МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нацкомісія з моралі загрожує свободі слова в Україні

04/01/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Діяльність Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі не узгоджується з основними стандартами з прав людини, загрожує свободі слова і значною мірою впроваджує дискримінацію в українському суспільстві.

Як передає кореспондент УНІАН, таку думку сьогодні на прес-конференції у Києві висловив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Володимир ЯВОРСЬКИЙ.

За його словами, з початку роботи (червень 2006 року) Національна комісія перевірила понад 7 тис. видів продукції та ЗМІ, за її ініціативи було порушено понад 200 кримінальних справ за ст. 300 Кримінального кодексу України (збут продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості) та ст. 301 (збут продукції порнографічного характеру).

Як зазначив В.ЯВОРСЬКИЙ, «жертвами» цього державного органу стали гурт «Скрябін», український та російський «Comedy Club», письменник Олесь УЛЬЯНЕНКО, газета «Блік», анімаційний серіал «Сімпсони», журнали «EGO», «ХХL», «МАХIМ», телесеріал «Счастливы вместе» та багато інших.

Правозахисник навів декілька аспектів, у яких, на його думку, діяльність Нацкомісії порушує права людини. За його словами, на сьогодні законодавство про захист суспільної моралі є «абсолютно непередбачуваним». «Фактично, будь-який твір з тією чи іншою долею ймовірності можна віднести до такого, що суперечить суспільній моралі», - зазначив В.ЯВОРСЬКИЙ.

Другим порушенням, на його думку, є процедура вирішення питання про те, чи порушує певна продукція суспільну мораль. «На такий розгляд ніколи не запрошують людину, щодо якої розглядається це питання», - заявив правозахисник. Крім того, за його словами, до сьогодні не доступні всі рішення Національної комісії з захисту суспільної моралі, а навіть ті з них, які є на сайті комісії, викладені не в повному обсязі.

В.ЯВОРСЬКИЙ зауважив, що ще одним викликом правам людини є неспівмірність санкцій, які застосовує комісія. «Непропорційність полягає в тому, що кримінальні санкції в жодному разі не можна застосовувати при поширенні подібних матеріалів. Таке покарання явно є надмірним», - заявив правозахисник.

«Ніхто не очікував, що в Україні з‘явиться цензура в такому брутальному вигляді як Національна комісія із захисту моралі», - заявив адвокат, голова правління УГСПЛ Аркадій БУЩЕНКО. За його словами, проблема не у факті існування такого державного органу, а в його непідконтрольності громадськості. Як зазначив правозахисник, рішення комісії «окрім того, що вони порушують права людини, надзвичайно складно оскаржити в судах через істотні недоліки в законодавстві, що посилює правове безправ`я жертв діяльності цієї комісії».

В.ЯВОРСЬКИЙ наголосив, що держава, котра є «однією з найбільш корумпованих в Європі», де, за його даними, державним органам влади не довіряють близько 70% громадян, не має «ні юридичного, ні морального права вирішувати «що» є моральним у суспільстві». «Таким чином, приховуючись під нібито благородними цілями, держава створює систему державної цензури, котра є загрозою свободі слова й демократії», - заявив правозахисник.

Представники УГСПЛ також додали, що готові надавати безкоштовну правову допомогу всім громадянам чи організаціям, які постраждали від діяльності Національної комісії з захисту суспільної моралі.

http://www.unian.net/ukr/news/news-308824.html

sean

Відповіді

 • 2009.04.01 | Alexx

  Re: Нацкомісія з моралі загрожує свободі слова в Україні

  Я ще пропоную заборонити до показу ВСІ!!! російські телесеріали.
 • 2009.04.04 | Михайло Свистович

  Re: Нацкомісія з моралі загрожує свободі слова в Україні

  Тарас пише:
  > Пацанчик Яворський дрочить на телевізор з голими кобітами і думає, що таке повинні робити і наші діти

  Не дрочить і не думає, брехати негарно

  > Хто спинить збоченця?!

  А навіщо Вас спиняти? Ви ж не шкідливий.
 • 2009.04.04 | ziggy_freud

  дуже правильна постановка питання

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Правозахисник навів декілька аспектів, у яких, на його думку, діяльність Нацкомісії порушує права людини. За його словами, на сьогодні законодавство про захист суспільної моралі є «абсолютно непередбачуваним». «Фактично, будь-який твір з тією чи іншою долею ймовірності можна віднести до такого, що суперечить суспільній моралі», - зазначив В.ЯВОРСЬКИЙ.

  100%. Закон читав. Прожект нового закону теж. Правничого, (отже, логічно несуперечливого) визначення, що є (а)моральним, в Україні не було, нема і скоріш за все не треба. Справи, якими займається "експертна" комісія, це частково компетенція МВС, частково - приватна справа окремих громадян.

  > В.ЯВОРСЬКИЙ наголосив, що держава, котра є «однією з найбільш корумпованих в Європі», де, за його даними, державним органам влади не довіряють близько 70% громадян, не має «ні юридичного, ні морального права вирішувати «що» є моральним у суспільстві». «Таким чином, приховуючись під нібито благородними цілями, держава створює систему державної цензури, котра є загрозою свободі слова й демократії», - заявив правозахисник.

  за моїми (і не тільки моїми) даними, державним органам довіряє значно менше. Говорити про моральність влади в цілому може хіба що сліпоглухонімий.
 • 2009.04.04 | ziggy_freud

  то ви теж той іще аморальний тип

  Тарас пише:
  > Яворський дрочить на телевізор з голими кобітами і думає, що таке повинні робити і наші діти.

  якщо вам це відомо напевне - звідки? Любите підглядати, гидкий вуайєр?

  якщо відомо не напевне, чи взагалі невідомо, це зветься наклепом. Що теж гидко і аморально.

  покайтеся!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua