МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява КУН

03/26/2009 | UPA_Podilya
ЗАЯВА
Президії Головного Проводу
Конгресу Українських Націоналістів

Конгрес Українських Націоналістів з тривогою констатує факт поглиблення політичної, економічної та соціальної кризи в країні. Посилення негативних явищ в житті суспільства загрожує сягнути найближчим часом катастрофічних масштабів, стати викликом національній безпеці та існуванню Української держави .
Головними причинами крайнього підсилення кризових явищ на тлі глобальних проблем, на думку Конгресу Українських Націоналістів, є:
- свідоме розбалансування системи влади шляхом внесення змін до Конституції України 2004 року;
- цинічна діяльність антиукраїнських сил, в тому числі, і в органах державної влади;
- олігархізація політичного та економічного життя країни;
- соціальне розшарування суспільства;
- відвертий популізм основних політичних сил у Верховній Раді і брутальне нехтування національними інтересами на догоду антиукраїнським силам;
- загроза подальшої ревізії Конституції України, спрямованої на послаблення української державності.
Задля виходу із кризової ситуації, Конгрес Українських Націоналістів пропонує невідкладно вжити радикальних заходів спрямованих на подолання політичної та економічної кризи в державі, а саме:
1. Скликати Конституційну асамблею, завданням якої буде підготовка і винесення на всенародне обговорення нової Конституції України.
2. Одночасно з обранням Конституційної асамблеї провести дорадчий референдум, на який винести ключове питання державного устрою України щодо можливої форми правління – президентсько-парламентської, парламентсько-президентської, президентської.
3. Реформувати судову гілку влади.
4. Змінити виборчу систему, запровадивши відкриті партійні списки для обрання депутатів Верховної Ради та мажоритарно-партійний підхід при формуванні органів місцевого самоврядування з вимогою встановлення цензу осідлості на відповідній території виборчого округу.
5. Здійснити децентралізацію влади шляхом змін бюджетної системи та надання органам місцевого самоврядування повноважень щодо формування органів виконавчої влади, що забезпечить організацію та розвиток самодостатніх територіальних громад. Формувати органи державної виконавчої влади на рівні областей і забезпечити реалізацію державної політики в т.ч. у фінансовій сфері в частині використання на регіональному та місцевому рівнях коштів державного бюджету.
6. Запровадити систему преференцій для малого і середнього підприємництва.
7. Оздоровити фінансово-банківську систему: відновити та оптимізувати механізми кредитування, зробити кредити доступними та посильними.
8. Впровадити прозорі і доступні для широких підприємницьких кіл механізми набуття земельних ділянок, як просторового підґрунтя їх діяльності. Законодавчо унеможливити спекулятивні явища на вторинному ринку землі через запровадження відповідних преференцій для державних і самоврядних органів влади та інвестиційних зобов’язань і системи жорсткого контролю за їх виконанням для суб’єктів господарювання.
9. Запровадити систему стимулювання для інноваційних технологій спрямованих на енерго- та матеріалозбереження, впровадження наукоємних та інтелектуаломістких виробництв, диверсифікація джерел енергозабезпечення.
10. Забезпечити системне подолання наслідків духовно-культурного колоніалізму та протидію духовному імперіалізму.
11. Захистити інформаційний простір держави шляхом введення відповідних преференцій для українського книговидання, друкованих та електронних ЗМІ, телерадіомовлення, українського кіновиробництва, театрів та музеїв.
Прийняття відповідних рішень повноважними органами влади необхідно забезпечити всіма конституційними засобами, включаючи право народу на пряме виявлення своєї волі шляхом масових акцій, громадянського протесту, громадянської непокори.

Слава Україні! Героям Слава!

Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів
20.03. 2009р.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua