МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олег Романчук: Звернення до Президента України

03/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Зверненння до Президента України Віктора Ющенка

Пане Президенте,

Звернутися до Вас мене спонукав адресований Вам відкритий лист Володимира Яворівського (“Найвища посада в Україні випадково дісталася везунчикові з Хоружівки”), розміщений на електронних шпальтах інтернет-видання “Українська правда” 18 березня.

Так ось. У травні 1956 року Шарль де Голль задекларував перед французьким народом своє державницьке кредо: “Нині, перед лицем випробувань, що знову постали перед країною, хай вона знає, що я готовий взяти на себе владу… Я – самотня людина, яка не ототожнює себе з жодною партією, з жодною організацією. Я – людина, яка не належить нікому і належить усім”.

Вікторе Андрійовичу, візьміть приклад з французького президента, який у непростий для країни час зумів стати на чолі нації. Історія гідно оцінить Ваш вчинок.

Надто багато втрачено і не реалізовано як за останні чотири роки, так і за всі сімнадцять років нашої незалежності. Але шанс змінити ситуацію на краще все ще залишається. Надія, як мовиться, помирає останньою. Ще є надія щось змінити. Проте часовий резерв надто малий. Від сили чотири місяці.

Ви мусите скористатися шансом. Можливо, це буде останній шанс у Вашій політичній кар’єрі залишитись в історії.

Ви мужня людина (яскраве цьому підтвердження Ваш багаторічний поєдинок з наслідками підступного отруєння). Ви все ще залишаєтесь українським Президентом. Саме Українським. На Вас лежить величезний тягар відповідальності за долю нації й держави.

Попри зневіру та невизначеність, які запанували в душах і головах українців, мусите дати їм шанс змінити життя на краще, вселити надію на майбутнє. Це вкрай складно. Можливо, Вам доведеться чимось пожертвувати. Особистим. Але Ваш вчинок належним чином оцінить історія й нація. Мусите піднятись над власними амбіціями, продемонструвати волю, рішучість і послідовність. Схід і Захід України мають побачити у Вашій особі Президента всіх громадян нашої держави.

«Жодної будівлі (в тому числі держави) не може збудувати той, хто їх не хоче будувати; план будови, і то докладний, виробляють перед початком будування і щоб вести — треба добре знати і шлях і мету, а відповідає за всіх той, хто веде…». Так охарактеризував добу УНР канадський дослідник Роман Млиновецький. Ця думка не втратила слушності й нині.

Існують засадничі речі, які слід якомога скоріше донести до українських громадян, аби вони чітко усвідомили ДЕ ХОЧУТЬ БУТИ і ЯК ХОЧУТЬ ТУДИ ДІСТАТИСЯ. Тож Вам, пане Президенте, треба встановити загальнозрозумілі пріоритети, якими визначається майбутнє України і які зумовлюють конкретні дії сьогодні. Слід виробити оптимальний план осягнення цілі. Не будь-якою ціною, не скільки буде змоги, а лише стільки, скільки потрібно. Головні ресурси доброго планування — інтелектуальні й психологічні, а не матеріальні. Добре планування полягає у стимулюванні до дії — розумно і свідомо вибрані, реалістично й точно окреслені цілі, які можна здійснити. Цілі мають збігатися з можливостями, інакше — втрата ресурсів на авантюрні прожекти

Мусите чітко поставити перед нацією першочергову мету і вказати найкоротший шлях до її реалізації. Йдеться насамперед про зрозумілу всім громадянам програму не просто виходу з кризи, а по суті програму порятунку держави. Має бути висунено гасло “За!” За Україну, за її прооцвітання, за її громадян, за їхній добробут, за їхню безпеку. Гордіїв вузол політичного конфлікту, який триває вже четвертий рік, має бути розрубаний.

Як Головнокомандувач Збройних Сил мусите зробити все від Вас залежне, аби врятувати українське військо. Згадайте застереження В’ячеслава Липинського: “Спинний хребет кожної державної, а отже, й державно-демократичної організації – армія”. На жаль, мусимо констатувити, що “наша сучасна демократія українська – це організм без спинного хребта” (В’ячеслав Липинський).

Щоб збалансувати владу, в найближчі три-чотири місяці слід скликати Установчі збори (Конституційну асамблею).

Перше завдання УЗ – визначити соціально економічний устрій суспільства. Цей устрій має забезпечити умови зростання економічного добробуту країни та її громадян, дотримання свобод і соціального захисту. Саме УЗ визначають повноваження та відповідальність кожної гілки влади, граничну кількість державних чиновників і розміри їхнього утримання. Ці норми мають бути зафіксовані, й надалі жодна гілка влади не може їх перевищувати. Принцип відсторонення членів УЗ від влади і неучасті їх у виборних владних структурах у майбутньому гарантує, що при встановленні меж повноважень і привілеїв гілок влади вони створюватимуть їх не «під себе». Це найважливіша умова будівництва ефективних структур влади. Головна особливість Установчих зборів полягає в тому, що після виконання покладених на них функцій їх члени уже ніколи не займатимуть виборних державних посад. УЗ мають також строго розділити гілки влади, заборонити так зване «делегування повноважень» від однієї гілки влади до іншої. Саме через таке делегування виконавча влада звичайно підпорядковує собі інші структури, у результаті чого демократія замінюється авторитарним режимом і деспотією.

1. Установчі збори мали б затвердити не тільки новий виборчий закон, а й нову Конституцію (вона може бути й модифікованою сучасною). «Розвести» всі гілки влади повинна нейтральна сторона.

2. Оскільки в судовій гілці влади цілковитий обвал, то для посилення (чи тотальної зміни) судової гілки влади необхідно здійснити два заходи: а) виборність суддів (як і депутатів); б) введення в судову систему інституту судових засідателів (у кожному засіданні має брати участь 10–12 засідателів).

Нинішня Верховна Рада цих змін, звісно, не внесе. Вона не змінить навіть Закон про вибори. У нинішній кризовій ситуації в Україні єдиний важіль, який може зсунути замшілу (антидержавну по суті) політичну брилу з місця, – Ви, пане Президенте.

Якщо Установчі збори не будуть скликані і не буде здійснене «перезавантаження» системи, держава може ввійти у стан ступору. Hannibal ante portas! Ганнібал біля воріт, пане Президенте! Попри підступи недругів, попри складну економічну й політичну ситуацію, яку ще можна контролювати, попри соціологічні рейтинги, Ви ще маєте певний резерв довіри у громадян. Скористайтеся своїм шансом. Президентським. Можливо, останнім.


З повагою
та найкращими побажаннями

Олег РОМАНЧУК,
шеф-редактор журналу «Універсум»,
кандидат філологічних наукsean

Відповіді

 • 2009.03.19 | Almodovar

  Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

  Мало було часу? 5 років? Що станться з цим селюком в наступні 5 років? нехай пасе курей-в нього це, мабуть, добре виходило.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.19 | Михайло Свистович

   Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

   Almodovar пише:
   > Що станться з цим селюком в наступні 5 років?

   У Вас якісь комплекси з приводу сільського походження Ваших пращурів?

   > Нехай пасе курей-в нього це, мабуть, добре виходило

   Курей не пасуть. Пасуть корів, овець, кіз, коней, зрідка гусей та свиней, хоча останнє це вже екзотика. Негарно бути невігласом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.19 | GreyWraith

    "Якби не скрипка і не бас, то музика б свині пас"

   • 2009.03.19 | Tamerlan

    Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

    Михайло Свистович пише:
    > Almodovar пише:
    > > Що станться з цим селюком в наступні 5 років?
    >
    > У Вас якісь комплекси з приводу сільського походження Ваших пращурів?
    >
    > > Нехай пасе курей-в нього це, мабуть, добре виходило
    >
    > Курей не пасуть. Пасуть корів, овець, кіз, коней, зрідка гусей та свиней, хоча останнє це вже екзотика. Негарно бути невігласом.
   • 2009.03.19 | Almodovar

    Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

    Шановний пане! Слово "селюк" в більшості дискурсів застосовується не як ознака походження, а як характеристика менталітету, способу дій, методології і причинності прийняття рішень особою. Ця назва означає, що особа є обмеженою у світогляді, дотримується так званих "жлобсько-хуторянських" принципів: "а у нас в селі всі так розмовляють", тому мовляв, і я так буду. Селюки за визначенням, а не за походженням-це будь-хто, хоч би й нью-йоркер. Є російський аналог -"дєрєвєнщина", тобто, недалека, культурно обмежена особа, хоч би й вона збирала трипільські горщики, викопані кримінальними злочинцями із української землі на продаж.
    По-друге. Термін "пасти курей" є вельми застосовуваний. Він означає абсолютно безінтелектуальне і безвідповідальне та й безглузде заняття, наприклад, як в селі для малечі - адже це вони, ще без штанів ходячі по двору, "пасуть" курей, бо з двору їх не пускають.
    Невігластво-то дуже сувора характеристика. От ви, наприклад, чи зможете відрізнити сінантропа від урбанопітека? Ні? То ви-невіглас?
    Дякую за увагу.
    Думка автора не завжди співпадає з думкою уряду США.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.19 | Михайло Свистович

     Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

     Almodovar пише:
     > Шановний пане! Слово "селюк" в більшості дискурсів застосовується не як ознака походження, а як характеристика менталітету, способу дій, методології і причинності прийняття рішень особою

     Застосовується людьми, які нічим, окрім свого міського місця проживання похвалитись не можуть. Адекватні та культурні люди не вживають цього образливого для мешканців сіл терміну.

     > Ця назва означає, що особа є обмеженою у світогляді, дотримується так званих "жлобсько-хуторянських" принципів

     Жлоби (люмпен) живуть переважно в містах, а не на хуторах, які совки знищили як осідки незалежних гоподарств та українства.

     > Є російський аналог -"дєрєвєнщина"

     такий самий жлобський аналог

     > По-друге. Термін "пасти курей" є вельми застосовуваний

     Невже?

     > Він означає абсолютно безінтелектуальне і безвідповідальне та й безглузде заняття, наприклад, як в селі для малечі - адже це вони, ще без штанів ходячі по двору, "пасуть" курей, бо з двору їх не пускають.

     В селі малеча пасе гусей, це міська малеча переважно б"є байдики

     > зможете відрізнити сінантропа від урбанопітека?

     зможу

     > Думка автора не завжди співпадає з думкою уряду США

     То Ви є громадянином США?
  • 2009.03.19 | Д. А.

   Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

   Almodovar пише:
   > Мало було часу? 5 років? Що станться з цим селюком в наступні 5 років? нехай пасе курей-в нього це, мабуть, добре виходило.

   Може, скажете, шановний, що в Вас добре виходить? Окрім "Є-хохо..", звісно...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.19 | Almodovar

    Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

    Якщо щось у мене погано виходить, то справа моя й моєї жінки. А якщо у Президента щось погано виходить - то справа 45 мільйонів і їхній же геморой.
  • 2009.03.19 | Gazdum

   Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

   Almodovar пише:
   > Мало було часу? 5 років? Що станться з цим селюком в наступні 5 років? нехай пасе курей-в нього це, мабуть, добре виходило.


   ось на таких і розраховують вороги та недруги України (((
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.19 | Almodovar

    Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

    І ТЮля не краща і Янук не те. То нехай знову керує Балога? Здається, він у нас справжній презик?
    І взагалі, досить обговорювати МЕНЕ, адже обговорюєтьбся заява іншого пана, а не моїх 5 копійок. Давайте до головної теми. То повернемось же до наших баранів!
 • 2009.03.19 | vkhanas

  І тут тема Громадянської асамблеї

  цікаво виходить
 • 2009.03.20 | bazillio

  Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

  БЮТ задолбало своими политическими расправами! Вот у народа закончится терпение и все будут весеть на заборе !!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.20 | Оксана

   Re: Олег Романчук: Звернення до Президента України

   Справедливість є і за неї треба боротися!:gun:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua