-монополістами (фактично узурпаторами влади).

  При цьому якщо на всеукраїнському рівні БЮТу таки вдалося заблокувати парламентські вибори восени минулого року, то на рівні регіональному такий варіант не пройшов. Це означає, що уряд Тимошенко на регіональному рівні має слабші важелі впливу ніж секретаріат Ющенка.

  І особистий рейтинг Тимошенко – не такий вже й неспалимий політичний капітал...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua