МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"ГТС України є невід'ємною частиною російського комплексу"

03/25/2009 | EUROATLANTICA
Українська й російська преса все ще продовжує "обсмоктувати" деталі демаршу російської делегації під час проведення у Брюсселі 23 березня конференції з модернізації Української Газо-Транспортої Системи (УГТС) . Володимир Путін в Москві заходиться піною і називає підписання спільної Декларації "ЄС-Україна, Міжнародна інвестиційна конфереція щодо модернцізації Української Газо-Транспортної Симстеми" без участі Росії "безглуздям". Партія Регіонів в особах "великих знавців-експертів" з питань енергетики Ганни Герман та Інни Богословської також декларує своє російске вірнопідданське ставлення до цього факту. Ганна Герман називає підписаний документ "мемуарами", а Інна Богословська охрестила підписання Декларації "національною ганьбою" України. Одначе офіційний Брюссель усьому цьому лементу не надає майже ніякого значення. В асоціації виринає ілюстрація про гавкання моськи на слона.

Отже! Що ж врешті-решт трапилось 23 березня в Брюсселі? Спочатку про те як російська делегація надула щоки. Оглядаючи публікації української й російської преси, перше що кидається в очі, це те ,що більшість ЗМІ цитують лише одне речення міністра енергетики Росії Сергія Шматко про те, що Росія обурена, бо на останній сторінці Декларації щодо учасників у модернізації Української ГТС для Росії не було відведено місця для підпису. Натомість друге речення Сергія Шматко, чомусь, випустили з поля зору як українські так і російські ЗМІ, а також і українські політики, зокрема горе-експерти в галузі енергетики Ганна Герман та Інна Богословська. А даремно, бо міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив дуже нахабну річ по відношенні до України. А саме (цитуємо) : "Українська Газо-Транспортна Система є невід'ємним елементом газового комплексу Російської Федерації". Не більше ні менше. Як вам подобається така російська риторика? Тобто саме отой факт , що ЄС і Україна не врахували, що "ГТС України є невід'ємною складовою цілого енергетичного комплексу Російської Федерації" змусило, начеб-то, російську делегацію демостративно залишити конференцію. Іншими словами, заявити в такий спосіб свій протест.

Агентство Євро-Атлантичного Співробітництва, вже після того, як усі закордонні гості й учасники конференції порозлітались по своїх країнах, звернулось до комісара Єврокомісії у справах енергетики Андріса Пібалгса з проханням прокоментувати істерику Москви. На що Андріс Пібалгс дуже спокійно відповів: - Ми , тобто Європейська Комісія, вважає, що формат міжнародної конференції був коректним, так само ми вважаємо, що коректним є перелік сторін, які поставили свої підписи під спільною Декларацією "ЄС-Україна, Міжнародна інвестиційна конфереція щодо модернцізації Української Газо-Транспортної Симстеми". А це - Глава Уряду України Юлія Тмошенко, Єврокомісія - комісари Беніта Ферреро Вальднер та Андріс Пібалгс, перший віце-президент Європейського Банку з Реконструкції і Розвитку Варел Фріман, президент Європейського Інвестиційного Банку Філіп Мейстад і представник Всесвітнього Банку Мартін Райзер. Усі ці сторони є не лише ініціаторами і керівниками проведеної конференції, вони також є гарантами втілення в життя програми з модернізації ГТС України. До чого тут Росія? Хоче інвестувати в реновацію системи, нехай домовляється з Україною, ЄС не проти цього.

Агентство АЕАС: - Пане Пібалгс, одначе Росія пояснює своє незадоволення тим, що її начеб-то усунули від цього проекту, не дивлячись на те, що газогонами України в країни ЄС постачатиметься російський газ, і що ГТС України є інтегральною складовою російського газового комплексу.

Андріс Пібалгс: - По-перше. Я вважаю хибним твердження, яке висловив російський міністр енергетики про те, що ГТС України є складовою газового комплексу Росії. ГТС України - це державна власність і майно України. По-друге, слід відрізняти газ і газотрейдерський елемент від технічної сторонони постачання газу, тобто окремого проекту щодо модернізації Газо-Транспортної Системи України. Для ЄС, як для України важливо, щоб система була модернізована, відповідала критеріям ЄС і могла безпечно перекачувати газ в країни Євросоюзу. А чий це газ буде, чи російський, чи азійський, чи туркменський, це вже питання до газотрейдерів, аби лише вони були надійними. Тут не слід змішувати комерційний бік газопостачання з технічною безпекою перекачування газу через територію Ураїни в країни ЄС.

На запитання Агентства АЕАС, наскільки реалістично виглядає теза багатьох українських, російських політиків, оглядачів, що після побудови транзитних газових систем "Північного й Південного потоків", вони витіснять Україну з Єропейського ринку газопостачання, Комісар ЄС Андріс Пібалгс відповів, що для ЄС питання альтернативних газотранспортних систем лишається в переліку пріоритетів, але це ще в неблизькій перспективі. "Сьогодні нам важливо зберегти і зміцнити традиційного партнера ЄС в газопостачанні, яким є Україна",- сказав Комісар ЄС у справах енергетики Андріс Пібалгс.

Ростислав Демчук
Агентство Євро-Атлантичного Співробітництва ( АЕАС) ,
Брюссель

Відповіді

 • 2009.03.25 | АБВГ

  "Україна є невід'ємною частиною Русі" - патріарх КиРило

  святий дух супроводжує священний газ
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.25 | Адвокат ...

   Шото тіпа тоґо...

   АБВГ пише:
   > святий дух супроводжує священний газ
  • 2009.03.25 | Bestt

   Re: "будем строить русский мир" - патріарх КиРило (л)

   «Русская церковь - это огромное сообщество людей, по своим размерам намного превышающее границы современной Российской Федерации», - заявил Патриарх, отметив необходимость заложить основы «русского мира - великого многонационального мира».

   Как уже сообщалось, в ближайшее время Патриарх Кирил намерен посетить с визитом Киев, поскольку Украина – «очень важная часть исторической Руси..

   http://focus.in.ua/news/63248/2.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.25 | Историк

    "Русская география"

    Москва, и град Петров, и Константинов град -
    Вот царства русского заветные столицы...
    Но где предел ему? и где его границы -
    На север, на восток, на юг и на закат?
    Грядущим временам их судьбы обличат...
    Семь внутренних морей и семь великих рек...
    От Нила до Невы, от Эльбы до Китая,
    От Волги по Евфрат, от Ганга до Дуная...
    Вот царство русское... и не прейдет вовек,
    Как то провидел Дух и Даниил предрек.
   • 2009.03.25 | GreyWraith

    Цікаві моменти цього самого спічу

    Bestt пише:
    >«Русская церковь - это огромное сообщество людей, по своим размерам >намного превышающее границы современной Российской Федерации»
    Упс! Церква, в першу чергу - християнська, в другу - православна, а вже в третю - національна. (а у першоджерелах взагалі написано, що для Царства Божого нема ні елліна, ні іудея, тобто ніяких обраних народів, - і це підкреслюється не один раз). Цікаво, чи відчуває себе патріарх Кирило християнином? ;)

    >, - заявил Патриарх, отметив необходимость заложить основы «русского >мира - великого многонационального мира».
    Ще один цікавий косяк. Росіяни - це народ. Кожна людина себе ідентифікує із якимось народом. Точно так само народ ідентифікує своїх і чужих. В народ або можна входити - або не входити, зокрема, або бути росіянином - або не бути. А патріарх Кирило щось верзе про багатонаціональний російський народ. Що це значить? Що є росіяни першого і другого сорту? Ну так поділ людей на сорти протирічить самим основам християнства...

    І цікаве зауваження щодо необхідності закласти основи російського світу. Я-то думав, що російський світ вже п'ять сотень років цвіте і пахне, а тут, виявляється, і основи його ще не закладено? :lol: Так ні - он існує на глобусі російська держава, одна із наймогутніших держав світу, дім для російської нації і для християнської православної церкви російської нації. І з приводу вєлічія - невже найбільшої площі із існуючих досі держав мало? Чи то - неправильний російський світ, бо замалий? ;) Схоже, що так: он патріарх Кирило хоче набагато розширити кордони РФ. Мало їм.

    Але ж проблема у тому, що на планованих до приєднання до Росії землях ще живуть якісь народи. Що з ними буде в пропонованому патріархом Кирилом російському світі? Є для них місце? Вони будуть чимось типу людей другого сорту - як християни у Османській Імперії, чи слов'яни у Третьому Рейху? Чи їх асимілюють? Виженуть? Виріжуть до ноги?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.25 | Историк

     Вы же все спрашивали - "где, где российская идеология?!" Через

     месяц будет принята и "Стратегия национальной безопасности до 2020 года". А вот и интернациональный кадровый резерв для всего этого: "Грядущая реформа уголовной системы позволит сократить число заключенных на 200 тысяч человек. Об этом сообщил директор Федеральной службы исполнения наказаний (ФСИН) Юрий Калинин. По его сведениям, "сейчас у нас порядка 910 тысяч заключенных" и по итогам реформы "это число может сократиться до 700 тысяч человек". В строю всем место найдется. Тогда и "основы" заложим!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.25 | Сергій Кабуд

      РФ амністує 200тисяч головорізів і найме їх до спецназу

      чи зашле діверсантами в Україну і на Захід
    • 2009.03.25 | Bestt

     Re: Москва - третий Рим

     эта вся идеология уже давно в кабинетах московского Кремля выписана. еще во времена Ивана Грозного.

     вот они ее в жизнь и вопрощяют.

     а церковь - для Кирила, Путина и др. - это не хрестиянство, не вера, - а способ влияния на народы , их подчинения и строительства "многонационального русского мира"

     "мы наш мы новый мир постром"... ничего нового.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.25 | Сергій Кабуд

      додамо іхні десятки тисяч ядерних бомб, ракет, хім-біо зброї

      Росією володіє саме те що в народі відомо під назвою САТАНА

      висновки зрозумілі?
 • 2009.03.25 | Историк

  Вот что меня действительно напрягает, так это

  хамско-агрессивный тон российских представителей: так хамят, когда о последствиях УЖЕ не заботятся: "Дмитрий Трофимов, курирующий в российском посольстве в Канаде политические вопросы, заявил в комитете по обороне Палаты общин канадского парламента, что опасения канадских политиков по поводу «российского медведя в воздухе» преувеличены. Стоит опасаться лишь тех «медведей», которые ответственны за обрушение фондовых рынков, «в Лондоне, Нью-Йорке, Торонто либо Москве», считает Трофимов".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.25 | АБВГ

   Мова зони. Професійне. Сленг. (/)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.25 | Историк

    Блатные прибегают к фене только в своей среде и для

    подтверждения внутренней иерархии. С фраерами так - какой резон? Здесь же - другое: госаппарат настраивается и мобилизуется на конфронтацию с внешним миром. Грубо говоря, "профессорского сына" Диму Медведева заставляют матюгаться со старшими - чтобы от кодлы не отбился. Вопрос: а что в таком случае у паханов на уме? Зачем вот, типа, эти учения под Ростовом?..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.25 | kotygoroshko

     а що там, під Ростовом?

     вчаться смоктати у китайців?


     Историк пише:
     > Зачем вот, типа, эти учения под Ростовом?..
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.25 | Историк

      Re: а що там, під Ростовом?

      kotygoroshko пише:
      > вчаться смоктати у китайців?
      С китайцами другой совместный фронт. Здесь - конкретнее:
      Под Ростовом прошли учения МВД по пресечению массовых беспорядков
      Милицейский спецназ отработал в Ростовской области действия по пресечению массовых беспорядков с использование вертолетов и броневиков. В учениях приняли участие около 300 человек. Также в проведении операции были задействованы пять вертолетов Ми-8, полицейский бронированный автомобиль «Тигр», БМП, автомобили «Урал» и «КАМАЗ», а также пожарные машины и «скорая помощь». На учениях присутствовал министр внутренних дел Рашид Нургалиев. Сценарий учений включал в себя массовые беспорядки на этнической почве в 50-тысячном городе, а также нападение преступников на инкассаторский автомобиль и захват заложников.
      25.03.2009 13:11 —


      >
      >
      > Историк пише:
      > > Зачем вот, типа, эти учения под Ростовом?..
    • 2009.03.25 | Сергій Кабуд

     всі джерела по СССР-РФ вказуют: вони готують війну, світову

     не хочемо допустити війни: треба змінити режим в РФ

     інакше вмиратимуть сотні міліонів людей в світі
 • 2009.03.25 | Максимович

  Re: "ГТС України є невід'ємною частиною російського комплексу"

  Росийськи чиновники все ще в писочницю грають. Але ще чудниш ведуть себе свои пришелепувати.
 • 2009.03.25 | Чучхе

  Невід"ємна частина виявилася не настільки й невід"ємною...

 • 2009.03.25 | Bestt

  Re: росия сбросила маску "дружбы" и пошла в рукопашную


  да. вот они - тайные замыслы и истинные планы.

  Москва давно хотела трубу загробастать. и вот, когда почувствовала, что она может уплыть в Европу пошла по беспределу. пан или пропал.

  для достижения своих целей все средства хороши - главное чтобы жила и крепла империя.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.25 | OlalaZhm

   от хай тепер європейці подивуються на своїй шкірі...

   путя дуже на них образився. вже не на нас - на них.
 • 2009.03.25 | Историк

  ...а вот вам и reminder:

  http://www.polit.ru/bbs/2009/03/25/corrupt.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.25 | Сергій Кабуд

   Хорошковский, Фирташ- хорошие люди

   выглядит как будто ктото сильно не любит Фирташа
   что не мудрено- Фирташ много сделал и делает для Украины

   статья наполнена спекуляциями и предположениями - не все выглядят правдоподобно

   одно ясно из статьи: Хорошковский, Фирташ- хорошие люди ))
  • 2009.03.25 | Almodovar

   Re: ...а вот вам и reminder:

   прошёл по ссылке. Лично меня вообще не интересует, что думает о моей стране Еврейский конгресс. У них есть своя страна, в которой арабы-официально угнетаемое меньшинство. Пусть позаботятся об арабах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.25 | Историк

    Израиль реально противостоит оси: Хамас-Иран-Россия

    Украину изо всех сил выталкивают из такой системы координат. Догадайтесь - кто...
 • 2009.03.25 | Микола Гудкович

  …комплексу меншовартості

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.25 | Историк

   пожалуй

 • 2009.03.25 | BIO

  Йолопи! Забули додати підпис пана Рєвєрса!!! Де Нємиря? Де

  ота жирна ручка навійоженого прєзика!!!

  Йуля, переписуй констатацію акцептуйно взад!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua