МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Андрій Мохник: Сьогоднішня криза - доказ, що в Україні необ- (/)

03/26/2009 | Хай Живе Олег Тягнибок
хідно змінити еліту

Андрій Мохник26 березня 2009
26 березня в аґенції Інтерфакс відбулась конференція «Три сценарії кризи – Росія, Україна і Казахстан», в якій взяли участь К.Шипова (Інститут посткризового світу, Москва), В.Седнєв (Організації захисту підприємств «Бизнес-Солидарность», Москва), О.Бухалов (ФОМ-Україна).

Заступника Голови ВО «Свобода» Андрія Мохника запрошено на конференцію як експерта для висвітлення економічної концепції «Свободи» – партії-переможця на виборах у Тернополі.

Андрій Мохник зазначив, що теперішня криза доводить в Україні необхідність заміни еліти, докорінного очищення влади, тобто люстрації, та згуртування українців навколо національної ідеології. Тільки тоді будь-який зі сценаріїв виходу з кризи стане ефективним в Україні.

Також заступник голови ВО «Свобода» наголосив на тому, що Україні бракує усвідомлення себе як сильного геополітичного центру в Балто-Чорноморському регіоні. Усвідомлення цієї місії може згуртувати як нову політичну еліту, яка прийде до влади, так і українську націю.

Учасники дискусії зазначили, що вихід з кризи є. Але вийти з неї країна може лише власними силами, опираючись на політичну волю – здоровий волюнтаризм – й беручи приклад з ефективних світових цивілізаційних моделей, насамперед німецької та японської.

Експерти стверджують, що фінансова криза вийшла з рамок економічної сфери й набрала характеру політичної. На їхню думку, на пострадянському просторі існує три потужних центри впливу – це Київ, Астана та Москва, і саме ці країни є своєрідними «полігонами світової кризи».

Сьогодні Україні на вершині політичної кризи, а захищати свої інтереси на акціях непокори готові більше 40% населення держави. Згідно з опитуваннями, українці найменше сподіваються на спроможність нинішньої влади подолати кризу, проте покладають надії на нових людей, які прийдуть до керма держави після найближчих виборів.

Експерти зазначають, українці потребують ідеології. Адже консолідація нації та патріотизм можуть зіграти рятівну роль для виході з кризи (яка, судячи з усього, затягнеться на 3-5 років). Тернопільські вибори, на яких перемогла саме ідеологічна політична сила, продемонстрували напрямок, в якому може рухатися далі Україна.

Прес-служба ВО «Свобода»

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/010247/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua