МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

22 березня - Міжнародний День водних ресурсів

03/20/2009 | ekoburougcc
Населення планети збільшується та споживає все більше прісної води, проте в багатьох регіонах світу через зміну клімату доступ до води стає все більш обмеженим. По мірі того, як льодовики відступають, передбачити кількість атмосферних опадів стає все складніше, а повені і засухи приймають усе більш критичний характер. Вкрай важливо розпоряджатися водними ресурсами раціонально, збалансовано задовольняючи різні потреби у воді.

Значна частина водних ресурсів планети - як надземних, так і підземних - використовується на спільній основі. 40% населення світу проживає на території одного з 263 басейнів, які спільно використовуються двома або більшою кількістю країн. При обговоренні спільного використання обмежених водних ресурсів регулярно висловлюється стурбованість з приводу можливих запеклих суперечок. Проте, як показує досвід, незважаючи на те, що вода може бути причиною конфлікту між державами і громадами, відбувається зворотній процес. Люди, які мають конкуруючі потреби, як правило, не вступають в конфлікт, а співпрацюють.

Всесвітній день водних ресурсів, що проходить цього року під гаслом «Спільні водні ресурси - спільні можливості», підкреслює те, що трансграничні водні ресурси можуть стати об'єднуючою силою. В світі діють щонайменше 300 міжнародних угод про використання водних ресурсів, учасниками яких часто є сторони, що мають розбіжності в інших сферах. Ці угоди показують, що наявність загальних водних ресурсів може сприяти зміцненню довіри і миру. Політична воля, гнучка політика, міцні інститути та всебічний підхід дозволять нам опертися на цю основу на користь загального блага.

Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів я закликаю уряди, громадянське суспільство, приватний сектор і всі зацікавлені сторони визнати, що майбутнє всіх нас залежить від того, як ми розпоряджаємося нашими коштовними і обмеженими водними ресурсами».

Довідкова інформація:
Як відомо, у світових каталогах Україна в переліку маловодних. За ступенем водозабезпеченості Україна посідає одне з останніх місць серед країн Європи, а за водоємністю валового внутрішнього продукту перевищує їх у кілька разів. Водні ресурси України використовують, а отже, і забруднюють у кілька разів інтенсивніше, ніж в інших країнах.

Як відомо, в Україні є близько 220 000 річок загальною довжиною 170 000 тисяч кілометрів. Деякі з річок протікають також через території Румунії, Словаччини, Польщі, Росії, Білорусі, Молдови та Угорщини.

Проблема якості питної води була й лишається вкрай актуальною і надзвичайно гострою в Україні. Споживання недоброякісної питної води певною мірою впливає на відставання України від розвинутих країн по середній тривалості життя та високу смертність. В окремих населених пунктах питна вода за фізико-хімічними показниками (загальна мінералізація, жорсткість, залізо, фтор тощо) не відповідає вимогам національного стандарту. Як наслідок, для багатьох регіонів країни забезпечення населення питною водою є пріоритетною екологічною проблемою.
Джерело: Сайт ООН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua