МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто боїться НАТО

04/04/2009 | Микола Воротиленко

Хто боїться НАТО


Те напруження, яке спостерігається в Україні з приводу вступу до НАТО, не можливо розглядати тільки як українське питання, тому що основний деригент всіх антинатовських виступів в Україні, знаходиться в Москві. Але чомусь силами, які виступають проти НАТО, береться до уваги тільки військовий аспект цього питання. Для цього розкручується питання ракет, військових баз в східній Європі, але не пояснюється чому вони це роблять і чому Україна прагне піти в НАТО. Питання НАТО є набагато ширше і військова частина складає тільки частину загальної філософії західного суспільства. Країни, які належать до НАТО, тобто західного суспільства, і Москва мають два абсолютно протилежних погляди побудови суспільства, і особливо в відносинах влада - нарід. Я не буду далеко входити в питання історії розбудови і стану російського суспільства, ви його і так добре знаєте, але хочу сказати що східний варіянт вже майже на протязі 800 років має свою специфічну філософію відносин влада - нарід. Це виражається в тому, що для влади простий нарід- це є гарматне мясо, або підневільні раби, з якими можливо робити все, що забажає правляча верхівка. Ця верхівка може його пограбувати, перетворити в раба, послати воювати куди захоче, а то і просто знищити. Минула і сучасна історія існування Московії - Росії тому підтвердження. Ми знаємо, що ідеального суспільства ніколи не було, не має і не буде. Якщо ми обїдемо всі країни світу і запитаємо їхніх громадян чи добрий вони мають уряд чи поганий, то в більшості випадків, жителі цих країн приведуть сотні прикладів чому їхній уряд–дуже поганий. Але в житті все відносно. З мого власного досвіду і з досвіду багатьох представників різних континентів, з якими я спілкуюсь, можу запевнити, що самий гірший уряд любої західної, тобто натівської країни, є набагато кращий за уряд України, тим більш Росії і багатьох інших країн світу.

Філософія любого суспільства починається з відношення правлячої еліти, тобто уряду і президента в першу чергу, до свого народу. Тепер давайте проаналізуємо в чому різниця відносин уряд-нарід натівських країн і таких самих відносин у нашого східного сусіда, а також і України.

Натівське, тобто західне суспільство це те суспільство:

 • Де жодний, державний чи інший службовець, не може безкарно посягнути на свободу, життя і здоровя простої людини. Людина є основним багатством цього суспільства. Права людини захищені, як на законодавчому рівні так і станом самого суспільства. Для прикладу: Проводячі бездарну, нікому не потрібну Берлінську операцію, Г.Жуков погубив сотні тисяч солдат і офіцерів довірених йому військ. І коли він бахвалився своєю перемогою перед президентом США, то той йому відповів (не памятаю дослівно), що за кожну його перемогу такою ціною, американський конгрес зняв би його з соромом на наступний же день.

 • Де система доріг, будинків, тротуарів, ліфтів, підїздів, всіх офісів, лікарень, магазинів, аеропортів побудована так, що любий інвалід, який мешкає навіть на 20-му поверсі, і який може переміщатись тільки в своїй інвалідній колясці, може поїхати в любий магазин, в любий офіс, в любу лікарню, заїхати на колясці в любий туалет, перелетіти в іншу країну (зрозуміло, що натівську) знаходячись в тій самі колясці. При цьому йому будуть створені всі умови, щоб він відчував себе повноцінним членом суспільства.

 • Де особлива увага приділяється дітям, жінкам та людям похилого віку. Неможливо уявити собі ситуацію, щоб люди похилого віку, зранку до вечора, працювали на своїх городах і дачах щоб вижити. Для них створені системи державного і громадського забезпечення, існують будинки опіки цих людей і т.д.

 • Де не має на вулицях безпритульних дітей. Держава і суспільство створюють для них всі умови, щоб вони не почували себе покинутими.

 • Де в любій державній структурі, магазині, на роботі, в школі, в лікарні, відсутнє хамство і зневага до відвідувача.

 • Де практично відсутня корупція державного, поліцейского, медичного, податкового, вчительсько-викладацького і різного іншого контролюючого персоналу.

 • Де в порівнянні з Росіїєю і Україною крадіжок в сотні разів менше.

 • Де існує соціальний захист недієздатних людей.

 • Де суспільство на багато добріше, більш відзивчивіше і десятки мільонів людей займаються безкоштовною, добровільною працею для свого суспільства, для допомоги іншим, і навіть в інших країнах.

 • Де, в порівнянні з Росіїєю і Україною, злочинний світ набагато менший, і він не має ніякого впливу на державу, і нормальній людині, яка не шукає для себе пригод, він не загрожує.

 • Де існує зелене світло для любого бізнесу, для любої ініціятиви, де відбувається повна підтримка таких людей державою, при цьому ніяких покровителів, «криш», своїх людей в державних і податкових структурах не потрібно.

 • Де закони для всіх однакові, незалежно від того хто ти є безробітній чи президент. В нашому місті Едмонтоні, серед поліцейських вважається найвищим шиком, якщо він зупинив за превищення швидкості або інше порушення, мера міста, членів уряду, депутатів, «крутих, блатних» і т.д. В цей день він герой серед колег. При цьому нікому з них і в голову не прийде давити на поліцейських, показувати свої посвідчення, пропонувати хабара і т.д. і тим більш «через звязки» добиватись його покарання.

 • Де любий державний або інший службовець за причетність його, чи членів його сімї до якихось кримінальних або аморальнів вчинків, за лобіювання інтересів своїх рідних та знайомих, змушений буде негайно залишити свою посаду.

 • Де, якщо ти законослухняна людина, можливо на протязі всього життя водити автомобіль і при цьому ні разу не бути зупиненим поліцейським.

 • Де не можливо, щоб за тебе вчились в школі, щоб тебе «поступили» в університет, щоб за тебе «закінчили» університет, незалежно від того, ти син президента країни, чи всесвітньо відомого мільонера.

 • Де не можливо отримати ніяку «липову довідку, диплом, посвідчення і т.д.»

 • Де за кожного загинувшого солдата командир відповідає особиство, а на похоронах, як правило, присутні члени уряду країни, або провінції, або навіть сам премєр міністр і де уряд, з точністю до одиниці, може зказати на яких війнах, де, і скільки їхніх громадян загинуло.

 • Де на шахтах і виробництві гине людей в 1000 разів мене ніж в Росії і Україні.

 • Де уряд створив всі умови для фермерів і вселяко підтримує їх.

 • Де всі дороги в містах і селах без ям і канав, а автостради взагалі не можливо порівняти ні з російськими ні з українськими.

 • Де швидка допомога приїздить за декілька хвилин а інколи відразу три, медична, пожежна і поліцейська.

 • Де існує бережливе відношення до природи, лісів, рік, тваринного світу, як на рівні держави так і філософії суспільства. Як сказала покійна Раїса Горбачова канадському премєру: – Ви канадці живете в природному раю, що неможливо сказати про забруднену та знищену природу України і Росії.

 • Де неможливо, щоб держава пограбувала і «кинула» своїх громадян обезцінивши їхні збереження, а потім дограбувавши людей повністю, провівши «прихватизацію».

 • Де не можливо, щоб людина, яка мала «буйну молодість», коли-небудь попала працювати в державну структуру, навіть рівня маленького містечка.

 • Де не можливо уявити дії уряду, так як діяли уряди Москви, Києва і Мінська під час Чорнобильскої катастрофи і після неї.

 • Де умови проживаня людей у вязницях, в порівнянні з умовами в Україні і Росії, можливо прирівняти до «санаторіїв» тільки за дротом.

 • Де довжина життя людини на 20-30 років більше ніж в Росії чи в Україні.

 • Де немає цинічного хамства, зневаги як державних службовців, так і різних «крутих» в тому числі і їх молодих отприсків. Тоді, як поведінка отприсків нової державної, бізнесової, політичної еліти Росії і України шокує своєю цинічністю по відношенню до простих громадян.

Цей список можливо продовжувати без кінця. Але тепер я хочу запитати тих людей з «червоним вогнем» в очах, які знаходятся на всіх цих антинатовських пікетах, що ви маєте спільного з тими «вашими депутатами», які вже довгий час блокували роботу ВР України, з антинатовськими гаслами. Це є дві різні сторони питання, що загрожує вступ України до НАТО вам особисто і тим, хто вас підбурює іти на пікети та збирати підписи по референдуму про НАТО. Я привів вам невеликий перелік в чому різниця натівського і східного суспільства. При вступі України до НАТО, якщо не ви, то хоч ваші діти наближаться до рівня життя простих людей Європи чи Америки. Але ваші підбурювачі, за ваш рахунок, вже побудували собі життя набагато розкішніше, ніж життя їхніх колег в західному світі. Вони вже давно живуть в НАТО, користуючись всіма його досягненнями, але на жаль тільки фізичними, і в першу чергу для задоволення своїх «шлункових потреб» не бажаючи при цьому переймати духовні, законодавчі та соціальні досягнення натівських країн. Але вони йдуть на любі хитрощі, провокації, обман, щоб вас не допустити до такого життя, яке вони вже мають, за рахунок натівських країн і в натівських країнах. Для багатьох з них вступ України до НАТО буде особистою катастрофою, тому, що вони своїм менталітетом, своєю поведінкою, своїм стилем життя, своїм відношення до простих людей, а то і просто своїм жлобством не зможуть займати свої посади в нормальному, натівському суспільстві, вони не зможуть бути депутатами ніякого рівня. Вони не зможуть займати ніякі посади в державних структурах. Вони змушені будуть піти або змінитись, але вони цього не хотять і бояться, тому що в нових умовах, вони не зможуть так цінично і безвідповідально вести себе, вони не зможуть так відверто грабувати вас, вони змушені будуть приводити ваші умови життя до натівських стандартів. Ваші «підбурювачі» чудово розуміють, щоб покращити ваше життя, вони будуть змушені зменшити свої прибутки. Ніхто на заході не отримує таких високих прибутків (мається на увазі реальні, а не по звітах для податківців), як це отримують ваші «підстрікачі» на «прихватизованих» підприємствах. Вони також розуміють, що за їхнє хамство, цинізм, аморальність поведінки, як особисто, так і їхніх «отприсків» прийдеться відповідати, а найстрашніше для них це буде втрата посад, та доступів до «корита». Особливо хвилює питання НАТО комуністичних ветеранів та їхніх «побратимів», які чудово розуміють, що з побудовою ПРАВОВОГО натівського суспільства їм доведеться відповідати за всі скоєні злочини проти народу України. Ще більша проблема для правляючої еліти в Росії, де останні сотні років і більше, в відносинах уряд-нарід, нічого не змінюється. Хоч в цій ситуації приємно, що в Україні існують державні службовці, різного рівня, які розуміють, що їм потрібно буде мінятись і вони все ж таки готові йти до НАТО. А найбільше зацікавлена в антинатовських виступах є російська військова бюрократія. В одній тільки Москві генералів більше ніж у всіх країнах разом взятих. А їм потрібно доказувати потрібність свого існування. Також Москва чудово розуміє, що зі вступом України до НАТО, вона не зможе більше проводити ніякий шантаж України, вона буде змушена забути про різні територіальні претензії до неї, та відновлення своєї імперії. Зі вступом України до НАТО, в Україну прийде вимога поважати закон, вимога знищення корупції, вимога притримуватись елементарної моральності в поведінці, вимога ведення цивилізованного бізнесу і ще багато чого позитивного. І в першу чергу ці вимоги будуть до вищих державних службовців України. Москва вже не зможе так цинічно, за хабарі, через своїх емісарів, різних політтехнологів впливати на Україну і грабувати її. Бізнеси Москви змушені будуть працювати в Україні на конкурентній основі, і зрозуміло, що це буде для них набагато дорожще. Проте найбільший московський цинізм і їхніх прибічників в Україні, полягає в тому, що на зустрічі в Бухаресті президент Путін запропонував НАТО свої послуги, в тому числі і спецназом Росії в Афганістані. Але НАТО погодилось тільки на технічну і транспортну допомогу від Росії. Співпраця Росії і НАТО відбувається вже багато років і в усіх сферах і як ми бачимо, Москва навіть готова приймати військову участь в діях НАТО. Інший цікавий факт. Збройні сили Росії постійно скорочуються, але внутрішні війська і спецслужби за часів В.Путіна збільшуються і особливо структури ФСБ, колишнього КДБ, хоч це і зрозуміло знаючи звідки прийшов В.Путін. Тобто Москва бреше коли говорить, що НАТО їм загрожує. Московська правляча еліта боїться власних громадян більше ніж НАТО. Чому так це інша тема. Найбільше Москва боїться втрати впливу над Україною.

Всі ці «блокадники» парламентської трибуни в Україні і їхні московські наставники є великими брехунами. Для підтвердження цього я приведу вам факти, коли вони говорячи публічно, для широких мас населення та критикуючи НАТО, західний світ, Америку, імперіалізм і т.д. приватно роблять і думають зовсім інакше. Це було завжди під час існування Радянського Союзу і тепер.

 • Куди Ленін, Троцький, і вся остання комуністична свора перераховувала гроші пограбованих людей, монастирів, церков, банків? -На свої власні рахунки до західних банків.

 • Куди тікають, «коли припече», всі російські і українські олігархи, різні фінансові аферисти, скомпроментовані політики, навіть злочинці, різні «лазаренки» і «щербані»? - На захід. Тому, що знають, що без слідства і суду, на заході ніхто їх просто так не заарештує, не посадить до вязниці, але якщо навіть таке станеться, то це можливо розтягнутись на багато років (приклад Лазаренко), а якщо до цього ще й найняти добрих адвокатів, то взагалі можливо «сухим» вийти з води.

 • Куди старались всунути своїх дітей різні партійні, державні і кримінальні лідери в колишньому СРСР і тепер? В різні інститути, факультети міжнародних відносин, щоб потім їхні діти, мали можливість поїхати жити і працювати на Заході.

 • Куди теперішні державні керівники різного рівня, нові олігархи і ті, хто блокує трибуну Верховної Ради, і в тому числі і лідери ПР, посилають вчитись своїх дітей? -На захід.

 • Де ховаються «прихватизовані» гроші?-На заході! Практично вся російська і українська еліта мають або рахунки в західних банках або нерухомість, де живуть їхні сімї і до яких вони літають на вихідні.

 • Куди їздять ті, що блокують трибуну лікуватися? Де В.Янукович, як головний борець з НАТО, лікував своє коліно- На заході!

 • На яких машинах вони їздять?-На західних!

 • Яке обладнання вони ставлять в своїх нових палацах?-Західне!

 • Якими будівельними машинами вони прокладають дороги до своїх нових палаців?-Західними!

 • Подивіться на всіх, хто вас підбурює проти НАТО, де вони живуть? Серед вас? Ні! Вони живуть в окремих районах, по західному зразку, в набагато розкішніших палацах, ніж їхні колеги на Заході і з великою охороною. Чому? Тому, що вони бояться вас, тому, що знають чия «кицька сало зїла». До речі їхні колеги на Заході такої охорони не мають, тому, що їм нема чого боятись своїх людей. Для прикладу: В листопаді 2004 року, пізно вночі, я зустрічав в аеропорту українського Генерального Консула, який прилітав літаком з Торонто. Він звернув увагу, на те що в одному літаку з ним летіла Ен Маклеан, друга особа в країні, яка на вихідні прилітала додому звичайним рейсовим літаком, без охорони. Жила вона в звичайному будинку і до речі в моїй виборчій окрузі. Але як пояснити те, що вчорашній 25-ти літній випусник університету, щойно «всунутий» на велику посаду в місті, приїздить до свого університету з охороною. Ти ще ж нічого в своєму житті не зробив ні хорошого ні поганого. Чому ти боїшся людей? Україна буде мати майбутнє тільки тоді, коли її власна політична, державна, бізнесова еліта і особисто Президент і інші перші посадові особи країни, з членами їхніх сімей, стануть прикладом моральності, порядності і відданості державотворення.

 • Де вони відпочивають і куди вивозять своїх коштовних пуделів подихати свіжим повітрям? На заході!

 • Де вони купують ліки для себе? На заході.

 • Куди їхні дружини літають за покупками? На захід!

 • Де вони вже приготували для себе «резервні аеродроми»? На заході! Якщо ви маєте можливість поїхати в любу натівську країну, або навіть до наших найближчих західних сусідів, то місцеві жителі покажуть вам тисячі викуплених, або побудованих «вашими підбурювачами» найбільших і найдорожчих будинків і маєтків. Як правило місцеві жителі показуючи ці будинки говорять: «Там живе російська мафія» В основному це на берегах океанів, морів, озер, в горах і т.д., де все дуже дорого навіть по місцевим міркам. До речі згідно з останніми новинами, донька Кучми викупила, за 800 млн. гривн, один з найдорожчих будинків в Лондоні, а її сусідом є мер Москви з дружиною. А згідно повідомлень західної преси, в Європі будується великий будинок, чи навіть замок, для В.Путіна.

 • Де вони шукають кредитів і інвестиції? На заході. Робили б це вони, якщо б вони особисто боялись НАТО ? Ні. Вони бояться вас, хоч для багатьох з них дорога на захід закрита з зовсім інших причин.

 • Куди стараються їхати всі державні делегації Росії і України? В натівські країни. Але якщо уряд України відвертий в своєму прагненні то уряд Росії як завжди має дві моралі: одну для себе а іншу для України і власного народу.

 • Звідки надходить і надходила різна гуманітарна допомога, яка вашими «підбурювачами» просто розкрадається, не доходячи до вас? З заходу. Ви навіть не можете собі уявити про які суми йде мова.

Цей перелік ви можете доповнити з вашого власного досвіду, дивлячись на те, що робить ваша локальна еліта. Але в цьому немає нічого злого, чи поганого. Вони мають можливість- це їхня справа, але при умові, що вони чесно заявляють. Так ми хочемо, щоб наш нарід жив як я, і як натівський і ми хочемо, щоб Україна вступила в НАТО. Це чесно! Але говорити одне, обманювати вас і робити інше. Це підло! Тим більш, що своє «жирування» вони мають за ваш рахунок. Можливо було б зрозуміти вас, якщо б це були 70-ті, 80-ті, чи навіть 90-ті роки, коли комуністична пропаганда робила з людей наївних «лохів», але тепер залишатись в такому ж стані, є самогубством. Я теж, в молоді роки, готовий був воювати проти НАТО, але тепер поживши в двох системах і порівнюючи їх, готовий захищати НАТО. Вся ця антинатівська пропаганда розрахована тільки на «внутрішній ринок», як України так і Росії. Якщо б західний, натівський світ відкривав свої двері українським і російським антинатівським політикам і їхнім сімям в залежності від того, що вони говорять в себе вдома про цей натівський світ, то вся антинатівська пропаганда зупинилась би в один день. І в першу чергу, дружини цих політиків і їхні діти примусили б своїх рідних позакривати роти.

Зрозуміло, що якась ваша частина людей, які виступають проти входження України в НАТО, просто виконує «прохання» східного сусіда, «дружба» з яким коштувала Україні втрати державності, знищення культури, мови, репресій, голодоморів та фізичного знищення десятків мільонів українців. Ці люди засліплені своїм великодержавним, московським шовінізмом, готові жити в ярмі, як жили і живуть іхні співвітчизники в Росії, але не дозволити Україні, в тому числі і собі, побудувати нормальне натівське суспільство в себе вдома. Хоч до цих людей є більше жалю ніж відрази. Я можу їм тільки порадити звязатися зі своїми «колегами» в прибалтійських країнах, які вже є членами НАТО, але там не має антинатовських виступів, тому, що вони зрозуміли переваги бути в НАТО навіть на побутовому рівні. Хоч для багатьох з них, публічне визнання цього не можливе, як все ще через присутність великодержавного шовінізму в них самих, так і «всевидяще око» східного сусіда. Але їхні діти вже ніколи не будуть жити по законах Московії і ніколи вже не проміняють свої прибалтійські країни на Росію. Також ви самі бачите поведінку Москви і особливо деяких її лідерів, по відношенню до України, після проголошення Україною незалежності. Москва виступила міжнародним гарантом територіальної цілосності України, коли Україна відмовилась від ядерної зброї, але як ми бачимо Москва лукавила говорячи про «братні відносини» до України. Особливо це проявилось в квітні 2008, коли в Бухаресті, на нараді НАТО, вирішувалось питання прийняття України в цю європейську структуру. Особисто президент Путін, члени уряду Росії і інші відкритим текстом заговорили про можливіть нападу і знищення України як держави. Війна в Грузії, газовий шантаж України, знищення опозиційних сил в самій Росії, реабілітація Сталіна та його кровавого режиму, постійна антиукраїнська пропаганда в ЗМІ Росії та хамське висловлювання деяких політичних та державних лідерів Росії по відношенню до України говорить про продовження імперської політики Кремля. Тому входження України до НАТО є гарантія її територіальної цілосності і поліпшення життя простих людей. Також ваші антинатовські підстрікачі брешуть вам про агресивність НАТО, США та інших країн західного світу. Під час ІІ Світової Війни, США і її союзники знищили і розбомбили Німеччину і Японію, але після війни вони прийшли в ці країни і витягли їх з руїн, при цьому вони не ставили собі завдання знищення мов чи культур цих країн. Тепер це одні з самих розвинених країн світу і вони вже диктують умови для США. Пізніше США і її союзники пішли в країни південно-східної Азії, які зробили великий економічний стрибок. Південна Корея, Сінгапур та інші тому підтверження. Теперішнє економічне диво Китаю і Індії без підтримки США було б не можливе. Тобто, туди де приходить натівський світ, приходить прогрес, починається підйом економіки, тобто індустріалізація, приходить закон і право і приходить все те, що я перераховував на початку. Порівняйте тепер ті країни куди прийшла Москва після війни і чого вони досягли. Вони тримались при Москві тільки дякуючи її диктату та військовій загрозі з її боку, але як тільки ця загроза зменшилась, чи зникла, вони мерщій кинулись подалі від Москви, куди завгодно в Європу, НАТО тільки далі від «старшого брата». Всі бажаючі можуть поїхати і побачити результати цієї втечі до наших західних сусідів, або в Прибалтику. Вони також переживають болючий період переходного періоду, але вони бачать перспективу. Теж саме мусить зробити і Україна. А хто ще має сумніви, що до рішення України входити чи не входити в НАТО, раджу почитати «політичний, військовий і теоретичний шедевр» В.Жиріновского, «Останній стрибок на південь», де він оприлюднює таємні мрії «московської еліти». Цитую: «Возникла идея последнего «броска», - последнего потому, что это, будет последний передел мира, и его нужно совершитъ в состоянии шоковой терапии, внезапно, быстро, эффективно...Но последний бросок на юг, выход России к берегам Индийского океана и Средиземного моря – это действителъно задача спасения русской нации...Как я мечтаю, чтобы русские солдаты омыли свои сапоги теплой водой Индийского океана и навсегда перешли на летнюю форму одежды...«Мы совершим этот последний бросок на юг. Он оченъ нужен нам, это то самое лекарство которое необходимо принятъ...Может это не понравитъся кому-то в Кабуле в Тегеране , в Анкаре. Но миллионам людей от этого станет лучше. «...Я вижу руских солдат, собирающихся в этот последний южный поход. Я вижу русских командиров в штабах русских дивизий и армий, прочеркивающие маршруты войсковых соединений и конечные точки маршрутов. Я вижу самолёты на авиабазах в южных округах России. Я вижу подводные лодки, всплывающие у берегов Индийского океана, и десантные корабли, подходящие к берегам, по которым уже маршируют солдаты русской армии, движутся боевые машины пехоты, передвигаются огромные массы танков. Наконец- то Россия завершает свой последний военный поход».

Після читання цього «теоретичного шедевру», повністю, якщо ви нормальна людина, ви станете найбільшим прихильником НАТО. Там же ви знайдете відповідь, чому існує НАТО взагалі і чому воно підходить ближче до російських кордонів

Микола Воротиленко, Едмонтон, Канада

Відповіді

 • 2009.04.05 | Sean

  ... москалі й вар'яти"Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua