МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КС вирішує, чи законна Тимошенко-прем'єр

04/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Конституційний суд у четвер почав розгляд справи за поданням президента щодо тлумачення норм Конституції в частині необхідності внесення новоствореною коаліцією пропозицій президентові щодо кандидатури прем'єра.

Практична необхідність тлумачення цих положень, на переконання автора конституційного подання пояснюється тим, що Конституція після внесення в неї змін у 2004 році установила новий порядок призначення прем'єр-міністра і формування складу уряду, за яким коаліція депутатських фракцій у парламенті вносить пропозиції президентові щодо кандидатур прем'єра і міністрів.

На думку глави держави, Конституція вимагає пояснень у цій частині, оскільки сформована у Верховній Раді 6-го скликання коаліція депутатських фракцій БЮТ, блоку "Наша Україна - Народна самооборона" і Блоку Литвина, не внесла президентові України пропозицій із приводу формування уряду, і це свідчить про неоднозначне розуміння зазначеного положення Конституції.

Даючи свої пояснення судові, заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук підкреслила, що в грудні 2008 року, коли було оголошене створення нової коаліції, подання від коаліції депутатських фракцій на кандидатуру прем'єр-міністра президентові не вносилося, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За твердженням Ставнійчук, Конституція дає повноваження вносити президентові пропозиції по кандидатурах прем'єра, а прем'єрові - по кандидатурах міністрів.

Відповідаючи на питання суддів, вона підкреслила, що в коаліції є не право, а обов'язок вносити президентові кандидатуру прем'єр-міністра.

Крім того, Ставнійчук додала, що Конституція не містить такої термінології, як "переформатування" і "новостворена коаліція", і в цій частині, на її переконання, регламент Верховної Ради не відповідає нормам Конституції.

У свою чергу, постійний представник Верховної Ради в Конституційному суді Анатолій Селіванов на початку слухання вніс клопотання з проханням не брати до уваги деякі імперативні положення подання президента.

За його словами, зазначені положення не повинні братися до уваги, оскільки в них дається висновок, у якому "зацікавлений суб'єкт подання".

Селиванов стверджує, що в цих положеннях автор конституційного подання пропонує власну інтерпретацію і це "зазіхання на незалежність і об'єктивність".

У свою чергу суд узяв до уваги клопотання Селиванова і вирішив у закритій частині судових слухань вивчити стенограму конституційного подання президента і додатково приділити увагу позиціям, на які вказав Селиванов.

http://pravda.com.ua/news/2009/4/2/92497.htm

sean

Відповіді

 • 2009.04.02 | Микола Гудкович

  Яка брудна провокація!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Конституційний суд у четвер почав розгляд справи за поданням президента щодо тлумачення норм Конституції в частині необхідності внесення новоствореною коаліцією пропозицій президентові щодо кандидатури прем'єра.

  Замість аналізувати голосування за антикризовимим законами, вони он чим займаються!

  > Практична необхідність тлумачення цих положень, на переконання автора конституційного подання пояснюється тим, що Конституція після внесення в неї змін у 2004 році установила новий порядок призначення прем'єр-міністра і формування складу уряду, за яким коаліція депутатських фракцій у парламенті вносить пропозиції президентові щодо кандидатур прем'єра і міністрів.

  І що тут тлумачити? Дивись, як робить Тимошенко, і вчися, як правильно!

  > На думку глави держави, Конституція вимагає пояснень у цій частині, оскільки сформована у Верховній Раді 6-го скликання коаліція депутатських фракцій БЮТ, блоку "Наша Україна - Народна самооборона" і Блоку Литвина, не внесла президентові України пропозицій із приводу формування уряду, і це свідчить про неоднозначне розуміння зазначеного положення Конституції.

  Вимагати пояснень в такому випадку — це тимошенкохульство! Але є ще портносуддя в країні, і його коричневе лезо неодмінно впаде на голову тих, хто!

  > Даючи свої пояснення судові, заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук підкреслила, що в грудні 2008 року, коли було оголошене створення нової коаліції, подання від коаліції депутатських фракцій на кандидатуру прем'єр-міністра президентові не вносилося, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Ставнійчук просто заздрить нашій Юлії Володимирівні!

  > За твердженням Ставнійчук, Конституція дає повноваження вносити президентові пропозиції по кандидатурах прем'єра, а прем'єрові - по кандидатурах міністрів. Відповідаючи на питання суддів, вона підкреслила, що в коаліції є не право, а обов'язок вносити президентові кандидатуру прем'єр-міністра.

  Як це — «обов'язок»?! Який ще обов'язок? Яке нахабство таке казати!

  > Крім того, Ставнійчук додала, що Конституція не містить такої термінології, як "переформатування" і "новостворена коаліція", і в цій частині, на її переконання, регламент Верховної Ради не відповідає нормам Конституції.

  Зате відповідає нормам солідаризму! А Конституція — злочин проти народу.

  > У свою чергу, постійний представник Верховної Ради в Конституційному суді Анатолій Селіванов на початку слухання вніс клопотання з проханням не брати до уваги деякі імперативні положення подання президента.

  Брати до уваги будь-які положення, не погоджені з Юридичним відділом БЮТ — цинічне знущання над правосуддям.

  > За його словами, зазначені положення не повинні братися до уваги, оскільки в них дається висновок, у якому "зацікавлений суб'єкт подання".

  Брати до уваги будь-які висновки, які не на користь БЮТ — правовий нігілізм.

  > Селиванов стверджує, що в цих положеннях автор конституційного подання пропонує власну інтерпретацію і це "зазіхання на незалежність і об'єктивність".

  Звісно ж, бо немає і бути не може об'єктивності поза рішеннями БЮТ!

  > У свою чергу суд узяв до уваги клопотання Селиванова і вирішив у закритій частині судових слухань вивчити стенограму конституційного подання президента і додатково приділити увагу позиціям, на які вказав Селиванов.

  Хороший, справедливий, об'єктивний суд!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.04.02 | OlalaZhm

   Re: Яка брудна провокація!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua