МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Добрі арґументи за НАТО. (НМД)

03/23/2009 | Woodstock generation
Вчора побачив не дуже переконливі аргументи "Свободи" проти нейтрального статусу України і згадав свої у одній суперечці на цю тему.

Опоненти скептично ставились до НАТО та Європи - а особливо до того, що у випадку проблем ми можемо розраховувати на когось іншого, крім себе.

Я спитав їх - ви бачили Google Earth? Бачили. А у військових є подібні системи - тільки значно більш докладні та у реальному часі.
А GPS бачили? Звичайно.
Добре, нехай ми можемо зробити чудові танки, літаки, ракети - але чи зможемо ми розгорнути системи космічного шпіонажу, зв'язку, наведення та позиціонування? Для цього треба позапускати сотні - якщо не тисячі супутників. Скільки це коштуватиме і скільки десятиліть займе розгортання цих систем?
А можна бути боєздатними без таких систем? Коли противник бачитиме кожен наш танк - а ми будемо повністю "сліпі"? Весь наш арсенал буде просто купою залізяччя без таких систем.

І навіть якщо не дуже розраховувати на безпосередню військову допомогу у випадку конфлікту - то сам факт доступу до цих систем радикально зменшує саму імовірність виникнення такого конфлікту.

Є велика категорія людей, на яких такі аргументи діють безвідмовно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua