МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комюніке Саміту G20: Ключові положення

04/02/2009 | Valeriy Stepanenko
2 квітня 2009 р.
Переклад: Валерій Степаненко

ЛОНДОН, 2 квітня (Reuters) - лідери G20 найбільш розвинених країн світу та країн, що розвиваються мають остаточно погодити у четвер основний план відновлення глобального зростання та перебудови фінансової системи, враженої найтяжчою фінансовою кризою з часів 1930-х.

Далі наводяться ключові положення проекту комюніке G20.
1. Кроки щодо відновлення росту економіки та робочих місць
- Фіскальні заходи: Проект відзначає, що відбувається "безпрецедентне та погоджене фіскальне розширення", але у ньому не йдеться про специфічні зобов'язання щодо додаткових стимулів, окрім "ми зобов'язуємося вжити необхідних зусиль для відновлення зростання економіки".
США, Беликобританія та Японія вдалися до додаткових урядових витрат.

- Монетарні та фінансові:
Провідні Центральні банки агресивно знизили ставки, пообіцяли вдаватися до нетрадиційних заходів стільки, скільки це буде потрібно, уряди підтримують свої банківські системи -- це все має допомогти повернути зростання економіки. "Ми зобов'язуємося вжити будь-яких заходів, що необхідні для виходу з ситуації та закликаємо МВФ оцінити вже вжиті заходи та заходи, які мають бути вжиті".

- Політика щодо FX (Форекс): "Ми співпрацюватимемо у відповідальному здійсненні всіх наших економічних політик стосовно впливу на інші країни та утримаємося від конкурентної девальвації наших валют".
Прийнято зобов'язання звернутися до МВФ щодо проведення незалежної оцінки цих питань.

- Стратегії виходу: обережне ставлення до інфляції, обіцяно поставити на місце варті довіри стратегії виходу, починаючи від фіскальних заходів та підтримки банківського та фінансового сектора.

2. Фінансове регулювання:
- Нова Рада Фінансової Стабільності з новими повноваженнями замінить Форум Фінансової Стабільності. Вона співпрацюватиме з МВФ щоб "ідентифікувати та звітувати про макроекономічні та фінансові ризики та дії, до яких треба вдатися".

- Фінансові ринки: розширити регулювання та нагляд всіх ринків, інструментів та основних установ. "Це вперше включатиме системно важливі хедж-фонди".

- Виплати: запровадити нові жорсткі принципи щодо виплат та компенсацій у важливих фінансових установах.

- Податкові гавані: Обіцяно ідентифікувати юрисдикції (eng: locations), які не хочуть співпрацювати та вжити заходів щодо них.

- Стандарти обліку: терміново здійснити роботу щодо удосконалення оцінки активів, резервування від збитків та розробки одного набору високоякісних глобальних стандартів.

- Аґенства кредитних рейтингів: реєструвати та регулювати їх діяльність

3. Глобальні фінансові установи:
- МВФ: погоджено надати додаткові ресурси МВФ шляхом тимчасового фондування країнами-членами, але цифри не названо. Також йдеться про підтримку спільних Спеціальних Прав Розміщення (eng: Special Drawing Rights) асигнувань для впорскування грошей у світову економіку. Цифри відсутні.

- Країни, що розвиваються, повинні мати більший вплив та більше голосів у міжнародних фінансових установах до січня 2011 р.

4. Протекціонізм, глобальна торгівля, зміна клімату:
- Розширити на 12 місяців прийняті у листопаді обіцянки не піднімати торгові бар'єри та негайно виправити всі вжиті заходи.

- Світова Організація Торгівлі має надавати щоквартальні звіти щодо заходів, які можуть викликати торговельні викривлення.

- Фінансування торгівлі розширити. Суми не вказані.

- Обіцяно вживати фонди фіскального стимулювання для інвестицій у зелені технології та підтверджено обіцянку досягти згоди щодо зміни клімату на саміті у Копенґаґені у грудні.
Copyright Thomson Reuters 2009. All rights reserved.

Відповіді

  • 2009.04.03 | BIO

    Кому ніке ?

    -...провідні Центральні банки агресивно...

    - Стельмахєр, от куди ти, шухєр, побіг, бля?

    - Та я ж агресивно, все пойняв...

    - Шо ти все пойняв, жопа стара?

    - Та вживати фонди фіскального стимулювання для інвестицій у "зелені технології"...

    - А, ну біжи, доляху потім не в ту офшорку, а у 1001 - може ці
    глобальні фіскали до неї не догрібуть так швидко як до Кайманів.
    Я б теж помоніторив якийсь банчок на Кайманах, ех...
  • 2009.04.03 | Боббі

    Прям постанова Політбюро ЦК КПРС



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".