МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чарівний голос України в Іспанії

03/25/2009 | Anjelica Smaga
.....Тільки далеко від Батьківщини розуміємо, як нам бракує вишневого цвіту.... У 2000 році, приїхавши в Іспанію заробітчанами, зробивши крок на зустріч новим випробуванням, ми навіть не могли уявити, що ця країна стане нашою другою домівкою. Часом,болем у серці, колить оте слово слово «імігрант».

Бо в Іспанії ми «свої» серед чужих, а в Україні»чужі» серед своїх. Але, де б ми не були, об´єднує нас «наше» -українське. Доля кожної людини –це вишитий рушник, на який ліг візерунком життєвий шлях.

Юлія Смага народилась у 1996 році на Львівщині.Родина дівчинки щедро обдарована талантами. Прабабця Параскевія Юліанівна-гарно співала, грала на скрипці, була керівником хору ,театру, танцювального гуртка. Бабуся Лариса Ярославівна -танцювала у «Верховині», а потім була запрошена до відомого у Радянському Союзі театру «Гілля Ромен» під керівництвом Миколи Сліченка. Отож і маленькій Юлі Бог подарувув талант до співу. У 3 роки дівчинка заявила, що вона-Ані Лорак та співала пісень Селін Діон. Свій перший виступ співачка згадує з усмішкою, бо було це в 4 роки. В п´ятирічному віці , артистка проходить відбірковий тур і виступає на гала-концерті «Маминих зіроньок».

Через рік Юля їде в Іспанію, щоб після трирічної розлуки побачитись з татом. Молода родина Смага, так ,як і сотні інших, була змушена з певних причин, шукати кращої долі у чужих краях. У 2004- дівчинка поступає на навчання у професійну консерваторію «Amaniel» м.Мадрид, де вивчає уроки гри на фортепіано та сольфеджіо. П`ятирічну програму юна піаністка освоює за 4 роки. Рік займається ліричним вокалом з викладачем оперного співу. 2005-бере участь у складі дитячого хору у найбільшій у Європі постановці опери «Кармен», де є єдиною імігранткою. Приймає участь у концертних програмах Української діаспори в Іспанії. Знімає свої перші відео-кліпи.

У 2006 році Юля делегатка на інтернаціональному Форумі у Києві «Український спів у світі».Завдяки таланту і працелюбності , у дівчинки з¨являються шанувальники, як в Україні, так і в Іспанії. Виступи у палаці «Україна» у м. Київ та Палаці Спорту у м. Мадрид тільки збагатили досвід юної співачки.

На протязі 2006-2007 Юлія працює над своїм першим альбомом «Квіти з далека». Він присв¨ячений імігрантським дітям, які, як ті квіти розкидані по цілому світу. Репертур Юлії Смаги-це класика та сучасні пісні, дбайливо підібраний, щоб публіка, яка складається з різних вікових категорій, змогла отримати від виступів незабутні враження. Ну, і звичайно пісні, які для дівчинки написала її мама Анжеліка Смага: поет і композитор,художник –дизайнер.

Літом 2007 співачка стає Лауреатом на Міжнародному конкурсі молодих Виконавців у м. Володимир. Пісні Юлі, написані мамою дівчинки, були відзначені , як одні з найкращих на фестивалі. А у 2008 виборює Золоту медаль на Міжнародному фестивалі у Каталунії «Іспанія». Фіналістка єдиного у Іспанії такого рівня конкурсу для дітей VEO-VEO Юлю запрошували взяти участь у кастингу для зйомок до кінофільму, де головну роль зіграла Марія Ізабель –переможниця дитячого Євробачення. До останнього моменту наша землячка була претенденткою на головну роль у фільмі «Марісоль»- про юну співачку,зірку іспанського кіно 60-х років.

Іспанська преса називає Юлію «Чарівним голосом України». Юна українка була запрошена на численні програми телебачення та радіо і інтерв¨ю у пресі свідчили, що тяжкий труд та старання не могли бути не поміченими. У 2006 році Юля вітала цілу Іспанію українською колядкою.

Юля співає на 5-х мовах , намагається поєднати дві культури: іспанську та українську, щоб в Іспанії більше людей могли познайомитись з українською піснею. «Ми співаємо українською і хочемо щоб наш спів почули у світі» Дивуються люди бажанню співати, популяризуючи українську культуру,розраховуючи тільки на свої сили. Адже ,їхали за кордон гроші заробити, щоб вижити - а не «співати». Та коли щедрий дитячий спів, заставляв цих людей плакати та згадувати рідні домівки, напевно більшої нагороди і не треба.

Але, як не дивно, не дивлячись на активну участь у громадському житті української діаспори у Іспанії, чомусь творчісттю Юлії більше цікавляться іспанці , демонструючи своє визнання та повагу. Та бували випадки , коли за відмову співати як «Шакіра» дівчинка залишалась «поза проєктом».

2009 рік для родини Смага розпочався приємною несподіванкою. Іспанський канал TVE2 у програмі «Школа батьків» започаткавав нову рубрику «Мій маленький світ», у якій знайомить глядачів з талановитими дітьми. Перша програма була про українку Юлію Смагу. Зараз Юлі 12 і вона є студенткою престижної у Іспанії школи естрадного мистецтва. Бере уроки вокалу у відомого співака Нарцісо Теноріо, займається танцями, вдосконалює майстерність гри на фортепіано. Не завжди є можливість щороку бувати в Україні, та цьому році юна співачка хоче спробувати щастя-прийняти участь у конкурсах як в Україні так і в Європі. Ну і звичайно записати нові пісні. Декілька з них, написала сама виконавиця,адже у 12 все цікаво... І діти ростуть так швидко... Юля намагається спілкуватись з українцями по цілому світу і знаходить нових друзів
.....Адже всі ми діти твої УКРАЇНО.....

Відповіді

  • 2009.03.25 | speravi35

    Re: Чарівний голос України в Іспанії

    Юля співає не "на п"ятьох мовах", а п"ятьма мовами - відчуваєте різницю, пане авторе ? Бережімо чистоту рідної мови!
  • 2009.03.26 | патріот

    Re: Чарівний голос України в Іспанії

    та досить вже нити... якщо так сумуєте, повертайтесь


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua