МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cлужба безпеки України презентувала "Білу книгу - 2008"

03/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
19 березня ц.р. у Службі безпеки України відбулась презентація видання «Біла книга – 2008», яке є публічним звітом СБУ про пріоритетні результати її діяльності та одним із засобів демократичного цивільного контролю над безпековим сектором держави.

У презентації взяли участь член Громадської ради при СБ України Степан Брацюнь, директор Національного інституту проблем національної безпеки при РНБО України Олександр Власюк, керівник неурядової організації «Мережа партнерства Україна-НАТО» С.Джьордж, представники неурядових громадських організацій, експерти з питань реформування безпекового сектору, науковці.

«Білу книгу» видано Службою безпеки України відповідно до Закону України «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та відповідно до Концепції реформування СБУ, затвердженої Указом Президента України В.Ющенка від 20.03.08 р.

Основним призначенням «Білих книг» у європейському демократичному суспільстві є інформування широкої громадськості про діяльність спецслужб.

Перше таке видання - «Біла книга 2007: Служба безпеки і розвідувальні органи України» вийшло друком торік. У ній були представлені матеріали Комплексного огляду сектору безпеки України, висновки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони тощо.

У цьогорічному виданні основну увагу приділено питанням реформування СБУ у спецслужбу європейського зразка, вдосконалення демократичного контролю за її діяльністю, взаємодії з громадськістю, співробітництву з країнами ЄС та НАТО, гуманітарним проектам з відродження національної пам’яті.

У вступному слові до «Білої книги 2008» Президент України Віктор Ющенко відзначив внесок Служби безпеки України у відродження історичної пам’яті українського народу і відновлення справедливості, адже ця робота «сприяла звільненню від страхів і нашарувань тоталітарного минулого, піднесенню національного духу та консолідації демократичного суспільства».

Як підкреслив, презентуючи видання, Голова СБ України Валентин Наливайченко, «Біла книга» сприятиме кращому розумінню в суспільстві і на міжнародній арені завдань і функцій спецслужби української держави, що впевнено торує шлях інтеграції у світову демократичну спільноту».

Він запевнив, що діяльність Служби безпеки України залишатиметься прозорою для широкого загалу громадськості. «Ми готові до відкритого діалогу з суспільством і будемо неухильно дослухатися до рекомендацій громадських інституцій щодо поглиблення демократичного контролю, врахування світового досвіду».

«Пріоритетом у нашій роботі є не абстрактні ідеали, а людина, її честь і гідність, що є найвищою соціальною цінністю, як це визначено у статті 3 Конституції України», - наголосив В.Наливайченко.

«Біла книга 2008» - ілюстроване науково-популярне тематичне видання, яке невдовзі побачить світ також і англійською мовою. Її буде представлено учасникам Другої Міжнародної конференції "Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб", яка відбудеться у Києві 24 квітня ц.р.. Конференцію організовує Служба безпеки України спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами та Офісом зв’язку НАТО в Україні.

Прес-центр СБ України

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua