МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Філософське питання про "менше зло"

04/02/2009 | Горицвіт
От будуть вибори президента скоро. Як уже видно, ситуація складається так, що ми будемо поставлені перед вибором голосувати за менше зло, щоб не пройшло більше зло. Поставлені в енний раз, можна добавити. І це ще повезло, що звідкись виліз той Яценюк з реальним шансом, і нема дилеми "два більших зла". Здавалось би.

Але питання, чи автоматичність його підтримки дає шанси на реальні позитивні зміни в Україні від нового президента. Чи не треба ставити жорсткі вимоги. Але ці гіпотетичні вимоги сприймуться як критика і таким чином можуть підірвати його шанси.

В мене є своя відповідь, до якої я схиляюся, але хотілось би почути інші аргументи.

Відповіді

 • 2009.04.02 | Shooter

  питання не філософське, а прикладне, як на мене

  Горицвіт пише:
  > От будуть вибори президента скоро. Як уже видно, ситуація складається так, що ми будемо поставлені перед вибором голосувати за менше зло, щоб не пройшло більше зло. Поставлені в енний раз, можна добавити. І це ще повезло, що звідкись виліз той Яценюк з реальним шансом, і нема дилеми "два більших зла". Здавалось би.
  >
  > Але питання, чи автоматичність його підтримки дає шанси на реальні позитивні зміни в Україні від нового президента. Чи не треба ставити жорсткі вимоги. Але ці гіпотетичні вимоги сприймуться як критика і таким чином можуть підірвати його шанси.
  >
  > В мене є своя відповідь, до якої я схиляюся, але хотілось би почути інші аргументи.

  IMHO, підтримка Яценюка дає хоч якийсь шанс того, що Україна уникне ладу званого "бандюківський феодалізм". І що нам "залишать" хоча би все ті ж базові демократичні права (право вибирати, насамперед) та, можливо, нарешті почнуть реформи.

  Всі решта "вибори" - це вибір між "паркєтними" та "бригадними" бандюками. Себто, у принципі, відсутність вибору як такого - бо результат принципово буде одинаковий.
 • 2009.04.02 | BIO

  Чи не треба ставити жорсткі вимоги до клітки-філософське питання

  Не треба - треба ламати грати.

  Або пиляти або гризти або нежити та подихати в ній, коханій.
 • 2009.04.02 | ak1001

  імхо Яценюк ще не менше зло, а просто кіт в мішку

  тим не менш треба підтримати щоб королева павуків в банці не залишилось єдиною в політичному полі України


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua