МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Краснопавлівка: після масової загибелі птахів, ще й відстріл?

03/29/2009 | Майдан-ІНФОРМ
\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група "Печеніги" (# 392 від 29. 03. 09) ___________________________________________________________ КРАСНОПАВЛІВКА: ПІСЛЯ МАСОВОЇ ЗАГИБЕЛІ ПТАХІВ, ЩЕ Й ДІАГНОСТИЧНИЙ ВІДСТРІЛ? Першому заступнику голови Харківської облдержадміністрації, Голові комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, В.М. Бабаєву Громадянина України Шапаренка Сергія Олександровича, ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ щодо проведення діагностичного (санітарного) відстрілу дикої перелітної птиці на території Лозівського району Харківської області Шановний Володимир Миколайович! Нещодавно, в березні цього року поблизу села Краснопавлівка Лозівського району Харківської області загинуло біля 1300 диких гусок. За повідомленням ветеринарної служби, причиною цієї масової загибелі птахів стало отруєння фосфідом цинку. В той же час, як нам стало відомо, відповідно до рекомендацій обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, трьом мисливським організаціям були видані дозволи на проведення діагностичного (санітарного) відстрілу дикої перелітної птиці на території Лозівського району. До проведення цих заходів на 26 березня було задіяно 12 мисливців. Враховуючи, що будь-який відстріл в даний час, поза мисливським сезоном, перед періодом гніздування, негативно вплине на стан гніздової популяції птахів, прошу Вас надати письмову інформацію, а саме, 1. Що саме мав діагностувати цей відстріл, якщо вмерлі птахи отруїлися неорганічної речовиною? 2. Чи був даний захід погоджений з органами Мінприроди? 3. Скільки особин та яких саме видів (прошу навести кількість по окремих видах) було здобуто під час цього відстрілу? 4. Що показав, до яких висновків привів цей відстріл? Запитувану інформацію прошу надати на зазначену у запиті адресу. З повагою, С. Шапаренко * Бабаєв Володимир Миколайович, Перший заступник голови обласної державної адміністрації: 8(057)700-32-35, 700-41-20 (факс) * ____________________ КОНТАКТИ: Екологічна група "Печеніги" (Харків): Сергій Шапаренко; тел. (066) 387-46-81 Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.

Відповіді

 • 2009.03.30 | Skapirus

  Я з якої це радості гуси наїлися отрути для пацюків?

  Фосфід цинку (на базарі він відомий як фосфіцинк), використовують як ефективний засіб для знищення пацюків. В навколишньому середовищі він швидко гідролізує та деактивується. Тому маю великі підозри, що без співучасті людей тут не обійшлося. Можливо, гуси під час перельоту сіли десь на полі і наїлися протравленого від гризунів зерна? Трохи більше про фосфід цинку тут: http://en.wikipedia.org/wiki/Zinc_phosphide
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.30 | Шапаренко Сергій

   Re: Я з якої це радості гуси наїлися отрути для пацюків?

   Безумовно, отрута була розсипана спеціально. І, скоріш за все, саме проте гусок, - щоб вони не паслися на озимі. Береги Краснопавлівки розорані майже під уріз води, і перельотні птахи вимушені годуватися на полях.
   Тут нормальним виходом з ситуації є не травля птахів, а залуження берегів водосховища для створення пасовища чи сінокосів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.30 | Skapirus

    Дякую, Ви мабуть мій СМС одержали?

    Шапаренко Сергій пише:
    > Безумовно, отрута була розсипана спеціально. І, скоріш за все, саме проте гусок, - щоб вони не паслися на озимі.
    Я звичайно не хочу виправдовувати винуватців, але може статися так, що сіяли заздалегідь протравлене зерно. Я неодноразово бачив на токах та зернових складах, що перед посівом зерно навмисно протровлюють, аби посіви не їли гризуни та не викльовували птахи. Можу помилятися, але не здивуюся, якщо нині в постачальників елітного зерна можна також купити протравлене зерно, що робиться з такою ж метою, яка описана вище. Тому знайти крайнього буде дуже тяжко - врахуйте мої аргументи, можливо матиме сенс вимагати заборони протравлення зерна в принципі, тобто на державному рівні.


    > Тут нормальним виходом з ситуації є не травля птахів, а залуження берегів водосховища для створення пасовища чи сінокосів.
    Це все так, але без внормування ринку землі та порядку її використання справа теж навряд чи зрушить з місця.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua