МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УГКЦ просить приєднатися до "Години Землі"

03/26/2009 | keymaster
Київ, 25 березня 2009 року

Звернення Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології з приводу всесвітньої природозахисної акції “Година Землі”

Дорогі брати і сестри! Шановні співвітчизники!

Наша планета важко хвора. Основні симптоми її екологічного захворювання проявляються у розбалансуванні кліматичної системи та все частіших природніх катаклізмах, які несуть в собі дедалі більшу загрозу та трагічніші наслідки для людей. Згадаймо хоча б тільки руйнівну силу повені літком 2008 року, а також масштабність її соціально-економічних та екологічних наслідків.

Як не парадоксально, але саме ми, люди, є одночасно причиною та жертвою хвороби, яку по науковому називають екологічною кризою. Кожен з нас вносить свою лепту у її загострення по мірі непоміркованого використання природніх ресурсів, споживання енергії та свого повсякденного ставлення до довкілля. З іншої сторони, всі ми живемо в спільному домі, яким є для нас Земля і її проблеми є проблемами кожного з нас.

В цьому сенсі Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології просить усіх небайдужих долучитися до всесвітньої акції ГОДИНА ЗЕМЛІ, ініційованої Всесвітнім Фондом Природи (WWF), і відповідно в суботу 28 березня о 20:30, на одну годину вимкнути необов’язкові джерела освітлення та побутові електроприлади.

Послання акції полягає в тому, що ніхто не має права залишитись бездіяльним і очікувати на рішення інших. Кожна людина може і має зробити свій внесок для порятунку планети починаючи з найменшого - не витрачати марно електроенергію, воду, газ, купляти енергозберігаючі прилади для дому та офісу, тощо. Суть акції полягає також в тому щоб привернути увагу світової спільноти до проблеми змін клімату, що мають трагічні наслідки для сотень мільйонів людей і показати керівникам держав, які вкотре зберуться в кінці року у Копенгагені, що люди планети чекають від них стратегічних і практичних рішень цього питання.

В контексті християнської віри Година Землі – це не просто спроба заощадити за 60 хвилин побільше електроенергії, але це насамперед можливість засвідчити свою релігійну ідентичність долучившись до всесвітніх зусиль направлених на захист створіння, що “стогне і страждає у тяжких муках” (Рим 8, 22). Пам’ятаймо, що поняття християнської відповідальності включає в себе також турботливе ставлення до Божих дарів природи, їх мудре та помірковане використання.

В контексті Великого посту Година Землі – це для нас вагомий шанс, це ще одна додаткова година, щоб застановитися та зробити гененеральну ревізію свого способу думання та поведінки, переосмислити пріоритет цінностей нашого життя. Це дуже добра нагода не просто вимкнути світло чи електроприлад, але рівночасно увімкнути свою людську та християнську самосвідомість і відповідно знову знайти час для Бога, час для своїх найближчих ближніх в колі сім’ї, а рівночасно також - час для збереження природи.

Не будьмо байдужі, а по можливості залучімо до акції друзів і сусідів, розкажімо про неї своїм колегам та знайомим. Одна година в нашому житті – може стати початком змін для кращого майбутнього планети!

Д-р Володимир Шеремета,
керівник Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології


Довідка

Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала всесвітньою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Багато всесвітньо відомих пам’яток, наприклад Золоті Ворота в Сан-Франциско та Колізей в Римі, на годину стали темними, як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.

Згідно даних WWF на сьогодні про свою участь та підтрику “Години Землі” - 2009 заявили близько 2000 тисяч міст по всьому світі (серед яких зокрема Нью Йорк, Пекін, Париж, Рим та Москва).

Також Україна долучиться в цьому році до Всесвітньої Години Землі. У великих містах, містечках та селах люди вимкнуть світло та зайві чи необов’язкові електроприлади на одну годину, Годину Землі. Містами партнерами акції в Україні задекларували себе Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ та багато інших міст.

За попередніми підрахунками назагал по всьому світі в акції візьмуть участь до одного мільярда людей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua