МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд придумав, за чий рахунок закривати дири в Пенсійному фонді

03/26/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Урядовим законопроектом вчергове пропонується фактично скасувати єдиний податок для підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, зобов*язавши "спрощенців" щомісяця окремо доплачувати до ПФ не менше 120 грн (далі - більше).

Фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та задіяні у їхньому бізнесі члени сімей повинні платити до Пенсійного фонду не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

Відповідна норма запропонована в оприлюдненому у четвер законопроекті "Про внесення змін до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що Кабінет міністрів вніс напередодні до Верховної Ради на заміну свого законопроекту від грудня 2008 року, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Відповідно до нього, суму перерахувань приватними підприємцями в Пенсійний фонд пропонується обмежити розміром страхового внеску, розрахованого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці.

Документ передбачає, що приватні підприємці зможуть самостійно визначати розмір свого страхового внеску у рамках зазначених меж.

"Це дасть можливість зазначеним особам на рівних засадах з іншими застрахованими особами формувати розмір пенсії не нижче прожиткового мінімуму", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Мінімальний розмір страхового внеску розраховується як мінімальна заробітна плата, помножена на розмір збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, або 33,2%.

З урахуванням встановленої з 1 січня 2009 року мінімальної зарплати 605 грн./місяць мінімальний розмір страхового внеску становить 200,86 грн.

Після зростання мінімальної зарплати до 625 грн з 1 квітня він, відповідно, зросте до 207,5 грн., а з 1 грудня, коли мінімальна зарплата досягне 669 грн., - до 222,11 грн.

У той же час на цей час максимальний розмір єдиного податку, за яким працюють приватні підприємці, становить 200 грн./місяць, з яких до Пенсійного фонду перераховується 42%, або 84 грн.

Таким чином, у разі ухвалення закону з квітня підприємці повинні будуть доплачувати до Пенсійного фонду 123,5 грн. на місяць, а з грудня - 138,11 грн.

Раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, анонсуючи цей закон, відзначила, що він спрямований на вирівнювання умов платежів до Пенсійного фонду бізнесменів і найманих працівників.

Відповіді

 • 2009.03.26 | kotygoroshko

  щоб корови менше їли і давали більше молока, як казав Фоменко,

  їх трема менше годувати і більше доїти


  Юля вирішила задля боротьби з кризою знищити малий бізнес?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.27 | 123

   Re: щоб корови менше їли і давали більше молока, як казав Фоменко,

   kotygoroshko пише:
   > їх трема менше годувати і більше доїти
   >
   >
   > Юля вирішила задля боротьби з кризою знищити малий бізнес?

   Потрібні гроші в ПФ, решта - побоку.

   Ця мудачка ще намагається обгрунтувати свої податкові потуги міркуваннями "справедливості" - при тому, що вона сама завжди мала і має стиль життя, притаманний мультіміліонерам, при цьому деклараючи мізерні доходи (з відповідними податками).
  • 2009.03.27 | Микола Гудкович

   Справа в тому, що малий бізнес є великою загрозою


   Тих, в кого є хоч малий, але свій бізнес, важко весь час утримувати бідними та неосвіченими; а саме такі потрібні тов. Тимошенко в якості виборців. Тому в її божевіллі є метод — вона творить своє майбутнє (а заразом і наше).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.27 | 123

    Та ну, все простіше

    Збільшити податки - це є мрія будь-якого українського керівника. Бо це збільшення грошей, якими він розпоряджається.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.27 | Адвокат ...

     Ви дарма спрощуєте Вєлікую ТЮ.

     Окрім нестримного бажання все у всих забрать, вона ще й ретельно дбає про те, аби її сталіністські уявлення про справедливість мали широку підтримку в суспільстві. Властиво, що таке суспільство мусить бути бідним та забембаним.
  • 2009.03.27 | Боровик

   Re: щоб корови менше їли і давали більше молока, як казав Фоменко,

   kotygoroshko пише:
   > їх трема менше годувати і більше доїти
   >
   >
   > Юля вирішила задля боротьби з кризою знищити малий бізнес?
   Тільки в новітньому українському варіанті це звучить не про корів, а про биків...
 • 2009.03.27 | GreyWraith

  Я особисто поки не бачу нічого страшного

  Погодьтеся ж, що 200 грн податку взагалі - це мало. :) І рано чи пізно мало постати питання про підвищення цієї ставки. Ну, зроблять, так. Я не дуже збіднію...

  А взагалі я б на місці уряду взявся зараз продавати облігації державної позики серед громадян. Подивимося, наскільки українська держава насправді потрібна її громадянам.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.27 | 123

   Хто казав про страшне? Просто уряд хоче трахнути спрощенців

   GreyWraith пише:
   > Погодьтеся ж, що 200 грн податку взагалі - це мало. :)

   То лише в анекдотах про чукчу буває - 1, 2 і багато. Юліни декларовані річні доходи - це теж мало. І Васадзе мало податків платить - міг би й більше. І що з того?

   Юля пропонує взагалі скасувати єдиний податок - бо коли підприємці муситимуть платити ще в ПФ окремо, то це вже буде другий податок фактично.

   > І рано чи пізно мало постати питання про підвищення цієї ставки. Ну, зроблять, так. Я не дуже збіднію...

   Йдеться не про підвищення ставки (яке могло б бути, але з одночасним збільшенням порогу спрощенки, і диференційоване - як і сама ставка єдиного податку), а про запровадження нового податку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.27 | GreyWraith

    Я думаю, що і тут нічого не вигорить

    Я на спрощенці, отримуючи значно більше, ніж дружина у вузі, плачу в декілька разів менший податок. Зрозуміло, що ця ситуація в уряду є справедливим більмом на оці, і він прагнутиме щось робити. Але досі не робив, бо знає, що більшість "спрощенців" просто поховаються до тіні, і навіть ті ж 200 грн із них не зніметься. Видно, і цього разу не получиться.

    123 пише:
    >То лише в анекдотах про чукчу буває - 1, 2 і багато. Юліни >декларовані річні доходи - це теж мало. І Васадзе мало податків >платить - міг би й більше. І що з того?
    Я особисто матиму моральне право засуджувати тих же Тимошенко і Васадзе за використання різних способів зменшення податків тільки після того, як сам не буду подібним займатися. :) Нехай і легально.

    >Юля пропонує взагалі скасувати єдиний податок - бо коли підприємці >муситимуть платити ще в ПФ окремо, то це вже буде другий податок >фактично.
    Суть цього єдиного податку - у максимальному спрощенні бухгалтерії у підприємців. Тому, швидше за все, просто збільшать ставку. Якщо взагалі збільшать...

    А пропозиція - це так, для торгу. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.27 | 123

     Сподіваємося

     GreyWraith пише:
     > Я на спрощенці, отримуючи значно більше, ніж дружина у вузі, плачу в декілька разів менший податок.

     Як ми вже знаємо з Ваших дописів, Ви не є підприємцем, а є найманим працівником (із зарплатою в доларах :) ). Може тому Ви не розумієте принципової відмінності між бізнесменом і найманим працівником, з якої випливає некоректність порівнянь їхніх податків: найманий працівник щодня приходить на роботу, яку йому хтось (наприклад, той самий підприємець) створив і на якій йому гарантовано дадуть аванс і платню, а підприємець вкладає власні гроші і ризикує отримати замість прибутків - збитки. Підприємцю ніхто нічого не створює - він діє на власний ризик і за власний кошт, працевлаштовуючи і себе, і інших, замість прийти до держави і сказати "заплати мені соціальні виплати, я не влаштувався на роботу".

     З огляду на ідіотизм місцевої податкової системи було створено спрощенку, завдяки якій бізнес таки зміг працювати. Уряд пані Тимошенко з цим систематично бореться.

     > Зрозуміло, що ця ситуація в уряду є справедливим більмом на оці, і він прагнутиме щось робити. Але досі не робив, бо знає, що більшість "спрощенців" просто поховаються до тіні, і навіть ті ж 200 грн із них не зніметься. Видно, і цього разу не получиться.

     Справедливим це є лише з колокольні примітивного комунізма - усьо має бути порівну.

     > 123 пише:
     > >То лише в анекдотах про чукчу буває - 1, 2 і багато. Юліни >декларовані річні доходи - це теж мало. І Васадзе мало податків >платить - міг би й більше. І що з того?
     > Я особисто матиму моральне право засуджувати тих же Тимошенко і Васадзе за використання різних способів зменшення податків тільки після того, як сам не буду подібним займатися. :) Нехай і легально.

     Чудово, можу Вам поаплодувати. Але чи має право Тимошенко і Васадзе патякати про те, що спрощенці платять "малі" податки - я саме так ставив питання. Бо на практиці саме вони це роблять (а Ви ні - тож неясно який сенс у Вашій ремарці :) ).

     > >Юля пропонує взагалі скасувати єдиний податок - бо коли підприємці >муситимуть платити ще в ПФ окремо, то це вже буде другий податок >фактично.
     > Суть цього єдиного податку - у максимальному спрощенні бухгалтерії у підприємців.

     Так і є. І саме на цьому Юля хоче намалювати хрестик, див. вище.

     > Тому, швидше за все, просто збільшать ставку. Якщо взагалі збільшать...

     Я законопроект не читав (і не дуже хочу), але не думаю що Ви праві. Ставку єдиного податку встановлює місцева влада, вона не централізовано визначається.

     > А пропозиція - це так, для торгу. :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.27 | klin_2008

      Re: Сподіваємося

      Насправді це давно пора зробити - не такі великі кошти пропонують платити. Бізнес на загальній системі ж платить - і нічого, виживає. Але працівники, які на загальній системі мають працювати більше, щоб заробити ще й на ПФ, отримають таку ж пенсію, як і працівники спрощенки, які майже не платять у ПФ
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.27 | 123

       Re: Сподіваємося

       klin_2008 пише:
       > Насправді це давно пора зробити - не такі великі кошти пропонують платити.

       Ну звісно, чужі гроші не шкода.

       > Бізнес на загальній системі ж платить - і нічого, виживає.

       Це Ви про кого - про Ахмєтова? Малий бізнес не працює на загальній системі.

       > Але працівники, які на загальній системі мають працювати більше, щоб заробити ще й на ПФ, отримають таку ж пенсію, як і працівники спрощенки, які майже не платять у ПФ

       Система оподаткування стосується бізнесменів, а не "працівників". Різницю варто зрозуміти, в цій гілці я про це вже писав.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.03.27 | OlalaZhm

        Re: Сподіваємося

        Некоректно. Найманий працівник має працювати більше, щоб у бухгалтерії кінці з кінцями зійшлися - тому він має працювати стільки, щоб після відрахування бухгатерією у ПФ йому на з/п залишилося стільки ж, як і його колезі, що працює у спрощенця.
     • 2009.03.27 | saha

      Не зовсім так

      > Я законопроект не читав (і не дуже хочу), але не думаю що Ви праві. Ставку єдиного податку встановлює місцева влада, вона не централізовано визначається.
      >
      Законом визначається максимальна границя. А місцеві органи влади в рамках цих меж і називають.
      Доречі я плачу 180 грн бо так вирішила місцева влада де я зареєстрований.
      Я за підняття максимальної межі з одночасним дозволом реєструватися не тільки за місцем прописки а буд де.
      Якщо місцева влада селища Задрипанське скаже що ставка в них 100 а в києві 500 то я піду зареєструюся там можлив онавіть створю там нові робочі місця ;).
      От така фігня малята.
   • 2009.03.27 | Адвокат ...

    Вірно. Ні ТЮлі, ні Хаму не потрібні самостійні люди.

    От ТЮля й плющить "спрощенців".

    Не буду здивований, як що дізнаю сь про наступні, "проривні", ініціятиви ур`яду. На приклад, обкласти "спрощенців" ще дюжиною податків та зборів.
  • 2009.03.27 | Schwarzkopf

   Re: Я особисто поки не бачу нічого страшного

   GreyWraith пише:

   > А взагалі я б на місці уряду взявся зараз продавати облігації державної позики серед громадян. Подивимося, наскільки українська держава насправді потрібна її громадянам.

   Цікаво узнати, який пакет вказаних облігацій Ви могли б купити?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.27 | GreyWraith

    Залежить від умов, на яких продаватимуть...

 • 2009.03.27 | Абу

  ФОПи, спрощенці - це офшори для бідних і середніх

  погоджуючись з потребою навести трохи ладу в цій справі, ми (спрощенці) маємо вимагати починати не з нас, а зі справжніх офшорів реально багатих


  спочатку ви, наші злодійкуваті олігархи, а вже потім - ми
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.27 | Микола Гудкович

   Наведення ладу? Я протестую


   Це не наведення ладу, в тому-то й справа.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.27 | Адвокат ...

    Чом? Як взяти теорію з прахтикою Лєніна та Сталіна,-- то ТЮлька

    саме і наводить пор`ядок!

    Себто знищує всих тих, кому ї пор`ядок до дупи.
  • 2009.03.27 | Адвокат ...

   Ех, кулєґо! Та не вже ж тії каламойськіє з живаґамі ТЮлєнції

   бабляли, що б потім їй же ж, курвищі, своїм коштом Вітонів нових куплять?

   Нє!
 • 2009.03.27 | Irma

  Re: Уряд придумав, за чий рахунок закривати дири в Пенсійному фонді

  Та Юльку за таке підприємці порвуть, хай би краще чимось допомогла, а не податки накручувала!
 • 2009.03.27 | Боровик

  Не хвилюйтесь, уряд подбає

  Шановні, ла логікою і відповідно до сучасних українських звичаїв життя у всіх повинно ускладнюватись якийсь час.
  Потім, коли це життя стає не те щоб нестерпним, але на грані цієї нестерпності, появляється на умовному коні черговий спаситель, який вводить спрощення у вигляді чергового СПД, вільної зони, одного вікна чи іншого витвору нічим необмежених мізків українського чиновництва.
  Якщо зараз перетравлять СПДшників, а вони перетравлять, то через певний проміжок часу появиться його нова форма ССПД (Сурер СПД).
  Вони просто забули чому появились свого часу СПД і вони скоро побачать що буде якщо притиснути СПД не мінячи більш нічого в бізнес-середовищі.
 • 2009.03.27 | Soft

  Да не проблема.

  Сложности будут только у интернет-магазинов и магазинчиков. Все остальные перейдут на классическую схему - нал в конверте и переводы через Western Union из-за границы.

  А вот потом их оттудова выковырять будет сложно. Еще сложнее будет выковырять альтернативную структуру в налоговой, которая это всё будет крышевать.
 • 2009.03.30 | Іроденко Ю.Б.

  Re: Уряд придумав, за чий рахунок закривати дири в Пенсійному фонді

  А якщо приватний підприємець вже пенсіонер? Для чого йому зайві витрати? Несправедливо!
 • 2009.03.30 | shu

  А ще щомісячні звіти до ПФ для ФОПів. Юля вперед!

 • 2009.03.30 | Irma

  Re: Уряд придумав, за чий рахунок закривати дири в Пенсійному фонді

  Мужчины во власти могут, конечно, говорить женщинам умные вещи, но про себя все равно будут думать: «От сучка!».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua