МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бідна запасами газу Україна – міф, вигідний Росії?(/)

04/05/2009 | saha
В Україні є значні запаси газу та нафти.

Про це заявляє директор ДП "Полтавнафтогазгеологія" Геннадій Сікалов, пише газета "Дзеркало тижня".

За словами експерта, в Україні на 40% відпрацьовані глибини до 5,5 тис. метрів, великі ж глибини фундаментально практично не вивчалися.

У той же час горизонти нижче 5,5 тисяч метрів він називає однозначно перспективними, оскільки вони містять великі поклади газу з аномальним тиском в 1000 атмосфер.

При цьому, зазначає експерт, зараз запасами українських надр активно зацікавилася Росія.

"Я зараз бачу дуже багато комісарів з Росії, які приміряются до запасів наших надр. Питається: навіщо їм наші нафта і газ при їхніх запасах?" - зазначає Сікалов.

За його словами, інтерес Росії до українських надр пояснюється тим, що, зокрема, в Сибіру, де на 10 тис. кілометрів тайги немає жодного населеного пункту, видобуток нафти і газу вимагає величезних капіталовкладень.

"Тягнуть на 3-5 тис. км трубопровід та розміщувати буровиків або нафтовиків - справа важка, потребує мільярдних вкладень і величезних кваліфікованих людських ресурсів. Інша справа видобувати газ чи нафту у нас, в Україні, де створена вся необхідна для цього інфраструктура", - пояснює Сікалов.

За словами експерта, "для цього і організовується зараз великий російсько-український консорціум, де домінуватиме Росія".

"Тому не випадково поширюється міф про те, що Україна бідна запасами газу, нафти, конденсату. Не вірте цим казкам!", - говорить Сікалов.

Дніпровсько-Донецька западина вміщує більше трильйона кубометрів газу, велика кількість нафти і конденсату. Якщо взяти показники по Полтавській області, то ці родовища сумарно несуть понад 800 млрд. кубометрів газу тільки на розвіданих глибинах. Є передумови, що на глибинах 7-8-10 км існують аномальної тиск і величезні запаси вуглеводнів", - зазначає він.

Разом з тим, за словами експерта, держава не виділяє гроші на дослідження глибоких горизонтів.

"Держава не може перенаправити гроші на додаткову розвідку, на освоєння родовищ. Ці гроші йдуть на купівлю депутатських мандатів, посад і багато чого іншого", - підкреслює директор ДП "Полтавнефтегазгеологія".
http://www.epravda.com.ua/news/49d70147cea5b/

Відповіді

  • 2009.04.05 | saha

    Більшість із сказаного однозначно правда

    Майже по всій території Полтавської області на глибині більше 5 тис км нафта.
    Біля моїх батьків зараз перебурили все. Зараз з 3х км добувають газ. КАжуть на глибині більше 5 тис газу дофігіща.
    Але проблема з технологією глибокого буріння.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.04.05 | Shooter

      Re: Більшість із сказаного однозначно правда

      saha пише:
      > Майже по всій території Полтавської області на глибині більше 5 тис км нафта.

      Гм..гм...5 тис м? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.06 | saha

        Re: Більшість із сказаного однозначно правда

        Shooter пише:
        > saha пише:
        > > Майже по всій території Полтавської області на глибині більше 5 тис км нафта.
        >
        > Гм..гм...5 тис м? ;)
        так %)лохонувся
    • 2009.04.05 | Мартинюк

      Але й не всі родовища "неглибокого" газу розробляються.

      На шельфі і не тільки на ньому. Союз був зацікавлений в розробці сибірського газу зокрема як зособу загосподарювання цих територій і розміщення сировинних центрів у "стратегічній глибинці" СРСР. Тому нововідкриті родовища біля західного кордону засекречувалися і не розроблялися.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.04.06 | Isoлято

        Там була більш суттєва причина...

        Мартинюк пише:
        > Союз був зацікавлений в розробці сибірського газу зокрема як зособу загосподарювання цих територій і розміщення сировинних центрів у "стратегічній глибинці" СРСР.
        Ці родовища були в першу чергу "енерґетичним забезпеченням" можливої Третьої Світової війни. Совєцькі керівники добре пам'ятали, як їхні плани "асвабажжєнія Ївропи" були зірвані "позаштатним" нападом Гітлера і, зокрема, захопленням ним запасів палива, які до того часу встигли нагромадити біля західного кордону... Інша справа - половина того палива була солярою, а у німців дизельних двигунів на танках не було до 43-го року. Але бензин їм дуже навіть став у нагоді.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".