МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проект Резолюції Громадянської Асамблеї України 2009

03/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ

29 березня 2009 року в Києві відбудеться Громадянська Асамблея “Дія громадянського суспільства в умовах державної кризи”. Пропонуємо вам ознайомитися із проектом Резолюції, який буде обговорюватися під на Асамблеї. Проект було підготовлено експертами Оргкомітету ГАУ на основі попередніх регіональних та експертних круглих столів.

 

 

проект

Резолюція
Громадянської Асамблеї України
ДІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
В УМОВАХ ДЕРЖАВНОЇ КРИЗИ

Ми – учасники Третьої Громадянської Асамблеї України – змушені констатувати, що влада та політичні сили проігнорували застереження, пропозиції та вимоги двох попередніх Громадянських Асамблей 2007 та 2008 років, у яких брало участь представники більш ніж 700 неурядових організацій.

Це призвело до того, що Україна увійшла в світову фінансову кризу в стані глибокої суспільно-політичної та інституційно-правової кризи. Наслідком цього є теперішній стан, який на відміну від інших країн, межує з соціально-економічним крахом стрімко та набуває рис глибокої суспільно-політичної деградації. Приватизована партійно-олігархічними угрупуваннями влада руйнує державу Україна, яка вже майже не здатна виконувати більшість функцій, притаманних державі.

Мусимо визнати, що до цієї ситуації призвели не лише кланово-партійна організація системи влади, корумпованість та безвідповідальність політиків, а й недостатня активність громадських організацій та окремих громадян у захисті людських і громадянських прав та інтересів, конституційного ладу

Україна перебуває на небезпечній межі. На межі соціально-економічного колапсу, на межі остаточного руйнування правового поля, на межі повної суспільної апатії, на межі втрати державності.

Ми переконані, що для подолання кризи потрібні злагоджені та ефективні дії влади, політикуму, бізнесу та громадськості. Дії, основані на визначених і узгоджених суспільних пріоритетах та усвідомленні місця та завдань України в світі.

Тому ми вимагаємо від влади та політикуму:

 • термінового припинення політичних, а тим більше інституційних протистоянь та вироблення за участі громадськості, ухвалення і реалізації загальнонаціональної антикризової програми на основі загальнонаціональних, а не політично-корпоративних інтересів;
 • відновлення верховенства права та правопорядку, забезпечення прозорості, підзвітності та відповідальності органів влади та місцевого самоврядування, посадових осіб;
 • відмови від популізму та бездоказових і безвідповідальних взаємних звинувачень;
 • забезпечення умов самоорганізації громадян для спільного вирішення проблем та подолання кризових явищ.
 • налагодження дієвого та рівноправного діалогу з громадськістю, особливо з неурядовими організаціями.

Ми вкотре наголошуємо: створення і функціонування ефективної системи влади можливе лише через реалізацію громадянами установчої влади, тобто через ухвалення нової Конституції України органом установчої влади – Конституційною Асамблеєю.

Також наголошуємо, що забезпечення постійного оновлення політичної еліти є необхідним чинником розвитку суспільства, а існуюча виборча система є перешкодою цьому процесу. Водночас застерігаємо від намагань під виглядом реформування виборчого законодавства створити інші преференції для існуючих партій-корпорацій та теперішньої політичної верхівки – зокрема, шляхом підвищення виборчого бар'єру, запровадження двотурових парламентських виборів чи то перенесення виборів президента допарламенту, що ми вважаємо неприпустимим. «Відкриті» списки на парламентських виборах – це можливість вибору виборцем не лише політичної сили, а й конкретних представників відповідної політичної сили.

Для того, щоб унеможливити партійно-політичну корупцію, вимагаємо забезпечення прозорості та детальної регламентації діяльності політичних партій, зокрема в питаннях фінансування, формування керівних органів та висування кандидатів.

Ми свідомі того, що політики в завзятті боротьби за владу напередодні президентської виборчої кампанії можуть в черговий раз спробувати проігнорувати наші поради та вимоги. Ми заявляємо про готовність забезпечення тісної координації між організаціями, які представляємо, та ініціювання відповідної кампанії громадського тиску.

Ми висловлюємо рішучість:

 1. Слугувати тим людям, які усвідомили необхідність гуртування задля вирішення спільних проблем та обстоювання спільних інтересів, джерелом практичного досвіду та технологій, порадниками, помічниками, а де є можливість - посередниками та захисниками.
 2. Здійснювати постійний, скоординований по вертикалі та горизонталі моніторинг дій всіх гілок влади в умовах кризи. Передусім - щодо виконання бюджетів та порушення людських і громадянських прав та свобод.
 3. Здійснювати постійну громадську експертизу діяльності політикуму в умовах кризи. Фіксувати та розвінчувати маніпуляції суспільною свідомістю, міфотворчість та «джинсу» у ЗМІ, дії та заклики, що спрямовані до руйнування держави, підвищення соціальної напруги, протистояння одних верств суспільства іншим.
 4. Вести роз’яснювальну та просвітницьку роботу, поширювати позитивний досвід громадської самоорганізації та громадянської дії.
 5. Всіма конституційними засобами – від ініціювання судових процесів до вуличних акцій - захищати право і демократію в Україні, людські та громадянські права та свободи.

 

Ми залишаємо за собою право на ініціювання установчого процесу шляхом укладання між громадянами відповідної суспільної угоди через наступну легітимізацію її шляхом збору підписів або на референдумі прямої дії.

Ми звертаємось до всіх інших об’єднань громадян незалежно від характеру їх діяльності, до бізнес-асоціацій та профспілок, до неформалізованих громадських кампаній та ініціатив, до всіх небайдужих громадян з закликом консолідувати свої зусилля заради подолання кризи, об’єднуватись заради вирішення спільних проблем, реалізувати свої громадянські права, і в першу чергу право створити таку державу та обрати таку владу, яка забезпечить кожному громадянину можливості повноцінної самореалізації та гідне життя.

Здолаємо кризу та збудуємо могутню Україну разом!

 

Відповіді

 • 2009.03.28 | Микола Дмитренко

  Re: Проект Резолюції Громадянської Асамблеї України 2009

  Шановний, друже(подруго)!
  Якщо Ви в пошуку шляху порятунку українців від тотального геноциду лукавими, пропонуємо певні ідеї - напрацювання в рамках діяльності комітету розвитку Української Духовної Республіки, діяльність якого являється надпартійною і поза релігійною. Гасло діяльності комітету –
  Національні інтереси – понад усе!

  Цей шлях ми бачимо таким:

  Перший крок: Визначення головних проблем для вирішення .


  Ми вважаємо головною проблемою українців : Спотвореність світогляду, від-сутність єдиномислія(спільної думки) в оцінці минулого, сьогодення та планів на майбутнє.

  Другий крок: Усвідомлення необхідності формування серед українців Єди-ної Спільної Думки та Спільного власного українського світогляду.
  Ваші пропозиції:


  Ми пропонуємо : Окреслення стратегічного, всеукраїнського плану спіль-них дій на перспективу .

  Третій крок: Визначення назви плану, який був би близьким і зрозумілим ук-раїнцям.
  Ваші пропозиції:

  Ми пропонуємо назву цього плану – Українська Програма розвитку «Спіль-на дія» та її засадничі основи на основі самоорганізації та самозахисту.

  Четвертий крок: Визачення механізму реалізації Програми.
  Ваші пропозиції:

  Ми пропонуємо : Створення єдиної всеукраїнської масової організації

  Пятий крок: Визначення назви організації.(як корабель назвеш – так він і попливе).


  Ми пропонуємо: Українська Духовна Республіка , або повернутись до прекрасної старої ідеї - «Руху за перебудову»(неполітичної і поза релігійної організації), яку лукаві вміло зруйнували партіями.

  Шостий крок: Мобілізація членів організації на виконання поставленої спільної мети.

  Ваші пропозиції:

  Ми пропонуємо:
  1. Підготовка та проведення всеукраїнського Віче повноважних представників Громад Української Духовної Республіки на Майдані.
  2. Обрання на всеукраїнському Віче повноважних представників Громад Української Духовної Республіки виконавця Програми розвитку «Спільна дія» - ГЕТЬМАНА(Президента) України.

  Сьомий крок: З чого починати зараз( Що робити).
  Ваші пропозиції:

  Ми пропонуємо -
  Реалізація вищенаведеного плану під керівництвом і за відповідальностю Комітету Розвитку України(КРУ) Української Духовної Республіки.

  Хто робить.
  Кожний небайдужий українець, хто усвідомлює свою відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своїх нащадків і вірить в перемогу сил Добра над лукавими.

  Наголошуємо. Правильно поставлена національна ідея не являється нашою. Вона витає в повітрі. Її в першу чергу повинні відчути і зрозуміти одиниці, усвідомити, доопрацювати і в подальшому понести до широких верств знедолених українців.
  Розуміння повинне відбуватись на духовному рівні в першу чергу. Інтуітивно. Якщо у Вас чесні і правдиві наміри.
  Скрізь ситуація подібна. "Патріоти" пишуть книжки, статті, бігають по мітингах, кожний по-своєму "розбудовує" незалежну Україну та інше.
  Не дураки ж придумали і фінансують існуючу систему влади, засоби масової дезінформації, 170 партій, 100 релігійних конфесій, більше 20 козацьких течій, масу рідновірських сект, систему бізнесу(розумій як узаконене шулерство) та інше.

  Деякі інші думки та ідеологічні засади за адресами:
  http://blog.i.ua/user/302145/
  http://blog.meta.ua/~svitoch/
  http://blog.i.ua/community/1430/
  http://blog.i.ua/community/1235/
  http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_917.php
  http://svitoch2009.uaforums.net/post3.html#3
  http://sites.google.com/site/dsvitoch/

  Були б цікавими Ваші думки в розвиток викладених ідей.
  Громадянин Української Духовної Республіки.
  Микола Дмитренко
  Контактний телефон 8 (044) 332 56 15


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua