МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Церкви Австрії: Криза як шанс для сталого розвитку

04/01/2009 | ekoburougcc
Для подолання фінансової та економічної кризи необхідно розвивати моделі ставлення до життя та економіки, які відповідають засадам «сталого розвитку всього людства», - говориться у зверненні Екуменічної Ради Церков Австрії (ЕРЦА), від 24 березня 2009 року.

Сучасна криза має «важкі та непередбачливі наслідки» для мільйонів людей. На багатьох людей навалився тягар нужди, безробіття, відчаю та розгубленості, а уряди змушені віддавати свої країни в неволю боргів, з яких буде надзвичайно важко визволитись.

Всесвітня криза вимагає «думання і дій всіх відповідальних людей, щоб дослідити причини цієї кризи і створити нові структури», - констатує ЕРЦА. Криза є також шансом для того, щоб створити «більш справедливий та більш сталий економічний порядок».

Екуменічна Рада засуджує «безвідповідальне зловживання довіреною власністю та жадобу до грошей як самоцілі» і пригадує «біблійну вимогу, щодо справедливого розподілу благ та прибутків». Згідно ЕРЦА необхідно сприяти розвитку економіки як засобу «для створення умов життя, що відповідали б гідності людини», натомість фінансова та економічна система, яка відмовляється від справедливості та відповідальності за довкілля та майбутнє – є фальшивою та небезпечною дорогою для всього людства.


З поміж іншого Eкуменічна Рада Церков Австрії закликала також до основоположної реформи міжнародної фінансової системи, впровадження податку для транскордонних переводів валюти, оподаткування транснаціональних концернів та закриття мережі офшорних островів (безподаткових зон).

На завершення ЕРЦА констатує необхідність інвестицій в розвиток моральних цінностей задля осягнення соціальних та екологічних цілей у майбутньому.

Інформаційна служба
Бюро УГКЦ із питань екології


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua