МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Києвська громадскість відсвяткувала білоруський "День Волі"

03/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У «День Волі» - свято що присвячено заснуванню Білоруської народної республіки, відбулося пікетування Посольства Республіки Білорусь. Ініціаторами заходу виступили українські активісти і білоруси, що мешкають у Києві. Учасниками пікетування було згадано про опозиційних активістів у Білорусі, які зазнали тиску з боку державної влади. Зокрема, зараз знаходяться у СІЗО і чекають суду: Арцём Дубскі, Мікалай Аўтуховіч, Юры Лявонаў, Уладзімер Асіпенка та решта. Під час пікетування польський священнослужитель Ярослав Лукасик, що був депортований за межі Білорусі у 2007 році, зазначив, що в країні майже відсутня свобода совісті та слова. «В країні лишилась тільки одна незалежна загальнонаціональна газета – «Наша Ніва». Постійно чиняться перешкоди у діяльності протестантських та католицьких церков, бо вони мають незалежне ставлення до подій, що відбуваються у країні», - згадав Я.Лукасик.

Активісти підготували письмове звернення до білоруської влади, де вони вимагали: припинення тиску на християнські церкви та незалежну пресу; припинення політичних репресії та каральних заходів до опозиційних діячів; амністії політв’язнів. На прохання пікетувальників вийти комусь із представників посольства, щоб передати звернення, черговий повідомив, що рамки діяльності установи не передбачають подібної форми роботи. «Усі документи та звернення надсилайте поштою», - відповів черговий.

Відповіді

 • 2009.03.25 | petro

  Re: Києвська громадскість відсвяткувала білоруський "День Волі"

  Тепер треба чекати, набиратись терпцю може й Україні і українцям засіяє сонце волі золоте. Може хтось з чужинців заступиться за Україну і вирве її з лабет зайд можновладців.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.25 | Михайло Свистович

   Re: Києвська громадскість відсвяткувала білоруський "День Волі"

   petro пише:
   > Тепер треба чекати, набиратись терпцю може й Україні і українцям засіяє сонце волі золоте. Може хтось з чужинців заступиться за Україну і вирве її з лабет зайд можновладців.

   Угу, он чужинці з півночі аж руки чухають від нетерплячки заступитися за Україну і вирвати її з лабет зайд можновладців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua